Aktualizacja: 21.11.2024 12:49 Publikacja: 19.08.2022 14:35
Foto: Mat. prasowe
Na pofabrycznym terenie spółka Torus planuje wielofunkcyjną inwestycję. Fabryka czekolady „Bałtyk" pozostawia w Gdańsku swoją administrację i sklep firmowy. Produkcję słodyczy w gdańskiej fabryce „Bałtyk" planuje zakończyć wiosną 2023 roku. Proces przenoszenia działalności do Włocławka rozpocznie się jeszcze w tym roku. We Włocławku wybudowano już nową halę.
- Chcąc dalej rozwijać markę „Bałtyk", musimy optymalizować procesy i planować rozwój w długoterminowej perspektywie. W dotychczasowym miejscu nie mamy już szans na rozbudowę czy modernizację linii produkcyjnych. W dzielnicy, w której się znajdujemy, powstaje nowa zabudowa mieszkaniowa i usługowa. Zdajemy sobie sprawę, że sąsiedztwo dużej fabryki może być uciążliwe, zwłaszcza, że pracujemy dzień i noc, a transporty tirów muszą wjeżdżać w wąskie uliczki Oliwy i Przymorza – mówi cytowany w komunikacie Konrad Mickiewicz, prezes Zakładów Przemysłu Cukierniczego „Bałtyk". - Rozbudowa zakładu w tym miejscu byłaby niezwykle trudna i kosztowna. Dlatego przenosimy produkcję do nowych zakładów we Włocławku, gdzie mamy niemalże nieograniczone możliwości zwiększania jej skali.
Popyt na elastyczne biura rośnie. W pierwszym półroczu operatorzy wynajęli więcej powierzchni flex niż w całym 2021 r.
Wiele biurowców i centrów handlowych pustoszeje. Obiekty, które się marnują, resort rozwoju i technologii chce przekształcać w budynki mieszkalne.
Deweloperzy i klienci lubią industrialne klimaty. W starych murach powstają mieszkania, usługi, gastronomia i rozrywka.
Biura wcale nie muszą być gruntownie remontowane co kilka lat, kiedy tylko wchodzi do nich nowy najemca.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Umowę najmu biura na 38. piętrze stołecznej wieży deweloper, HB Reavis, podpisał z firmą odzieżową.
Biurowiec Company House II przy Al. Jerozolimskich w Warszawie przechodzi transformację. Obiekt zmienia nazwę i modernizuje wnętrza.
Budynki naruszają tkankę planety. Każdy wybudowany obiekt to tysiące kilogramów CO2, które lecą do atmosfery. Dlatego musimy być pewni, co i czy budować. Transparentność pomaga liderom nieruchomości podejmować lepsze decyzje – mówi Tomasz Ogrodzki, prezes REDD.
Trzeci kwartał na rynku biur to czas zawierania największych umów najmu. Jako przyczynę eksperci wskazują zmianę nastawienia firm do pracy zdalnej. Coraz więcej decyduje się na powrót pracowników, co zwiększa popyt na dobre powierzchnie.
15 proc. w tym, 29 proc. w przyszłym – w takim tempie ma rosnąć wartość inwestycji na rynku nieruchomości komercyjnych według prognoz firmy Savills.
W ciągu trzech kwartałów 2024 r. udział rodzimego kapitału w wartości transakcji sięgnął 10 proc.
Pod koniec września na ośmiu głównych rynkach regionalnych do wynajęcia od zaraz było ponad 1,1 mln mkw. biur - wynika z analiz Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych (PINK).
AI to element proptechu, który przyniesie najwicej zmian na rynku nieruchomości komercyjnych – oceniają eksperci BNP Paribas Real Estate.
Wybór na rynku biur serwisowanych jest coraz większy. Coworkingi wybierają m.in. firmy z sektora finansów, mediów, logistyki, cyberbezpieczeństwa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas