19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 14.01.2025 23:53 Publikacja: 19.08.2022 14:35
Foto: Mat. prasowe
Na pofabrycznym terenie spółka Torus planuje wielofunkcyjną inwestycję. Fabryka czekolady „Bałtyk" pozostawia w Gdańsku swoją administrację i sklep firmowy. Produkcję słodyczy w gdańskiej fabryce „Bałtyk" planuje zakończyć wiosną 2023 roku. Proces przenoszenia działalności do Włocławka rozpocznie się jeszcze w tym roku. We Włocławku wybudowano już nową halę.
- Chcąc dalej rozwijać markę „Bałtyk", musimy optymalizować procesy i planować rozwój w długoterminowej perspektywie. W dotychczasowym miejscu nie mamy już szans na rozbudowę czy modernizację linii produkcyjnych. W dzielnicy, w której się znajdujemy, powstaje nowa zabudowa mieszkaniowa i usługowa. Zdajemy sobie sprawę, że sąsiedztwo dużej fabryki może być uciążliwe, zwłaszcza, że pracujemy dzień i noc, a transporty tirów muszą wjeżdżać w wąskie uliczki Oliwy i Przymorza – mówi cytowany w komunikacie Konrad Mickiewicz, prezes Zakładów Przemysłu Cukierniczego „Bałtyk". - Rozbudowa zakładu w tym miejscu byłaby niezwykle trudna i kosztowna. Dlatego przenosimy produkcję do nowych zakładów we Włocławku, gdzie mamy niemalże nieograniczone możliwości zwiększania jej skali.
Popyt na elastyczne biura rośnie. W pierwszym półroczu operatorzy wynajęli więcej powierzchni flex niż w całym 2021 r.
Wiele biurowców i centrów handlowych pustoszeje. Obiekty, które się marnują, resort rozwoju i technologii chce przekształcać w budynki mieszkalne.
Deweloperzy i klienci lubią industrialne klimaty. W starych murach powstają mieszkania, usługi, gastronomia i rozrywka.
Biura wcale nie muszą być gruntownie remontowane co kilka lat, kiedy tylko wchodzi do nich nowy najemca.
Umowę najmu biura na 38. piętrze stołecznej wieży deweloper, HB Reavis, podpisał z firmą odzieżową.
Rok 2024 na rynku inwestycji w nieruchomości był o wiele lepszy niż poprzedni – wynika z analiz firmy doradczej CBRE. Co dalej?
Zaczyna brakować nowoczesnej powierzchni biurowej, co skłoni inwestorów do rozpoczynania kolejnych budów. Starsze biurowce będą modernizowane.
Firmy szukają umeblowanych biur z dobrymi adresami, blisko stacji metra lub przystanków komunikacji miejskiej. W cenie są także elastyczne powierzchnie. W tym roku wynajem siedziby do pracy może być droższy.
Wartość transakcji w nieruchomości komercyjne nad Wisłą urosła skokowo po kryzysie. Eksperci oczekują kontynuacji.
Trwa optymalizacja wykorzystywanej przez najemców powierzchni i krystalizują się proporcje pracy z domu i biura. Deweloperzy biorą się bardziej za przerabianie starych budynków niż nowe projekty.
Powrót do biur w połączeniu ze zmianą pokoleniową w firmach zwróciły uwagę na problemy z biurową etykietą.
W luksusowej kamienicy przy ulicy Poznańskiej 37 w Warszawie powstaną w pełni wyposażone moduły biurowe The Shire - Beyond Coworking.
Budynek biurowy u zbiegu ul. Pańskiej i Miedzianej na warszawskiej Woli jest już gotowy. Obiekt oferuje ponad 30,9 tys. mkw. powierzchni.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas