19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 12:52 Publikacja: 06.11.2023 10:55
Krzysztof Poznański, dyrektor zarządzający PRCH
Foto: Mat.prasowe
Wybory za nami, gra o tron w toku, kształt polityki dotyczącej nieruchomości nieznany. Branża zgłasza już swoje propozycje i postulaty. W kolejnej publikacji z cyklu głos zabiera Polska Rada Centrów Handlowych.
- Nie tylko centra handlowe, ale cała gospodarka i społeczeństwo oczekują od nowego rządu zmian, które pozytywnie wpłyną na obecną, trudną sytuację ekonomiczną, którą cechuje wysoka inflacja połączona ze spowalniającą gospodarką – mówi Krzysztof Poznański, dyrektor zarządzający PRCH. - Jedną z pierwszych zmian, powinno być przywrócenie możliwości handlu w niedziele. Przemawia za tym szereg argumentów ekonomicznych i społecznych. Powrót handlowych niedziel pozwoliłby na wzrost zatrudnienia w handlu o 20-40 tys. pracowników, zwiększył obroty handlu o ok. 4 proc. i przyniósł państwu dodatkowe wpływy podatkowe. Dla klientów, otwarte sklepy oznaczałby większą swobodę i komfort robienia zakupów. Zdecydowana większość krajów członkowskich Unii Europejskiej nie stosuje żadnych ograniczeń handlu w niedziele - dodaje.
Zmiana modelu pracy utrudnia życie właścicielom biurowców. Grupa GTC szuka dywersyfikacji.
Inwestor z rynku galerii handlowych i PRS zmienia nazwę, ale nie strategię.
2022 r. przyniósł poprawę kluczowych wskaźników – odwiedzalności i obrotów. Ten rok jednak będzie również trudny.
Wierzymy, że po ustabilizowaniu sytuacji będziemy mogli dalej się rozwijać, pozyskiwać kapitał na atrakcyjnych warunkach i inwestować w nowe nieruchomości handlowe – mówi Tomasz Trzósło, prezes EPP.
Deweloper i właściciel centrów handlowych kupuje kolejną nieruchomość w Polsce.
Należności z usług hotelowych i konferencyjnych to nie przychody z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy, leasingu i innych umów o podobnym charakterze. Hoteli nie dotyczą więc szczególne obowiązki dotyczące tzw. spółek nieruchomościowych.
Socjalistyczny hiszpański rząd Pedro Sancheza chce nałożyć podatek wynoszący 100 proc. na ludzi spoza UE, którzy kupują hiszpańskie nieruchomości.
Większy budżet na budownictwo społeczne i jawne ceny mieszkań deweloperskich – to nie ruchy Ministerstwa Rozwoju i Technologii, tylko posłów Polski 2050.
Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje wprowadzenie obowiązkowej weryfikacji użytkowników chcących uzyskać dostęp do treści ksiąg wieczystych.
Spółka Matexi Polska dostała pozwolenie na użytkowanie budynku na warszawskiej Pradze-Północ. Jedną ze ścian kamienicy ozdobił mural Tytusa Brzozowskiego.
Legalność miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego może zostać zakwestionowana poprzez wniesienie skargi do wojewódzkiego sądu administracyjnego.
Dom rodzinny w Albuquerque z pozoru wygląda na przeciętny, a jednak odwiedzają go setki turystów dziennie – wszystko przez to, że występował w popularnym serialu „Breaking Bad”. Właścicielka po latach ma dość i sprzedaje dom Waltera White’a.
Taryfy za wodę i odprowadzanie ścieków znów będą ustalać gminy. Tak wynika z projektu nowelizacji ustawy o zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas