Aktualizacja: 24.11.2024 05:17 Publikacja: 06.11.2023 10:55
Krzysztof Poznański, dyrektor zarządzający PRCH
Foto: Mat.prasowe
Wybory za nami, gra o tron w toku, kształt polityki dotyczącej nieruchomości nieznany. Branża zgłasza już swoje propozycje i postulaty. W kolejnej publikacji z cyklu głos zabiera Polska Rada Centrów Handlowych.
- Nie tylko centra handlowe, ale cała gospodarka i społeczeństwo oczekują od nowego rządu zmian, które pozytywnie wpłyną na obecną, trudną sytuację ekonomiczną, którą cechuje wysoka inflacja połączona ze spowalniającą gospodarką – mówi Krzysztof Poznański, dyrektor zarządzający PRCH. - Jedną z pierwszych zmian, powinno być przywrócenie możliwości handlu w niedziele. Przemawia za tym szereg argumentów ekonomicznych i społecznych. Powrót handlowych niedziel pozwoliłby na wzrost zatrudnienia w handlu o 20-40 tys. pracowników, zwiększył obroty handlu o ok. 4 proc. i przyniósł państwu dodatkowe wpływy podatkowe. Dla klientów, otwarte sklepy oznaczałby większą swobodę i komfort robienia zakupów. Zdecydowana większość krajów członkowskich Unii Europejskiej nie stosuje żadnych ograniczeń handlu w niedziele - dodaje.
Zmiana modelu pracy utrudnia życie właścicielom biurowców. Grupa GTC szuka dywersyfikacji.
Inwestor z rynku galerii handlowych i PRS zmienia nazwę, ale nie strategię.
2022 r. przyniósł poprawę kluczowych wskaźników – odwiedzalności i obrotów. Ten rok jednak będzie również trudny.
Wierzymy, że po ustabilizowaniu sytuacji będziemy mogli dalej się rozwijać, pozyskiwać kapitał na atrakcyjnych warunkach i inwestować w nowe nieruchomości handlowe – mówi Tomasz Trzósło, prezes EPP.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Deweloper i właściciel centrów handlowych kupuje kolejną nieruchomość w Polsce.
Osiedle Fabrica Ursus to unikatowa inwestycja dewelopera Aurec Home, zlokalizowana w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Ursus w Warszawie. To wyjątkowe miejsce łączy nowoczesność z historią, oferując nie tylko komfortowe mieszkania, ale także bogatą infrastrukturę i doskonały dostęp do zielonych terenów. Sprzedaż kolejnego etapu już ruszyła.
Fundacja rodzinna, która jest podatnikiem VAT, bo zajmuje się najmem, nie musi rozliczać tego podatku od incydentalnej sprzedaży kolekcji zabytkowych zegarków i aut przekazanej jej wcześniej przez fundatora.
Chętnie pomożemy Polsce w odejściu od paliw kopalnych, będziemy wspierać budowę przystępnych cenowo mieszkań i poprawę konkurencyjności firm. A także projekty polsko-ukraińskie – zapowiada Odile Renaud-Basso, prezeska Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.
Zasoby w Polsce są relatywnie młode, ale i nasz rynek mierzy się z ryzykami związanymi ze starzeniem się budynków.
Deweloper zorganizuje przeprowadzkę, pomoże w wykończeniu wnętrz, przyjmie stare mieszkanie w rozliczeniu, poczeka na zapłatę. Firmy dwoją się i troją, by przyciągnąć klientów.
Świadectwa charakterystyki energetycznej budynków online, nabijanie ludzi w pompy ciepła. Wreszcie jest szansa na likwidację patologii – mówi Jan Ruszkowski, nowy dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Fala Renowacji.
Kupujący mieszkania mają przewagę. Transakcje z obniżkami cen o kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy złotych nikogo nie dziwią. Co dalej z mieszkaniówką?
Jest kilka przesłanek uprawniających konsumentów do odzyskania pieniędzy w razie kłopotów z deweloperem. W ciągu prawie 2,5 roku działania DFG były cztery przypadki wypłat.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas