Aktualizacja: 21.02.2025 05:16 Publikacja: 08.11.2023 14:24
Panattoni Park Gdańsk West II
Foto: Mat.prasowe
W Kowalach powstały już dwa budynki przemysłowe o łącznej powierzchni 73 tys. mkw. Ostatni budynek kompleksu Panattoni ma dostarczyć ok. 37 tys. mkw. Panattoni Park Gdańsk West II w momencie ukończenia drugiego etapu był wynajęty w niemal 90 proc. Z powierzchni w nowym parku korzystają już m.in. przedstawiciele branż TSL, ogrodniczej i oponiarskiej.
Z kolei producent i dostawca produktów chłodzących poza magazynami wynajął także 2,8 tys. mkw. biur.
Obiekt o powierzchni 79 tys. mkw. dla ECE Work & Live w pobliżu Kątów Wrocławskich wybuduje Atlas Ward Polska. Hala ma być certyfikowana w systemie BREEAM na poziomie Excellent.
Firma 7R sprzedaje dwa parki magazynowe w Łodzi i Szczecinie. Obiekty zasilą portfel P3 Logistic Parks.
Firmy kupiły grunt o powierzchni 5 ha przy ul. Kinetycznej w Warszawie. Powstaną tam miejskie magazyny.
Budowę kolejnej hali w centrum logistycznym w gminie Brwinów rozpoczyna MLP Group. Obiekt powstaje spekulacyjnie, czyli bez umów najmu.
Budowę drugiego etapu kompleksu magazynowo-biurowego na granicy Warszawy i Raszyna zakończyła firma Ideal Idea.
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Solidne wyniki finansowe, dostawy nowych samolotów przyspieszą. - Ale to wszystko nie może odbywać się kosztem bezpieczeństwa produkcji oraz dekarbonizacji - zapowiada Guillaume Faury, prezes Airbusa.
Posłowie Polski 2050 złożyli projekt ustawy o obowiązku podawania w internecie cen na pierwotnym rynku mieszkaniowym. Kary mają sięgać do 10 proc. rocznego obrotu.
Po grudniowym odpoczynku deweloperzy uruchomili w styczniu więcej inwestycji niż na początku 2021 r., kiedy otoczenie makro im sprzyjało.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas