Drucianka Campus. Biura, handel i usługi w dawnej warszawskiej fabryce

Teren Fabryki Drutu, Sztyftu i Gwoździ na warszawskiej Pradze-Północ zrewitalizuje Liebrecht & wooD. Koszt inwestycji to niemal 150 mln euro.

Publikacja: 26.09.2022 14:04

Drucianka Campus. Biura, handel i usługi w dawnej warszawskiej fabryce

Foto: Mat.prasowe

aig

Inwestycja mixed-use na warszawskiej Pradze-Północ zaoferuje ok. 42 tys. mkw. biur klasy A i ponad 7,5 tys. mkw. powierzchni handlowej, usługowej i eventowej. Prace potrwają ok.2,5 roku.

Fabryka Drucianka (znana także jako Belgijska Fabryka Drutu w Warszawie) znajduje się przy ul. Kijowskiej na Pradze Północ, niedaleko Dworca Wschodniego. Fabryczny kompleks czeka teraz spektakularna rewitalizacja. Projekt architektoniczny wyszedł z pracowni Juvenes Projekt. Inwestycja, która zgodnie z zapowiedzią Liebrecht & wooD, wpisze się w ekotrendy i zasadę ESG, będzie certyfikowana w systemie BREEAM na poziomie Outstanding.

- Projekt Drucianka Campus zakłada rewitalizację zabytkowych obiektów, które zostaną uzupełnione nowoczesną, lekką architekturą – zapowiadają przedstawiciele inwestora. - Inwestycję utworzą trzy sześciokondygnacyjne budynki biurowe o łącznej powierzchni 42 tys. mkw. oraz adaptowane do nowych funkcji obiekty zabytkowej fabryki. Zabudowę dopełnią zielone przestrzenie publiczne, place, ciągi piesze i ogródki gastronomiczne.

Deweloper rozpoczął już przygotowania do inwestycji. Prowadzone są prace związane z zabezpieczeniem zabytkowych budynków, czyszczeniem i odzyskiwaniem cegieł. - Niebawem rozpocznie się budowa ściany szczelinowej parkingu podziemnego, a także prace ziemne – zapowiadają przedstawiciele spółki Liebrecht & wooD. – Inwestycja będzie realizowana w formule construction management. Oznacza to, że poszczególne zadania zlecimy wyspecjalizowanym firmom.

Inwestycja Drucianka Campus potrwa ok. 2,5 roku, a jej koszt to niemal 150 mln euro.

– Industrialny charakter warszawskiej Pragi kryje w sobie ogromny potencjał do tworzenia wyjątkowych miejsc. To właśnie tutaj zrealizujemy nasz kolejny miastotwórczy projekt rewitalizacyjny – Drucianka Campus – mówi cytowana w komunikacie Magdalena Bartkiewicz-Podoba, dyrektor generalna Liebrecht & wooD w Polsce. – Komercyjny sukces Centrum Praskiego Koneser dowodzi, że jest to chętnie wybierane przez polskie i międzynarodowe firmy miejsce. Doświadczenia pandemii pokazały, że najlepszą przestrzeń dla biznesu tworzą biurowce zapewniające nie tylko miejsce do pracy, ale uwzględniające też inne potrzeby pracowników.

Druciankę - kompleks przemysłowy zaprojektował w 1899 roku architekt Kazimierz Loewe. Fabryka działała pod różnymi nazwami 101 lat, aż do 2000 r. Istniejąca zabudowa to zwarty zespół złożony z jedno- i dwukondygnacyjnych obiektów fabrycznych wpisanych do rejestru zabytków i ujętych w gminnej ewidencji zabytków.

Mat.prasowe

Grupa Liebrecht & wooD na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej działa od niemal 30 lat. Ma na koncie inwestycje o wartości ponad 1 mld euro. Firma buduje biurowce, obiekty handlowe i magazyny.

Nieruchomości
Torus kupuje grunt od „Bałtyku”. Powstanie na nim wielofunkcyjna inwestycja
Materiał Promocyjny
Z kartą Simplicity można zyskać nawet 1100 zł, w tym do 500 zł już przed świętami
Nieruchomości
Koła zębate, fabryczne maszyny
Nieruchomości
PKO BP wchodzi do Fabryki Norblina
Nieruchomości
Ślężna Vita na Krzykach. Był biurowiec, będą mieszkania
Materiał Promocyjny
Strategia T-Mobile Polska zakładająca budowę sieci o najlepszej jakości przynosi efekty
Nieruchomości
Fabryka Perun z mieszkaniami, usługami i handlem