Aktualizacja: 06.11.2024 00:57 Publikacja: 05.09.2022 12:04
Foto: Mat.prasowe
Markę Collab stworzyła firma deweloperska Torus. Na parterze budynku Format przygotowano 260 stanowisk pracy w różnych wariantach podziału. Moduły pomieszczą od dwóch do 37 osób. Wydzielono też dodatkową przestrzeń z własnym wejściem i serwerownią, na której będzie mogło pracować 86 osób. Projekt aranżacji wnętrz przygotowała pracownia Roark Studio.
Deweloper zapowiada, że marka będzie sukcesywnie rozwijana. Kolejne elastyczne biura będą się pojawiać w wybranych biurowcach Torusa. Już na początku przyszłego roku w Collab zmieni się Neon Flex. - Mimo że Collab jest sieciową marką Torusa, to każdą lokalizację będziemy analizować odrębnie, tworząc indywidualną ofertę dopasowaną do konkretnego miejsca, specyfiki biurowca czy potencjału danej okolicy. Elastyczny będzie więc nawet sam Collab – mówi Marta Burak, dyrektor ds. komercjalizacji w Collabie.
Popyt na powierzchnie do pracy rośnie. Dużym placem budowy biurowców są regiony.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Popyt na elastyczne biura rośnie. W pierwszym półroczu operatorzy wynajęli więcej powierzchni flex niż w całym 2021 r.
Kolejnym najemcą budynku Lixa C na warszawskiej Woli jest firma Rise.pl. Operator biur serwisowanych zajmie ponad 3,3 tys. mkw. powierzchni.
Cztery piętra – w sumie 6 tys. mkw. - w gdańskim biurowcu Format zajęła spółka Ergo Technology & Services.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Zakłady Przemysłu Cukierniczego "Bałtyk" przenoszą swój gdański zakład produkcyjny do Włocławka. Teren przy ul. Droszyńskiego kupuje firma deweloperska Torus.
15 proc. w tym, 29 proc. w przyszłym – w takim tempie ma rosnąć wartość inwestycji na rynku nieruchomości komercyjnych według prognoz firmy Savills.
W ciągu trzech kwartałów 2024 r. udział rodzimego kapitału w wartości transakcji sięgnął 10 proc.
Pod koniec września na ośmiu głównych rynkach regionalnych do wynajęcia od zaraz było ponad 1,1 mln mkw. biur - wynika z analiz Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych (PINK).
AI to element proptechu, który przyniesie najwicej zmian na rynku nieruchomości komercyjnych – oceniają eksperci BNP Paribas Real Estate.
Wybór na rynku biur serwisowanych jest coraz większy. Coworkingi wybierają m.in. firmy z sektora finansów, mediów, logistyki, cyberbezpieczeństwa.
Sprzedaż mieszkań i lokali inwestycyjnych na osiedlu w rewitalizowanej części Przedmieścia Oławskiego rozpoczyna Develia. Ceny zaczynają się od 10,5 tys. zł za mkw.
O „czyste” działki już trudno, poszukiwane są nieoczywiste grunty, których funkcję można zmienić – mówi Daniel Puchalski, partner zarządzający w Immo Lab.
W III kwartale tego roku na stołeczny rynek dostarczono 11,2 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej – wynika z analiz Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych (PINK).
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas