Aktualizacja: 21.02.2025 22:08 Publikacja: 04.01.2024 21:04
Największą popularnością wśród początkujących inwestorów cieszą się nieduże mieszkania na wynajem
Foto: AdobeStock
Nieruchomości są i będą bardzo dobrą inwestycją – nie mają wątpliwości eksperci. Jak mówi Paweł Grabowski, pośrednik z BIG Property, ich ceny stale i znacząco rosną, więc na inwestycji zarabiamy podwójnie – uzyskując czynsz z wynajmu i poprzez wzrost wartości nieruchomości. Przypomnijmy, że w 2023 r. mieszkania drożały nawet w dwucyfrowym tempie – i na rynku pierwotnym, i wtórnym.
W 2024 roku może wezbrać fala przeprowadzek z wynajmowanych mieszkań do lokali kupionych na tani kredyt.
Właściciele lokali dyktowali ceny, o jakich wcześniej się im nie śniło. Znikały lokale na tani kredyt. To był ciekawy rok.
Najtańsze lokale w 2023 roku znikały z oferty w mgnieniu oka.
Średnia wieku lokatorów wynajmowanych mieszkań to 37 lat. Najemcy szukają głównie lokali z dwoma i trzema pokojami.
Ceny nowych mieszkań w pięciu największych miastach wciąż rosną, ale nie tak dynamicznie, jak w poprzednich miesiącach – wynika z analiz REDNET Property Group.
Remont 45-metrowego mieszkania pochłonie nawet 65 tys. zł – wynika z analiz Rankomat.pl. Będzie jeszcze drożej?
Kancelaria Sejmu podwyższyła comiesięczny ryczałt dla parlamentarzystów na najem mieszkania w stolicy – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Decyzja może budzić kontrowersje, bo od wielu miesięcy stawki na rynku najmu w Warszawie wcale nie rosną.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas