19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 06:45 Publikacja: 01.01.2022 12:42
Foto: Materiały prasowe
Na pierwszy ogień poszły cztery budynki w Warszawie: kamienice biurowe przy ul. Kijowskiej 5 na Pradze i przy ul. Rozbrat 44a na Powiślu oraz biurowce - przy ul. Świętojerskiej w Śródmieściu i Klif Tower na Woli.
- Budynek przy ul. Kijowskiej na warszawskiej Pradze udało się nam w pełni skomercjalizować w ciągu kilku miesięcy – mówi Jakub Bereś, dyrektor działu reprezentacji wynajmującego w firmie Biuro Na Miarę. - W znacznej części wypełniliśmy najemcami również biurowiec przy ul. Rozbrat – dodaje. Teraz firma pracuje nad komercjalizacją znacznie większych budynków.
Niemal 35 tys. mkw. elastycznej powierzchni biurowej przybyło w Polsce w 2021 roku. Najwięcej – w Warszawie.
Wiele firm w 2022 roku będzie chciało zmienić siedzibę na bardziej elastyczną. Czasem też – na mniejszą.
Aż 75 proc. polskich pracowników biurowych uważa, że pracodawca powinien zagwarantować im wsparcie w zakresie zdrowia psychicznego w miejscu pracy.
Biurowiec Warsaw Unit firmy Ghelamco zyskał niezwykłą turystyczną atrakcję. Znajdująca na 46. piętrze przeszklona platforma wychyla się na zewnątrz o 15 stopni, zapewniając niepowtarzalne wrażenia.
Rynek najmu mieszkań odbił od dna, ale o wielkich podwyżkach stawek nie ma mowy. Warunki wciąż dyktują najemcy.
Należności z usług hotelowych i konferencyjnych to nie przychody z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy, leasingu i innych umów o podobnym charakterze. Hoteli nie dotyczą więc szczególne obowiązki dotyczące tzw. spółek nieruchomościowych.
Socjalistyczny hiszpański rząd Pedro Sancheza chce nałożyć podatek wynoszący 100 proc. na ludzi spoza UE, którzy kupują hiszpańskie nieruchomości.
Większy budżet na budownictwo społeczne i jawne ceny mieszkań deweloperskich – to nie ruchy Ministerstwa Rozwoju i Technologii, tylko posłów Polski 2050.
Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje wprowadzenie obowiązkowej weryfikacji użytkowników chcących uzyskać dostęp do treści ksiąg wieczystych.
Spółka Matexi Polska dostała pozwolenie na użytkowanie budynku na warszawskiej Pradze-Północ. Jedną ze ścian kamienicy ozdobił mural Tytusa Brzozowskiego.
Legalność miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego może zostać zakwestionowana poprzez wniesienie skargi do wojewódzkiego sądu administracyjnego.
Dom rodzinny w Albuquerque z pozoru wygląda na przeciętny, a jednak odwiedzają go setki turystów dziennie – wszystko przez to, że występował w popularnym serialu „Breaking Bad”. Właścicielka po latach ma dość i sprzedaje dom Waltera White’a.
Taryfy za wodę i odprowadzanie ścieków znów będą ustalać gminy. Tak wynika z projektu nowelizacji ustawy o zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas