Aktualizacja: 22.02.2025 21:57 Publikacja: 09.05.2024 14:26
Alides Polska wybuduje mieszkania przy ul. Jana Kazimierza na warszawskiej Woli
Foto: Mat.prasowe
Alides Polska to spółka zależna Alides, belgijskiej międzynarodowej firmy deweloperskiej i inwestycyjnej specjalizującej się w nieruchomościach biurowych i mieszkalnych. Alides celuje w działki z dobrymi adresami w dużych miastach.
Ceny terenów inwestycyjnych nie zaczną w tym roku spadać. Głód ziemi jest duży. Usłyszymy o kilku rekordowych i zaskakujących transakcjach na tym rynku.
Ponad 1 mln mieszkań wybudowali deweloperzy w ciągu dekady, ale deficyt wciąż wynosi nawet dwa razy tyle. Zasypanie go jest trudne: inwestycja mieszkaniowa trwa średnio pięć lat, a powinna dwa.
Firmy podpisały przedwstępną umowę zakupu działki przy ul. Postępu w Warszawie. W miejscu biurowca powstanie ponad 100 mieszkań.
Niezależnie od losów „Kredytu na start” nastroje deweloperów mierzone celami na cały 2024 r. są raczej optymistyczne. W I kw. wyniki jednak się wahały.
Nowy program "Na start" będzie miał mniejszy wpływ i na sprzedaż mieszkań, i na ich ceny, niż wygaszony w styczniu „Bezpieczny kredyt 2 proc.” – oceniają analitycy REDNET Property Group.
Remont 45-metrowego mieszkania pochłonie nawet 65 tys. zł – wynika z analiz Rankomat.pl. Będzie jeszcze drożej?
Kancelaria Sejmu podwyższyła comiesięczny ryczałt dla parlamentarzystów na najem mieszkania w stolicy – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Decyzja może budzić kontrowersje, bo od wielu miesięcy stawki na rynku najmu w Warszawie wcale nie rosną.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas