Aktualizacja: 21.11.2024 12:55 Publikacja: 29.02.2024 21:04
Foto: mat. pras.
Nowelizacja dyrektywy budynkowej, fala renowacji, zielona transformacja, wampiry energetyczne – o tym słyszy się już od jakiegoś czasu. Jak to konkretnie ma się do rynku biurowego, który w Polsce jest przecież relatywnie młody?
Faktycznie nasz rynek biurowy jest bardzo świeży i dynamiczny, w tej chwili buduje się odrobinę mniej niż dwa, trzy lata temu, ale podaż dostarczona w ciągu ostatnich kilku lat jest olbrzymia i to są bardzo nowoczesne projekty. Niemniej plan unijny jest tak ambitny, że nawet tak nowoczesnego rynku jak nasz dotyczy to w olbrzymim stopniu i na większość budynków wpływ będzie bardzo duży. Wszystkie budynki będą musiały się jakoś dostosować, nawet te najnowocześniejsze, oddane kilka lat temu.
Brak danych i standardów rynkowych ogranicza rzeczoznawcom możliwości wyzczania ryzyk i szans związanych z czynnikami ESG do wyceny nieruchomości – powiedziała w programie #RZECZoNIERUCHOMOŚCIACH Ilona Otoka, starsza konsultantka ds. ESG w Cushman&Wakefield.
Poprawiające się otoczenie makro zacznie wspierać pozytywne trendy w segmentach, w których działamy – mówi Maciej Drozd, wiceprezes Echo Investment.
ESG, zielone umowy, sztuczna inteligencja, poprawa warunków makroekonomicznych, ożywienie inwestycji czy sojusze kapitałowe – to będzie nam towarzyszyć w nowym roku.
Przez meandry unijnej dyrektywy budynkowej prowadzi Jan Ruszkowski, ekspert Konfederacji Lewiatan.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Nowe obiekty muszą być wysoce energooszczędne. Stoimy też przed wyzwaniem wielkiej termomodernizacji budynków.
Osiedle Fabrica Ursus to unikatowa inwestycja dewelopera Aurec Home, zlokalizowana w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Ursus w Warszawie. To wyjątkowe miejsce łączy nowoczesność z historią, oferując nie tylko komfortowe mieszkania, ale także bogatą infrastrukturę i doskonały dostęp do zielonych terenów. Sprzedaż kolejnego etapu już ruszyła.
Sąd Najwyższy opowiedział się w środę przeciwko tzw. uchwałom negatywnym, czyli wyinterpretowanym.
Przedstawiamy najciekawsze orzeczenia z zakresu prawa gospodarczego, administracyjnego, prawa pracy i ubezpieczeń, a także cywilnego oraz karnego wybrane z października 2024 r.
Oferta katowickiego osiedla firmy Atal powiększyła się o 290 mieszkań. To kolejna odsłona inwestycji, która wystartowała dziesięć lat temu.
Budynek mieszkalny firmy Trust Investment w centrum Częstochowy ma już pozwolenie na użytkowanie. Firma rozpoczęła budowę kolejnego osiedla w tym mieście.
Podobnie jak w III kwartale deweloper nie widzi spadku popytu na swoje mieszkania. Rynek nie pozwolił na skokowy wzrost, ale na stabilny wynik.
Deweloper lubi kusić promocjami, ale zazwyczaj dotyczy to pewnej puli mieszkań. Teraz dużą obniżką objęta jest cała oferta.
Wierzytelność na kwotę 180 tys. zł ma być powodem do ogłoszenia upadłości Mennica Legacy Tower, rentownego wieżowca wartego miliony złotych. Jeśli tak się stanie, szanse na odzyskanie pieniędzy przez obligatariuszy będą praktycznie żadne.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas