Aktualizacja: 21.02.2025 11:25 Publikacja: 24.02.2022 15:02
Foto: Mat. prasowe
Francuski deweloper rozbuduje budynek po Wyższej Szkole Filologicznej i wybuduje nowy obiekt. Sienkiewicza Residence powstanie naprzeciwko ogrodu botanicznego we Wrocławiu. - To inwestycja w dwóch stylach: historycznym i nowoczesnym – mówią przedstawiciele spółki Bouygues Immobilier Polska.
Deweloper zaplanował 114 mieszkań o powierzchni od 50 do 79 mkw. – od jednego do czterech pokoi. Powstanie też dziesięć lokali usługowych, 108 miejsc parkingowych w hali garażowej i 15 naziemnych stanowisk.
Głębokość spadku aktywności deweloperów w styczniu wprawiła ekspertów w zdumienie. Co zwiastują te dane?
W apartamentowce z mieszkaniami na wynajem zamienią się kamienice przy ul. św. Barbary i Nowy Świat w Warszawie.
Na kupno nieruchomości będzie mogło sobie pozwolić coraz mniej ludzi – uważa część ekspertów.
Klienci kupują pakiety wykończenia mieszkań nawet na osiedlach z odległym terminem oddania. Liczy się gwarancja ceny.
W 2021 r. padł absolutny rekord liczby mieszkań w rozpoczynanych inwestycjach i pozwoleniach na budowę. Za boomem stoją lokalne przedsiębiorstwa, działające poza największymi aglomeracjami.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Posłowie Polski 2050 złożyli projekt ustawy o obowiązku podawania w internecie cen na pierwotnym rynku mieszkaniowym. Kary mają sięgać do 10 proc. rocznego obrotu.
Po grudniowym odpoczynku deweloperzy uruchomili w styczniu więcej inwestycji niż na początku 2021 r., kiedy otoczenie makro im sprzyjało.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas