19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 13.01.2025 10:47 Publikacja: 05.09.2022 12:04
Foto: Mat.prasowe
Markę Collab stworzyła firma deweloperska Torus. Na parterze budynku Format przygotowano 260 stanowisk pracy w różnych wariantach podziału. Moduły pomieszczą od dwóch do 37 osób. Wydzielono też dodatkową przestrzeń z własnym wejściem i serwerownią, na której będzie mogło pracować 86 osób. Projekt aranżacji wnętrz przygotowała pracownia Roark Studio.
Deweloper zapowiada, że marka będzie sukcesywnie rozwijana. Kolejne elastyczne biura będą się pojawiać w wybranych biurowcach Torusa. Już na początku przyszłego roku w Collab zmieni się Neon Flex. - Mimo że Collab jest sieciową marką Torusa, to każdą lokalizację będziemy analizować odrębnie, tworząc indywidualną ofertę dopasowaną do konkretnego miejsca, specyfiki biurowca czy potencjału danej okolicy. Elastyczny będzie więc nawet sam Collab – mówi Marta Burak, dyrektor ds. komercjalizacji w Collabie.
Popyt na powierzchnie do pracy rośnie. Dużym placem budowy biurowców są regiony.
Popyt na elastyczne biura rośnie. W pierwszym półroczu operatorzy wynajęli więcej powierzchni flex niż w całym 2021 r.
Kolejnym najemcą budynku Lixa C na warszawskiej Woli jest firma Rise.pl. Operator biur serwisowanych zajmie ponad 3,3 tys. mkw. powierzchni.
Cztery piętra – w sumie 6 tys. mkw. - w gdańskim biurowcu Format zajęła spółka Ergo Technology & Services.
Zakłady Przemysłu Cukierniczego "Bałtyk" przenoszą swój gdański zakład produkcyjny do Włocławka. Teren przy ul. Droszyńskiego kupuje firma deweloperska Torus.
Rok 2024 na rynku inwestycji w nieruchomości był o wiele lepszy niż poprzedni – wynika z analiz firmy doradczej CBRE. Co dalej?
Zaczyna brakować nowoczesnej powierzchni biurowej, co skłoni inwestorów do rozpoczynania kolejnych budów. Starsze biurowce będą modernizowane.
Firmy szukają umeblowanych biur z dobrymi adresami, blisko stacji metra lub przystanków komunikacji miejskiej. W cenie są także elastyczne powierzchnie. W tym roku wynajem siedziby do pracy może być droższy.
Wartość transakcji w nieruchomości komercyjne nad Wisłą urosła skokowo po kryzysie. Eksperci oczekują kontynuacji.
Trwa optymalizacja wykorzystywanej przez najemców powierzchni i krystalizują się proporcje pracy z domu i biura. Deweloperzy biorą się bardziej za przerabianie starych budynków niż nowe projekty.
Powrót do biur w połączeniu ze zmianą pokoleniową w firmach zwróciły uwagę na problemy z biurową etykietą.
W luksusowej kamienicy przy ulicy Poznańskiej 37 w Warszawie powstaną w pełni wyposażone moduły biurowe The Shire - Beyond Coworking.
Budynek biurowy u zbiegu ul. Pańskiej i Miedzianej na warszawskiej Woli jest już gotowy. Obiekt oferuje ponad 30,9 tys. mkw. powierzchni.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas