Aktualizacja: 27.05.2015 11:52 Publikacja: 27.05.2015 11:52
Foto: Bloomberg
A to dlatego, że sama firma jest mniejsza niż Comcast, który przymierzał się do przejęcia Time Warner Cable przez ostatni rok, a fuzja z TWC i Bright House doprowadzą do powstania skutecznego konkurenta Comcastu na amerykańskim rynku – sugeruje amerykański „Forbes".
W kwietniu analiza urzędników z Federalnej Komisji Komunikacyjnej (FCC) badających czy warta 45 mld dol. fuzja Comcast-TWC nie naruszyłaby konkurencji na rynku wykazała, że nowa firma zagarnęłaby na amerykańskim rynku od 35 proc. udziałów w rynku płatnej telewizji i aż 60 proc. wszystkich klientów wykupujących dostęp do szerokopasmowego Internetu. Dlatego optowały przeciwko niej na amerykańskim rynku Netflix, Discovery oraz Dish Network.
Trwa spór o władzę nad imperium Zygmunta Solorza. Mimo tego Cyfrowy Polsat, główna część imperium miliardera, pobił oczekiwania rynku kapitałowego co do zysków i podtrzymuje strategiczne plany. Jak to zrobił i na co będzie wydawać pieniądze?
Aby w tym roku frekwencja w kinach nie spadła, IV kwartał musi wypaść dużo lepiej niż rok temu. Na rezultatach może zaważyć kilka głośnych filmów.
Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet”, jeden z wiodących dzienników giełdowych i inwestycyjnych w Polsce, ogłasza nową ofertę prenumeraty, która daje czytelnikom wyjątkową okazję do czerpania zysków z najnowszych analiz, prognoz rynkowych oraz ekskluzywnych materiałów przygotowanych przez zespół ekspertów.
Ekspercka wiedza z zakresu biznesu, ekonomii i prawa, książki i poradniki, nieograniczony dostęp do rp.pl i pro.rp.pl, newslettery oraz pięć nowych tygodników tematycznych – to wszystko obejmuje odnowiona i ubogacona oferta prenumeraty „Rzeczpospolitej” na przyszły rok.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
To był prawdziwy rollercoaster. W ostatnich dniach kurs akcji Trump Media podlegał silnym wahaniom.
W związku z inwazją Rosji na Ukrainę amerykańskie koncerny medialne Discovery oraz WarnerMedia wstrzymują działalność w Rosji.
Amerykański koncern medialny Discovery, w Polsce właściciel Grupy TVN, poinformował w środę wieczorem, że Komisja Europejska udzieliła mu bezwarunkowej zgody na przejęcie aktywów WarnerMedia.
To amerykański operator telekomunikacyjny ostatecznie kupi Time Warner Cable, jeśli tylko na przeszkodzie nie staną znowu urzędnicy.
Amerykańskie media donoszą, że Comcast zarzuci pomysł przejęcia Time Warner Cable, bo transakcja nie ma szans na zielone światło od regulatorów rynku.
Fuzja dwóch gigantów amerykańskiej telewizji kablowej Comcast i Time Warner Cable będzie musiała przejść najprawdopodobniej przez sądową procedurę antymonopolową.
Pakiety oferujące wszelkie potrzebne nam do życia usługi w ramach jednego abonamentu byłyby wygodą czy już handlowym totalitaryzmem?
Tak podają amerykańskie media. To byłaby kolejna megafuzja telekomunikacyjno-telewizyjna na tamtejszym rynku po już zapowiedzianym przejęciu Time Warner Cable przez Comcast
To była propozycja do natychmiastowego odrzucenia, mimo że na stole leżało kilkadziesiąt miliardów dolarów. Time Warner Cable nie zgodził się na ofertę fuzji ze spółką telewizji Charter Communications Inc. Wartość oferty oszacowano na 37,3 miliarda dolarów, a po uwzględnieniu wartości przejmowanego długu – aż 62,35 miliarda dolarów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas