Aktualizacja: 21.02.2025 11:16 Publikacja: 29.09.2022 14:49
Foto: Mat.prasowe
- Obecny w Trójmieście Collab i działający w siedmiu innych miastach w Polsce Loftmill tworzą partnerską sieć, w ramach której najemcy mogą korzystać z oferty jednego i drugiego operatora – podają firmy w komunikacie.
- Mamy podobną filozofię działania oraz zbliżony standard oferowanych usług. Chcemy to wykorzystać – mówi Sebastian Rączkowski, dyrektor zarządzający firmą Collab. - Klienci chcący otworzyć satelitarne biura w regionach, w których nie ma Collabu, będą mogli liczyć na zbliżone usługi świadczone przez Loftmill. Współpraca działa w dwie strony.
Teren Fabryki Drutu, Sztyftu i Gwoździ na warszawskiej Pradze-Północ zrewitalizuje Liebrecht & wooD. Koszt inwestycji to niemal 150 mln euro.
Zainteresowanie biurami o wysokim standardzie w najatrakcyjniejszych lokalizacjach największych miast jest ogromne – wynika z analiz Walter Herz.
Przybywa dużych transakcji najmu. Firmy decydują się na wieloletnie kontrakty. W zamian mogą mieć tańszy fit-out.
Do budynku dawnego Powszechnego Domu Towarowego Wola wchodzi Brain Embassy, operator elastycznych biur.
Deweloper kupił 15-kondygnacyjny budynek przy ul. Skierniewickiej na warszawskiej Woli. Renaissance Tower oferuje ponad 18 tys. mkw. biur klasy A.
The Shire – Beyond Coworking, operator elastycznych biur, zajął 3,2 tys. mkw. powierzchni w kompleksie Wilanów Office Park.
Firma Promatic podpisała długoterminową umowę najmu powierzchni w biurowcu Wola Center w Warszawie.
Deweloperzy biurowi są ostrożni. Nie budują wielu obiektów, co może skutkować tzw. luką podażową. W cenie są nowoczesne, ekologiczne powierzchnie. Firmy będą konkurować o najlepsze biura, co podbije koszty ich wynajmu.
W budynkach Varso Place w sercu Warszawy Alior Bank wynajmie 8,3 tys. mkw. biur. Do przeprowadzki szykuje się też krakowska siedziba banku.
W ubiegłym roku wynajęto w Warszawie 740 tys. mkw. powierzchni biurowej, z czego 244 tys. w IV kwartale – wynika z analiz firmy doradczej CBRE.
Rozbudowę kompleksu City Park Wrocław kończy Ideal Idea. Nieruchomość zostanie oddana do użytku w tym roku.
Deweloper stawia na mniejsze biurowce. na które łatwiej znaleźć nabywców. Będą też nowe projekty mieszkaniowe.
Luka podażowa, wzrost czynszów, wzrost popytu na elastyczne siedziby do pracy. Tak według ekspertów Savillsa będzie wyglądał stołeczny rynek biur w 2025 roku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas