Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 25.05.2015 06:22 Publikacja: 25.05.2015 06:22
Włodek Pawlik podczas koncertu w Filharmonii Narodowej
Foto: Fotorzepa/ Marek Dusza
Arthur Reinhart, Włodek Pawlik i Dorota Kędzierzawska
Foto: Fotorzepa
Cezary Konrad
Foto: Fotorzepa
Kwiaty od Joli Pawlik
Foto: Fotorzepa
Paweł Pańta
Foto: Fotorzepa
Paweł Pańta
Foto: Fotorzepa
Włodek Pawlik rozdaje autografy
Foto: Fotorzepa
Włodek Pawlik, Cezary Konrad i Paweł Pańta w garderobie
Foto: Fotorzepa
Plakaty reklamujące koncert Włodka Pawlika
Foto: Fotorzepa
Włodek Pawlik
Foto: Fotorzepa
Paweł Pańta, Włodek Pawlik i Cezary Konrad
Foto: Fotorzepa
Włodek Pawlik
Foto: Fotorzepa
Włodek Pawlik Trio w Filharmonii Narodowej
Foto: Fotorzepa
Słuchacze mogli skorzystać z wyjątkowej okazji i po koncercie kupić specjalną edycję albumu na pięć dni przed oficjalną premierą handlową. Okazja była podwójna, gdyż można było zdobyć autografy muzyków i do stolika, przy którym zasiedli zmęczeni, ale szczęśliwi artyści z flamastrami w dłoniach, ustawiła się długa kolejka. Koncert był filmowany i niebawem ukaże się wersja DVD albumu.
Włodek Pawlik, który odebrał Grammy w Los Angeles szesnaście miesięcy temu, nie mógł dłużej czekać z wydaniem nowej płyty. Entuzjastycznie przyjmowane koncerty tria w całej Polsce i liczne pytania fanów o plany, nie pozostały bez echa. W styczniu i w lutym tego roku w Studiu S4 Polskiego Radia wraz ze swoim trio nagrał z realizatorem Leszkiem Kamińskim album, który z pewnością stanie się bestsellerem. Pianista przygotował nowe aranżacje starszych i nowych kompozycji, a co najważniejsze, z wieloletnimi kompanami wykonał je po mistrzowsku.
Razem z dziennikarką „Rzeczpospolitej” Małgorzatą Piwowar rozmawiamy o najgłośniejszym wydarzeniu mijającego sezonu w sztuce – o otwarciu nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
To zaproszenie do udziału w polskiej kulturze dla całej Europy. Koncert inauguracyjny 3 stycznia w Warszawie.
Zamek Królewski w Warszawie prezentuje cenną kolekcję sztuki europejskiej, pochodzącą z Narodowego Muzeum Sztuki im. Bohdana i Warwary Chanenków w Kijowie.
Wraz z Katarzyną Czajką-Kominiarczuk, twórczynią bloga Zwierz Popkulturalny, recenzentką i autorką książek o popkulturze, rozmawiamy na temat seriali. Jakie tytuły zasługują na miano produkcji roku? Na jakim etapie streamingowej rewolucji się znajdujemy?
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W stolicy Szwecji ruszył Tydzień Noblowski. Rozpoczął się od tradycyjnego przekazania osobistych przedmiotów należących do tegorocznych noblistów do sztokholmskiego Muzeum Nagrody Nobla oraz sygnowania krzeseł w tamtejszej kawiarni.
Nie czekaj do nowego roku, by zadbać o siebie! Poznaj proste nawyki self-care, które wprowadzą równowagę, zdrowie i energię do Twojego życia.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) przedstawił do szerokich konsultacji społecznych projekt nowej odsłony programu priorytetowego „Czyste Powietrze”.
Konkurowanie na rynku jest naturalne i napędza rozwój. Jednak problem zaczyna się, gdy ktoś dla zbudowania swojej pozycji stosuje nieuczciwe praktyki. Wtedy państwa powinny reagować w celu ochrony firm czy nawet całych sektorów gospodarki.
Polski recyklat jest pożądany na rynku europejskim – mówi Paweł Lesiak, wiceprezes firmy Interzero.
Technologicznie nie nadążamy za innymi krajami, bo w Europie wcześniej nie nastąpiły odpowiednie inwestycje. Stąd konieczność pożyczenia i wydania dużych pieniędzy, które powinny przełożyć się na obniżkę kosztów produkcji produktów cleantech na naszym kontynencie - uważa Marcin Korolec, były minister środowiska, prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych oraz Instytutu Zielonej Gospodarki.
Rok ten przyniósł wyjątkową dynamikę wydarzeń w PreZero, a także w kluczowych obszarach dla branży gospodarki odpadami w Polsce.
Szybko reagujemy na potrzeby klienta. Potrafimy sprawnie dostosować do nich nasze rozwiązania. Dzięki temu jesteśmy rozpoznawalnym producentem na świecie i monopolistą w Polsce – mówi Rafał Worek, wiceprezes Ponaru Wadowice.
Planujesz sprzedać niepotrzebne rzeczy przez Internet? Robisz porządki w szafie? Znalazłeś nieużywane ubrania albo rzeczy, które tylko zbierają kurz? To świetnie się składa! Sprzedaż online to doskonały sposób na to, aby dać przedmiotom „drugie życie”, a do tego zasilić domowy budżet dodatkowym zarobkiem. Niestety, nie wszyscy kupujący mają uczciwe zamiary. Jak handlować w sieci bezpiecznie i bez stresu? Dzisiaj odpowiadamy na te pytania! Internet to świetne miejsce do sprzedaży. Tysiące ludzi codziennie szuka okazji i używanych rzeczy w dobrym stanie. Chętnie przygarną nieużywane przez Ciebie rzeczy, dając im nowe życie. Pomyśl tylko – te spodnie, które są już za małe, buty kupione w złym rozmiarze czy nieużywany tablet – wszystko to może znaleźć nowego właściciela i pomóc zasilić Twój domowy budżet! Na przykład, komplet ubrań z zeszłego sezonu może dać Ci nawet kilkaset złotych ekstra. Rower treningowy czy stary telefon komórkowy, który stoi i zbiera kurz może znaleźć nabywcę nawet w ciągu kilku dni i za naprawdę niezłą kwotę. Niekiedy jednak proces sprzedaży może być bardzo frustrujący. Jak uniknąć nieporozumień i przeprowadzić wszystko jak najsprawniej, a po drodze nie nadziać się na oszustów? Podpowiadamy!
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas