Aktualizacja: 24.04.2015 09:42 Publikacja: 24.04.2015 09:38
Foto: Bloomberg
Na początku ubiegłego roku telekomunikacyjno-telewizyjny gigant Comcast podał, że przejmuje za 45 mld dol. sieć kablową Time Warner Cable. Comcast, ma 22 mln amerykańskich klientów swoich usług wideo, telefonicznych oraz dostępu do Internetu. Time Warner Cable ma w USA 15 mln klientów płatnej telewizji. Fuzja tych dwóch gigantów spowodowałaby, że na rynku powstałby konglomerat dostarczający płatną telewizję do 30 proc. wszystkich użytkowników. Analiza urzędników z Federalnej Komisji Komunikacyjnej (FCC) badających czy fuzja nie naruszyłaby konkurencji na rynku wykazała też, że po połączeniu Comcastu i Time Warner Cable nowa firma zagarnęłaby od 35 do 50 proc. wszystkich klientów wykupujących dostęp do szerokopasmowego Internetu. Jak podaje Variety, dlatego optowały przeciwko niej na amerykańskim rynku Netflix, Discovery oraz Dish Network.
Najbardziej opiniotwórczym tytułem prasowym 2024 r. została „Rzeczpospolita”. Według raportu Instytutu Monitorowania Mediów, w ubiegłym roku była cytowana ponad 44 tysiące razy.
Dlatego nie warto liczyć na to, że „na pewno nic się nie stanie” albo „jakoś tam będzie”
Ponad sześciokrotnie więcej użytkowników i trzynastokrotnie więcej odsłon niż przed rokiem - portal wiescirolnicze.pl, należący do RP Digital, podmiotu zależnego od Gremi Media zanotował rewelacyjne wyniki oglądalności w styczniu 2025 r. Dzięki temu znalazł się w ścisłej czołówce serwisów branżowych o tematyce rolniczej.
W czwartym kwartale operator platformy e-commerce z książkami wykazał straty. Inwestorzy zdają się jednak wierzyć, że to już koniec kłopotów.
Przynajmniej trzy wstępne oferty złożyli inwestorzy na akcje TVN sprzedawane przez amerykański koncern Warner Bros. Discovery. Na co stać potencjalnych nabywców?
Amazon znacząco zwiększa liczbę reklam na platformie społecznościowej miliardera Elona Muska X, poinformował dziennik „Wall Street Journal”, powołując się na informatorów. Koncern, podobnie jak wiele innych firm i domów mediowych, zrezygnował z reklam na platformie po kontrowersyjnych postach Elona Muska.
W związku z inwazją Rosji na Ukrainę amerykańskie koncerny medialne Discovery oraz WarnerMedia wstrzymują działalność w Rosji.
Amerykański koncern medialny Discovery, w Polsce właściciel Grupy TVN, poinformował w środę wieczorem, że Komisja Europejska udzieliła mu bezwarunkowej zgody na przejęcie aktywów WarnerMedia.
Amerykański departament sprawiedliwości uniemożliwi przejęcie Time Warnera przez AT&T wytaczając firmom proces sądowy. Koncerny uważają to za posunięcie polityczne, wymierzone z należącą do Time Warnera krytykowaną przez Donalda Trumpa stację CNN.
To będzie największa fuzja w USA w tym roku. Giganci na rynku telekomunikacyjnym i telewizyjno-rozrywkowym połączą siły.
Urzędnicy nie dopatrzyli się zagrożeń w przejęciu platformy satelitarnej DirecTV przez telekomunikacyjnego giganta AT&T i dali zielone światło transakcji wartej prawie 49 mld dol.
Regulator amerykańskiego rynku mediowo-telekomunikacyjnego nie dopatrzył się w planowanej fuzji gigantów żadnych poważnych zagrożeń dla konkurencji na rynku. Podobnie amerykański Department Sprawiedliwości.
Charter Comm ma większe szanse na zgodę urzędników na przejęcie Time Warner Cable niż Comcast – spekulują amerykańskie media.
To amerykański operator telekomunikacyjny ostatecznie kupi Time Warner Cable, jeśli tylko na przeszkodzie nie staną znowu urzędnicy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas