Aktualizacja: 21.02.2025 10:54 Publikacja: 04.04.2022 15:33
Foto: Mat. Prasowe
W pierwszym etapie osiedla Modena w Poznaniu Cordia wybuduje sześciopiętrowy budynek z ośmiopiętrową dominantą. Powstaną 263 mieszkania i dziewięć lokali usługowych.
Większość mieszkań to kawalerki i lokale dwupokojowe. W ofercie są też lokale z dwoma i trzema pokojami. Na najwyższych piętrach (poziom dominanty) znajdą się dwukondygnacyjne mieszkania z tarasami o powierzchni do 138 mkw. Do lokali na parterze są przypisane ogródki.
Jak tłumaczą przedstawiciele dewelopera, nazwa osiedla i jego architektura nawiązują do tradycji założonych w 1908 r. zakładów „Modena", które przez lata dyktowały trendy w polskiej modzie. To właśnie na ich terenie Cordia wybuduje swoje pierwsze w Poznaniu mieszkania.
Za 55-metrowe mieszkanie z drugiej ręki w stołecznym Śródmieściu zapłacimy średnio 774 tys. zł. W Wesołej – 514 tys.
Jade Tower powstaje w turystycznej miejscowości Fuengirola. Pierwsza inwestycja mieszkaniowa Cordii w Hiszpanii zaoferuje 116 apartamentów.
Za średnie wynagrodzenie kupimy więcej metrów mieszkania niż dziesięć lat temu – wynika z raportu sieciowej agencji Metrohouse. Gdzie kupimy najwięcej, gdzie najmniej?
Dynamika zwyżek cen nieruchomości w Polsce jest dużo mniejsza niż w Niemczech, w Czechach czy na Węgrzech. Wpływ na nasz rynek będzie miał rozwój najmu instytucjonalnego. Może się zmniejszyć podaż mieszkań na sprzedaż.
Ceny nieruchomości coraz częściej rozjeżdżają się z możliwościami klientów – wynika z barometru nastrojów na rynku mieszkaniowym przygotowanego przez JLL i obido dla „Nieruchomości” „Rzeczpospolitej”.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Posłowie Polski 2050 złożyli projekt ustawy o obowiązku podawania w internecie cen na pierwotnym rynku mieszkaniowym. Kary mają sięgać do 10 proc. rocznego obrotu.
Po grudniowym odpoczynku deweloperzy uruchomili w styczniu więcej inwestycji niż na początku 2021 r., kiedy otoczenie makro im sprzyjało.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas