Aktualizacja: 05.11.2024 17:31 Publikacja: 19.08.2022 14:35
Foto: Mat. prasowe
Na pofabrycznym terenie spółka Torus planuje wielofunkcyjną inwestycję. Fabryka czekolady „Bałtyk" pozostawia w Gdańsku swoją administrację i sklep firmowy. Produkcję słodyczy w gdańskiej fabryce „Bałtyk" planuje zakończyć wiosną 2023 roku. Proces przenoszenia działalności do Włocławka rozpocznie się jeszcze w tym roku. We Włocławku wybudowano już nową halę.
- Chcąc dalej rozwijać markę „Bałtyk", musimy optymalizować procesy i planować rozwój w długoterminowej perspektywie. W dotychczasowym miejscu nie mamy już szans na rozbudowę czy modernizację linii produkcyjnych. W dzielnicy, w której się znajdujemy, powstaje nowa zabudowa mieszkaniowa i usługowa. Zdajemy sobie sprawę, że sąsiedztwo dużej fabryki może być uciążliwe, zwłaszcza, że pracujemy dzień i noc, a transporty tirów muszą wjeżdżać w wąskie uliczki Oliwy i Przymorza – mówi cytowany w komunikacie Konrad Mickiewicz, prezes Zakładów Przemysłu Cukierniczego „Bałtyk". - Rozbudowa zakładu w tym miejscu byłaby niezwykle trudna i kosztowna. Dlatego przenosimy produkcję do nowych zakładów we Włocławku, gdzie mamy niemalże nieograniczone możliwości zwiększania jej skali.
Popyt na elastyczne biura rośnie. W pierwszym półroczu operatorzy wynajęli więcej powierzchni flex niż w całym 2021 r.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Wiele biurowców i centrów handlowych pustoszeje. Obiekty, które się marnują, resort rozwoju i technologii chce przekształcać w budynki mieszkalne.
Deweloperzy i klienci lubią industrialne klimaty. W starych murach powstają mieszkania, usługi, gastronomia i rozrywka.
Biura wcale nie muszą być gruntownie remontowane co kilka lat, kiedy tylko wchodzi do nich nowy najemca.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Umowę najmu biura na 38. piętrze stołecznej wieży deweloper, HB Reavis, podpisał z firmą odzieżową.
15 proc. w tym, 29 proc. w przyszłym – w takim tempie ma rosnąć wartość inwestycji na rynku nieruchomości komercyjnych według prognoz firmy Savills.
W ciągu trzech kwartałów 2024 r. udział rodzimego kapitału w wartości transakcji sięgnął 10 proc.
Pod koniec września na ośmiu głównych rynkach regionalnych do wynajęcia od zaraz było ponad 1,1 mln mkw. biur - wynika z analiz Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych (PINK).
AI to element proptechu, który przyniesie najwicej zmian na rynku nieruchomości komercyjnych – oceniają eksperci BNP Paribas Real Estate.
Wybór na rynku biur serwisowanych jest coraz większy. Coworkingi wybierają m.in. firmy z sektora finansów, mediów, logistyki, cyberbezpieczeństwa.
Sprzedaż mieszkań i lokali inwestycyjnych na osiedlu w rewitalizowanej części Przedmieścia Oławskiego rozpoczyna Develia. Ceny zaczynają się od 10,5 tys. zł za mkw.
O „czyste” działki już trudno, poszukiwane są nieoczywiste grunty, których funkcję można zmienić – mówi Daniel Puchalski, partner zarządzający w Immo Lab.
W III kwartale tego roku na stołeczny rynek dostarczono 11,2 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej – wynika z analiz Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych (PINK).
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas