19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 06:21 Publikacja: 11.08.2022 21:16
Fabryka Perun na warszawskim Kamionku. Koncepcja zakłada rewitalizację hal przemysłowych, budowę mieszkań i lokali usługowych
Foto: mat. pras.
Trwają prace nad projektem zagospodarowania dawnej fabryki sprzętu spawalniczego Perun przy ul. Grochowskiej w Warszawie. Nowa koncepcja zakłada rewitalizację i wyeksponowanie czterech zabytkowych hal przemysłowych, których historia sięga początków XX w. Może w nich powstać lokalne centrum aktywności z handlem i usługami. – A w nowej zabudowie planujemy ok. 270 mieszkań – mówi Maciej Wandzel, współinwestor projektu Fabryka Perun.
Inwestor prowadzi rozmowy z konserwatorem i lokalną społecznością. Jak tłumaczy, chodzi o wypracowanie „optymalnych rozwiązań”.
To pierwsza inwestycja Cordii w stolicy Wielkopolski. Osiedle powstanie na terenie zakładów odzieżowych „Modena”, które są symbolem Jeżyc.
Rewitalizację zabytkowego budynku we Wrocławiu zakończyła gdańska firma Torus. Pałac zmienił się w pięciogwiazdkowy hotel.
W apartamentowce z mieszkaniami na wynajem zamienią się kamienice przy ul. św. Barbary i Nowy Świat w Warszawie.
Zakończyła się trwająca 46 miesięcy rewitalizacja Fabryki Norblina na stołecznej Woli. Inwestor, Grupa Capital Park, ma już pozwolenie na użytkowanie kompleksu.
Hotel i biura w fabryce fortepianów, mieszkania w wytwórni mydła i w starej kamienicy. Samorządy takie inwestycje witają z otwartymi ramionami.
Należności z usług hotelowych i konferencyjnych to nie przychody z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy, leasingu i innych umów o podobnym charakterze. Hoteli nie dotyczą więc szczególne obowiązki dotyczące tzw. spółek nieruchomościowych.
Socjalistyczny hiszpański rząd Pedro Sancheza chce nałożyć podatek wynoszący 100 proc. na ludzi spoza UE, którzy kupują hiszpańskie nieruchomości.
Większy budżet na budownictwo społeczne i jawne ceny mieszkań deweloperskich – to nie ruchy Ministerstwa Rozwoju i Technologii, tylko posłów Polski 2050.
Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje wprowadzenie obowiązkowej weryfikacji użytkowników chcących uzyskać dostęp do treści ksiąg wieczystych.
Spółka Matexi Polska dostała pozwolenie na użytkowanie budynku na warszawskiej Pradze-Północ. Jedną ze ścian kamienicy ozdobił mural Tytusa Brzozowskiego.
Legalność miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego może zostać zakwestionowana poprzez wniesienie skargi do wojewódzkiego sądu administracyjnego.
Dom rodzinny w Albuquerque z pozoru wygląda na przeciętny, a jednak odwiedzają go setki turystów dziennie – wszystko przez to, że występował w popularnym serialu „Breaking Bad”. Właścicielka po latach ma dość i sprzedaje dom Waltera White’a.
Taryfy za wodę i odprowadzanie ścieków znów będą ustalać gminy. Tak wynika z projektu nowelizacji ustawy o zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas