Aktualizacja: 21.02.2025 01:22 Publikacja: 31.07.2022 11:23
Foto: Mat.prasowe
Po renowacji Pałac Leipzigera zmienił się w Altus Palace. Obiekt jest zarządzany przez Grupę Dobry Hotel. Oferuje 81 pokoi i apartamentów, których historyczne wnętrza połączono z nowoczesnym designem. W hotelu znajdują się restauracja, bar, sala konferencyjna, strefa wellness, siłownia.
- Bardzo chcieliśmy zaistnieć we Wrocławiu. To dynamicznie rozwijające się miasto z dużym potencjałem w segmencie hotelowym – mówi cytowany w komunikacie Sławomir Gajewski, prezes spółki Torus, która jest inwestorem i generalnym wykonawcą rewitalizacji budynku. – Kiedy pierwszy raz zobaczyłem budynek Pałacu Laipzigera wyobraziłem sobie, jak mógłby wyglądać i to się spełniło, choć inwestycja była niezwykle wymagająca. Trudności z przywróceniem dawnego blasku były większe, niż zakładaliśmy, a na to nałożył się trudny pandemiczny czas. Uważam jednak, że dziś jest to jeden z ciekawszych butikowych hoteli.
Dobra inwestycja przyniesie przyzwoity zysk, źle wybrana stanie się kosztowną pułapką.
Plany otwarcia sześciu hoteli: w Niemczech, we Włoszech, Wielkiej Brytanii i w Polsce ogłasza Grupa Hilton.
Dwie działki o powierzchni 1,3 ha kupiła w Gdańsku Grupa Capital Park. Na Polskim Haku powstaną budynki mieszkaniowe z usługami i handlem na parterach.
Hotele mają szansę odżyć w pełni 2023 roku, choć słychać głosy, że będzie to rok 2024. W najlepszej sytuacji są obiekty w miejscowościach turystycznych. Kryzys dotknął najmocniej miejskie hotele nastawione na klienta biznesowego.
Deweloper wybrał biuro architektoniczne Kuryłowicz & Associates na projektanta wielofunkcyjnej inwestycji przy ul. Komitetu Obrońców Robotników w Warszawie.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Posłowie Polski 2050 złożyli projekt ustawy o obowiązku podawania w internecie cen na pierwotnym rynku mieszkaniowym. Kary mają sięgać do 10 proc. rocznego obrotu.
Po grudniowym odpoczynku deweloperzy uruchomili w styczniu więcej inwestycji niż na początku 2021 r., kiedy otoczenie makro im sprzyjało.
Podaż nowych ofert najmu mieszkań hamuje, ale najemcy raczej nie mają problemu ze znalezieniem odpowiedniego lokalu. Czynsze się stabilizują, w części miast są też korekty. Część wynajmowanych dotąd nieruchomości trafia na rynek sprzedaży.
Okam planuje rewitalizację budynków przy ul. Przędzalnianej 71 w Łodzi. Powstaną też nowe obiekty. Kompleks zaoferuje mieszkania, lokale usługowe i biura.
„Klucz do mieszkania” to nowy program rozwoju mieszkalnictwa w Polsce, który opiera się na trzech elementach – wsparciu mieszkalnictwa komunalnego, społecznego i własnościowego. Jakie są jego główne założenia i na jaką pomoc będzie można liczyć?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas