Aktualizacja: 21.02.2025 11:33 Publikacja: 08.11.2023 16:04
P3 Warsaw II
Foto: Mat.prasowe
Park P3 Warsaw II powstał przy ul. Faradaya, 12 km od centrum Warszawy. Deweloper, spółka P3 Logistic Parks, uzyskał dla obiektu certyfikat BREEAM na poziomie “Outstanding” – to najlepsza ocena w tym systemie. – To pierwsza nasza inwestycja z tak wysokim wynikiem – mówią przedstawiciele P3.
Ocenie poddano dwa budynki. To hala wybudowana dla InPostu (7,2 tys. mkw. powierzchni magazynowej i 1,1 tys. mkw. biurowej) i hala wynajęta przez Leroy Merlin (10,6 tys. magazynów i ponad 1 tys. mkw. biur).
Deweloper 7R rozpoczyna budowę parku magazynowego na Pomorzu. Pierwszy najemca, operator logistyczny, zajmie w nim ponad 31 tys. mkw. powierzchni.
Deweloper Panattoni rozbudowuje swoje pomorskie portfolio. Firma ukończyła kolejny etap parku logistycznego w Kowalach koło Gdańska. 90 proc. powierzchni ma już najemców.
Firmy kupiły grunt o powierzchni 5 ha przy ul. Kinetycznej w Warszawie. Powstaną tam miejskie magazyny.
Ideal Idea rozbudowuje kompleks magazynowy na granicy Warszawy i Raszyna. Nowy budynek zaoferuje 9 tys. mkw. elastycznej powierzchni.
Deweloper magazynowy LCube zakończył budowę parku logistycznego w Rzeszowie. Powstało 25,8 tys. mkw. magazynów.
W ostatnim czasie wydarzyło się kilka wypadków samolotowych. Czy w związku z tym można uznać, że znajdujemy się w czasie, w którym działa tzw. prawo serii mówiące o tym, że w pewnych momentach katastrofy dzieją się częściej. Zapytaliśmy o to eksperta
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Solidne wyniki finansowe, dostawy nowych samolotów przyspieszą. - Ale to wszystko nie może odbywać się kosztem bezpieczeństwa produkcji oraz dekarbonizacji - zapowiada Guillaume Faury, prezes Airbusa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas