Aktualizacja: 19.02.2025 21:16 Publikacja: 20.07.2023 21:07
Karol Bulenda
Foto: Mat. prasowe
Trwa budowa kompleksu ReVital w Mechelinkach niedaleko Trójmiasta, na który składają się centrum rehabilitacyjne, dwa budynki z apartamentami na pobyty krótkoterminowe i budynek z mieszkaniami serwisowanymi dla seniorów. Na jakim etapie jest inwestycja?
KAROL BULENDA: Budowa realizowana jest zgodnie z harmonogramem, ruszyła pod koniec zeszłego roku i dzięki prefabrykacji posuwa się bardzo szybko. Budynki z lokalami na najem krótkoterminowy oddamy pod koniec tego roku, a centrum rehabilitacyjne i apartamenty senioralne ReVital w połowie przyszłego. To unikatowa inwestycja, łącząca w jednym miejscu kilka naszych flagowych produktów. Realizujemy ją w technologii prefabrykacji z partnerem, giełdową spółką Pekabex, jako współinwestorem i generalnym wykonawcą. Przypomnę, że do tej pory zrealizowaliśmy centra zaawansowanej rehabilitacji i opieki senioralnej w Otwocku i Krakowie, które zostały skomercjalizowane i sprzedane.
Pandemia poturbowała domy opieki, ale wcale nie zmniejszyło to apetytów inwestorów finansowych.
5 mld euro może w tym roku wynieść wartość inwestycji w nieruchomości dla seniorów. Kapitał szuka bezpiecznych przystani.
Zeitgeist Asset Management ma już pozwolenie na renowację budynku przy ul. św. Barbary 2a w Warszawie. Powstaną tam lokale na wynajem.
Fundamenty rynku najmu sprzyjają tworzeniu portfeli lokali na wynajem w Polsce, ale obecne otoczenie to dla inwestorów mnóstwo wyzwań.
Sprawozdawczość, finansowanie, relacje z klientami i kontrahentami – ESG wywierają coraz większy wpływ na rynki.
Fundamenty rzetelnego raportowania zagadnień ESG zgodnie z ESRS oraz wskazanie na istotne zagadnienia praktyczne, które pozwolą na prawidłowe przeprowadzenie procesu identyfikacji koniecznych ujawnień, zbierania danych i raportowania w firmie.
Okam planuje rewitalizację budynków przy ul. Przędzalnianej 71 w Łodzi. Powstaną też nowe obiekty. Kompleks zaoferuje mieszkania, lokale usługowe i biura.
„Klucz do mieszkania” to nowy program rozwoju mieszkalnictwa w Polsce, który opiera się na trzech elementach – wsparciu mieszkalnictwa komunalnego, społecznego i własnościowego. Jakie są jego główne założenia i na jaką pomoc będzie można liczyć?
W 2024 r. aż 44 proc. kupujących poszukiwało mieszkania jednocześnie na rynku wtórnym i pierwotnym – wynika z analiz Nieruchomosci-online.pl.
Ledwie resort rozwoju ogłosił założenia nowego programu mieszkaniowego, a już pojawiły się pierwsze oferty lokali „z rządową dopłatą”. Czy projekt może wywołać gorączkę na rynku?
Rada miejska Barcelony i organizacja non profit Fondació Habitat 3 osiągnęły porozumienie w sprawie odkupienia budynku mieszkalnego Casa Orsola od funduszu Lioness Inversiones. Lokatorzy mogą już spać spokojnie. Tysiące innych w tym mieście muszą nadal walczyć.
Wydłuży się okres, w którym inwestorzy będą mogli otrzymać „wuzetkę”. Jeśli jednak gmina, mimo przedłużenia terminu, spóźni się z uchwaleniem planu ogólnego, będzie musiała liczyć się z wypłatą odszkodowań.
Spółki komunalne zarządzające infrastrukturą przesyłową często eksploatują urządzenia posadowione na cudzych nieruchomościach. Na jakich zasadach mogą korzystać z tych gruntów?
Zasiedzenie może obejmować udział we własności lokalu, jednak nie dotyczy sytuacji, w której dana nieruchomość nie została jeszcze wyodrębniona jako samodzielny lokal. Nie jest więc możliwe np. zasiedzenie pokoju.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas