Aktualizacja: 22.02.2025 05:08 Publikacja: 08.12.2022 09:48
Foto: Mat. prasowe
Umowa o dalszej współpracy między inwestorem a deweloperem przewiduje, że LCube nadal będzie odpowiedzialny za budowę i komercjalizację parku przemysłowo – logistycznego pod Szczecinem. Prace budowlane rozpoczęły się w połowie lipca. Obiekt powstaje w miejscowości Łozienica, na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego, w bezpośrednim sąsiedztwie dróg ekspresowych S3 oraz S6 i autostrady A6.
Park zaoferuje najemcom 11 tys. mkw. powierzchni magazynowej i 1,1 tys. mkw. – biurowej. - Zostanie wybudowany w najwyższym standardzie odporności ogniowej, przejdzie też certyfikację w systemie BREEAM na poziomie „very good" – zapowiada deweloper. Magazyn ma być ukończony w pierwszym kwartale przyszłego roku.
Deweloper dostał pozwolenie na budowę magazynów w Kątach Wrocławskich. Park zaoferuje niemal 44 tys. mkw. powierzchni logistycznej i przemysłowej.
Panattoni rozpoczyna budowę obiektu logistycznego o powierzchni 40 tys. mkw. Hale przy ul. Lubczyńskiej w Szczecinie wynajęły firmy z branż TSL i meblarskiej.
Parki logistyczno-magazynowe są uznawane za bezpieczną, obarczoną małym ryzykiem inwestycję.
W czasach galopującej inflacji rosną czynsze za biura i magazyny. Najemcy mogą jednak wynegocjować okresowe zwolnienie z płatności. Co jeszcze jest w pakietach zachęt stosowanych przez właścicieli budynków komercyjnych?
Wybudowane w zielonych nowoczesnych technologiach hale wolniej się starzeją. Firmy wynajmują od razu po kilkadziesiąt tysięcy metrów.
Prawie 370 mln zł sięgają w Krajowym Rejestrze Długów (KRD) niezapłacone zaległości finansowe gapowiczów, którzy jeździli komunikacją miejską bez biletu.
W ostatnim czasie wydarzyło się kilka wypadków samolotowych. Czy w związku z tym można uznać, że znajdujemy się w czasie, w którym działa tzw. prawo serii mówiące o tym, że w pewnych momentach katastrofy dzieją się częściej. Zapytaliśmy o to eksperta.
Solidne wyniki finansowe, dostawy nowych samolotów przyspieszą. - Ale to wszystko nie może odbywać się kosztem bezpieczeństwa produkcji oraz dekarbonizacji - zapowiada Guillaume Faury, prezes Airbusa.
Ruch pasażerski na polskich lotniskach wzrósł w zeszłym roku o 15,6 procent i osiągnął liczbę 59,5 miliona podróżnych. Trzy największe lotniska to Lotnisko Chopina (21 mln), Kraków (11 mln) i Gdańsk (6,7 mln).
Produkcja w Bełchatowie ruszy wolniej niż zakładał inwestor, powodem jest słaby popyt i wojna cenowa producentów naczep i zabudów.
W krakowskiej komunikacji miejskiej pojawiły się nowe urządzenia do sprzedaży biletów krótkookresowych. E-biletomaty nie drukują biletów, tylko automatycznie je kasują i w bezpieczny sposób przypisują do środka płatniczego pasażera.
Nadchodzi koniec zasady de minimis w imporcie i będzie to rewolucja w e handlu i logistyce. Małe paczki także będą clone.
Nie zawsze i nie wszędzie na wakacje trzeba lecieć samolotem. Niemieckie biuro podróży specjalizujące się w wycieczkach z przejazdem pociągami, Ameropa, twierdzi, że klienci coraz chętniej wybierają podróż koleją. Touroperator zanotował wzrost sprzedaży pakietów dynamicznych o 140 procent, rok do roku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas