Aktualizacja: 05.11.2024 22:03 Publikacja: 14.10.2022 10:12
Foto: Adobe Stock
Z analiz platformy REDD wynika, że na początku października zasoby powierzchni biurowej w całej Polsce to 13,9 mln mkw. W gotowych i budowanych dopiero, ale już komercjalizowanych biurowcach, jest do wynajęcia ponad 2,8 mln mkw. powierzchni. W oddanych do użytku budynkach na najemców czeka 2,3 mln mkw. biur, a w obiektach w budowie - 522 tys. mkw. wolnej powierzchni.
– Z naszych danych wynika, że liczba biurowców w budowie spada. Na głównych rynkach powstaje 585 tys. mkw. powierzchni. Trend jest najbardziej widoczny w Warszawie. W stolicy powstaje zaledwie 119 tys. mkw. powierzchni (stan na koniec września) – mówi cytowany w komunikacie Krzysztof Fuks, ekspert platformy w REDD. – To najniższy od lat wynik – podkreśla. Ale, jak dodaje ekspert, liczba budowanych biur w najbliższych miesiącach może znacznie wzrosnąć. Deweloperzy planują kolejne inwestycje.
15-kondygnacyjny budynek przy metrze Wilanowska w Warszawie oferuje 32 tys. mkw. powierzchni.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Oszczędzanie prądu, wody, papieru. Segregowanie śmieci. Kawa w dużych opakowaniach. Biura przechodzą w tryb eko.
Firma z branży energii odnawialnej wprowadzi się do warszawskiego biurowca Grupy Karimpol. Siedziba Wento w Skylinerze to 1,5 tys. mkw.
W zarastającym wieżowcami nowym centrum biznesowym Warszawy powstanie biurowiec kameralny – i to ma być jego atutem.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Działające na rynku elastycznych powierzchni podmioty rozpoczną współpracę w październiku.
15 proc. w tym, 29 proc. w przyszłym – w takim tempie ma rosnąć wartość inwestycji na rynku nieruchomości komercyjnych według prognoz firmy Savills.
W ciągu trzech kwartałów 2024 r. udział rodzimego kapitału w wartości transakcji sięgnął 10 proc.
Pod koniec września na ośmiu głównych rynkach regionalnych do wynajęcia od zaraz było ponad 1,1 mln mkw. biur - wynika z analiz Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych (PINK).
AI to element proptechu, który przyniesie najwicej zmian na rynku nieruchomości komercyjnych – oceniają eksperci BNP Paribas Real Estate.
Wybór na rynku biur serwisowanych jest coraz większy. Coworkingi wybierają m.in. firmy z sektora finansów, mediów, logistyki, cyberbezpieczeństwa.
Sprzedaż mieszkań i lokali inwestycyjnych na osiedlu w rewitalizowanej części Przedmieścia Oławskiego rozpoczyna Develia. Ceny zaczynają się od 10,5 tys. zł za mkw.
O „czyste” działki już trudno, poszukiwane są nieoczywiste grunty, których funkcję można zmienić – mówi Daniel Puchalski, partner zarządzający w Immo Lab.
W III kwartale tego roku na stołeczny rynek dostarczono 11,2 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej – wynika z analiz Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych (PINK).
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas