Aktualizacja: 21.11.2024 13:10 Publikacja: 11.05.2022 15:43
Foto: Mat. prasowe
- Rozmowy na temat nowego biura tej firmy trwały wiele lat, a finał negocjacji przypadł na trudny, pandemiczny czas. To tym większy sukces wszystkich stron – mówi cytowany w komunikacie Marcin Piątkowski, dyrektor ds. komercjalizacji w spółce deweloperskiej Torus, która wybudowała Format.
W biurowcu na gdańskiej Oliwie firma Ergo Technology & Services (jeden z największych pracodawców w branży IT w Trójmieście) zajęła 6 tys. mkw. na czterech piętrach. Wcześniej, jako Atena, firma mieściła się w kilku budynkach przy ul. Rzemieślniczej w Sopocie.
Właściciel biurowca, który nie chce zmian, musi się liczyć z tym, że najemcy pominą jego ofertę. W biurze ma być jak w domu.
Wielofunkcyjność zacznie wchodzić nawet do pojedynczych budynków. Ważna jest wygoda i dostęp do różnych usług.
Firmy deweloperskie i fundusze tworzą własne marki elastycznych biur. To odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na powierzchnie coworkingowe.
Powierzchnie dla firm deweloperzy oddają w Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Wrocławiu. Kuszą nowoczesnymi technologiami i udogodnieniami.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Dług jednego dewelopera to średnio 41,5 tys. zł. Nieporównywalnie bardziej zadłużeni są podwykonawcy – wskazuje KRD.
Biurowiec Company House II przy Al. Jerozolimskich w Warszawie przechodzi transformację. Obiekt zmienia nazwę i modernizuje wnętrza.
Budynki naruszają tkankę planety. Każdy wybudowany obiekt to tysiące kilogramów CO2, które lecą do atmosfery. Dlatego musimy być pewni, co i czy budować. Transparentność pomaga liderom nieruchomości podejmować lepsze decyzje – mówi Tomasz Ogrodzki, prezes REDD.
Trzeci kwartał na rynku biur to czas zawierania największych umów najmu. Jako przyczynę eksperci wskazują zmianę nastawienia firm do pracy zdalnej. Coraz więcej decyduje się na powrót pracowników, co zwiększa popyt na dobre powierzchnie.
15 proc. w tym, 29 proc. w przyszłym – w takim tempie ma rosnąć wartość inwestycji na rynku nieruchomości komercyjnych według prognoz firmy Savills.
W ciągu trzech kwartałów 2024 r. udział rodzimego kapitału w wartości transakcji sięgnął 10 proc.
Pod koniec września na ośmiu głównych rynkach regionalnych do wynajęcia od zaraz było ponad 1,1 mln mkw. biur - wynika z analiz Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych (PINK).
AI to element proptechu, który przyniesie najwicej zmian na rynku nieruchomości komercyjnych – oceniają eksperci BNP Paribas Real Estate.
Wybór na rynku biur serwisowanych jest coraz większy. Coworkingi wybierają m.in. firmy z sektora finansów, mediów, logistyki, cyberbezpieczeństwa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas