Aktualizacja: 24.04.2015 09:42 Publikacja: 24.04.2015 09:38
Foto: Bloomberg
Na początku ubiegłego roku telekomunikacyjno-telewizyjny gigant Comcast podał, że przejmuje za 45 mld dol. sieć kablową Time Warner Cable. Comcast, ma 22 mln amerykańskich klientów swoich usług wideo, telefonicznych oraz dostępu do Internetu. Time Warner Cable ma w USA 15 mln klientów płatnej telewizji. Fuzja tych dwóch gigantów spowodowałaby, że na rynku powstałby konglomerat dostarczający płatną telewizję do 30 proc. wszystkich użytkowników. Analiza urzędników z Federalnej Komisji Komunikacyjnej (FCC) badających czy fuzja nie naruszyłaby konkurencji na rynku wykazała też, że po połączeniu Comcastu i Time Warner Cable nowa firma zagarnęłaby od 35 do 50 proc. wszystkich klientów wykupujących dostęp do szerokopasmowego Internetu. Jak podaje Variety, dlatego optowały przeciwko niej na amerykańskim rynku Netflix, Discovery oraz Dish Network.
Trwa spór o władzę nad imperium Zygmunta Solorza. Mimo tego Cyfrowy Polsat, główna część imperium miliardera, pobił oczekiwania rynku kapitałowego co do zysków i podtrzymuje strategiczne plany. Jak to zrobił i na co będzie wydawać pieniądze?
Aby w tym roku frekwencja w kinach nie spadła, IV kwartał musi wypaść dużo lepiej niż rok temu. Na rezultatach może zaważyć kilka głośnych filmów.
Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet”, jeden z wiodących dzienników giełdowych i inwestycyjnych w Polsce, ogłasza nową ofertę prenumeraty, która daje czytelnikom wyjątkową okazję do czerpania zysków z najnowszych analiz, prognoz rynkowych oraz ekskluzywnych materiałów przygotowanych przez zespół ekspertów.
Ekspercka wiedza z zakresu biznesu, ekonomii i prawa, książki i poradniki, nieograniczony dostęp do rp.pl i pro.rp.pl, newslettery oraz pięć nowych tygodników tematycznych – to wszystko obejmuje odnowiona i ubogacona oferta prenumeraty „Rzeczpospolitej” na przyszły rok.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
To był prawdziwy rollercoaster. W ostatnich dniach kurs akcji Trump Media podlegał silnym wahaniom.
W związku z inwazją Rosji na Ukrainę amerykańskie koncerny medialne Discovery oraz WarnerMedia wstrzymują działalność w Rosji.
Amerykański koncern medialny Discovery, w Polsce właściciel Grupy TVN, poinformował w środę wieczorem, że Komisja Europejska udzieliła mu bezwarunkowej zgody na przejęcie aktywów WarnerMedia.
Amerykański departament sprawiedliwości uniemożliwi przejęcie Time Warnera przez AT&T wytaczając firmom proces sądowy. Koncerny uważają to za posunięcie polityczne, wymierzone z należącą do Time Warnera krytykowaną przez Donalda Trumpa stację CNN.
To będzie największa fuzja w USA w tym roku. Giganci na rynku telekomunikacyjnym i telewizyjno-rozrywkowym połączą siły.
Urzędnicy nie dopatrzyli się zagrożeń w przejęciu platformy satelitarnej DirecTV przez telekomunikacyjnego giganta AT&T i dali zielone światło transakcji wartej prawie 49 mld dol.
Regulator amerykańskiego rynku mediowo-telekomunikacyjnego nie dopatrzył się w planowanej fuzji gigantów żadnych poważnych zagrożeń dla konkurencji na rynku. Podobnie amerykański Department Sprawiedliwości.
Charter Comm ma większe szanse na zgodę urzędników na przejęcie Time Warner Cable niż Comcast – spekulują amerykańskie media.
To amerykański operator telekomunikacyjny ostatecznie kupi Time Warner Cable, jeśli tylko na przeszkodzie nie staną znowu urzędnicy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas