Informatyka i komunikacja truje coraz bardziej

Sektor energetyczny emituje ogromne ilości dwutlenku węgla. Zamiast pomagać w ograniczaniu produkcji gazów cieplarnianych, staje się jednym z ważniejszych trucicieli.

Aktualizacja: 06.03.2019 09:10 Publikacja: 06.03.2019 09:04

Informatyka i komunikacja truje coraz bardziej

Foto: Shutterstock

Porozumienie paryskie zobowiązuje wszystkie kraje do jak najszybszego wyeliminowania zależności od paliw kopalnych. Stanowią one 80% światowych źródeł energii i są głównym źródłem emisji dwutlenku węgla. Przejście na technologię cyfrową jest również uważane za najważniejsze narzędzie zmniejszania zużycia energii. Obecnie prawie niemożliwe wydaje się zajęcie się kwestią zmian klimatu bez używania technologii cyfrowych na dużą skalę. Ponieważ technologia te jest miniaturowa i prawie niewidzialna nie zwracamy uwagi na jej rolę w emisji dwutlenku węgla i ekologii, a największy negatywny wpływ wywiera videostreaming i często wymieniane urządzenia o niskiej trwałości.

79 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Nauka
"Ogromne konsekwencje" decyzji Donalda Trumpa. Wstrzymane badania nad HIV i malarią
Materiał Promocyjny
Przed wyjazdem na upragniony wypoczynek
Nauka
Naukowcy: Olbrzymi podwodny wulkan może wybuchnąć przed końcem 2025 roku
Nauka
Nowy gatunek ptasznika australijskiego. Naukowcy radzą: nie dotykać
Nauka
Badacze odbyli „podróż” do wnętrza Ziemi. Natknęli się na coś nieznanego
Nauka
Tajemniczy wulkan, który ochłodził klimat Ziemi. Naukowcy wreszcie go zlokalizowali