Aktualizacja: 21.02.2025 06:26 Publikacja: 28.01.2022 12:18
Foto: Adobe Stock
-Rekord zachorowań na koronawirusa powoduje, że pracownicy wracają na pracę zdalną. Pracownicy przyznają jednak, że wcale się nie cieszą – podkreślają autorzy raportu CBRE „Praca z domu czy z biura?". – Doświadczenia dwóch lat z pandemią pomagają jednak w pracy w trybie home office. Co drugi pracownik jest bardziej samodzielny i ma większą kontrolę nad organizacją pracy.
- Pandemia dotknęła wszystkich sfer życia organizacji: kultury, procesów, wartości, wzorów komunikacji i priorytetów. Nadal jesteśmy w procesie zmian, uczymy się elastyczności i na nowo układamy zawodową codzienność. Ostateczny kształt będzie różny dla każdej organizacji i zależny w dużej mierze od liderów – komentuje cytowana w komunikacie Małgorzata Niewińska, szefowa działu środowiska pracy i zarządzania zmianą w CBRE. - To, na czym się skoncentrują, czemu nadadzą priorytet, jakie będą ich postawy nakreśli kształt przyszłych środowisk pracy. Wiemy już, że nasza przyszłość to różnie interpretowany model hybrydowy, który czerpie to co najlepsze, z potencjału dwóch światów: biura i strefy zdalnej. Teraz, ze względu na rozwój pandemii, ponownie przechodzimy na home office. Na tym etapie warto zweryfikować dotychczasowe doświadczenia i zastanowić się co działa, a co wymaga korekty i usprawnień.
Wolnych biur jest w Polsce ok. 3 mln mkw. Właściciele wynajmują je nietypowym najemcom. W cenie jest elastyczność.
Ponad 14,5 mln mkw., z czego 1,2 mln mkw. – w budowie. To całkowite zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej w Polsce - podaje REDD.
Analizy pokazują, że lokalny rynek na przykład w Chełmie jest w stanie wchłonąć 2 tys.mkw. powierzchni biurowej – mówił w programie #RZECZoNIERUCHOMOSCIACH Mariusz Domeradzki, prezes spółki Operator ARP.
Biurowiec Warsaw Unit firmy Ghelamco zyskał niezwykłą turystyczną atrakcję. Znajdująca na 46. piętrze przeszklona platforma wychyla się na zewnątrz o 15 stopni, zapewniając niepowtarzalne wrażenia.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Posłowie Polski 2050 złożyli projekt ustawy o obowiązku podawania w internecie cen na pierwotnym rynku mieszkaniowym. Kary mają sięgać do 10 proc. rocznego obrotu.
Po grudniowym odpoczynku deweloperzy uruchomili w styczniu więcej inwestycji niż na początku 2021 r., kiedy otoczenie makro im sprzyjało.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas