Aktualizacja: 28.07.2021 13:44 Publikacja: 28.07.2021 13:44
Aurora Aksnes
Foto: Justin Ng/Retna/Avalon/PAP/Photoshot
Nowy utwór ukazał się 07 lipca, a następnego dnia pojawił się akompaniujący mu teledysk. „Cure for Me” jest drugim singlem wydanym przez Aurorę od początku pandemii. Pomimo sugestywnego tytułu, piosenka nie odnosi się do szczepionek na Covid-19, lecz do praktyk terapii konwersyjnej. W utworze artystka wyraża swój sprzeciw wobec traktowania nieheteronormatywności jako choroby. Aurora znana jest ze swojego aktywizmu na rzecz dyskryminowanych, często zabiera głos w ważnych społecznie sprawach - nawołuje do walki z globalnym ociepleniem, czy apeluje o pomoc imigrantom i uchodźców.
Artystka rozpoczęła działalność w 2012 roku. Wykonuje muzykę określaną jako electro-pop, jednak w jej twórczości nie brakuje inspiracji skandynawską muzyką ludową. Ze względu na swoje pochodzenie oraz sposób w jaki wykorzystuje elementy muzyki elektronicznej była nieraz porównywana do Björk. „Runaway” - największy przebój Aurory - przekroczył w tym roku 100 milionów odtworzeń w serwisie Spotify. Popularność artystki wzrosła w 2019 roku, gdy nagrała piosenkę „Into the Unknown”do filmu „Frozen II” Disneya. Utwór był nominowany do Oscara.
Koncerty w Polsce w 2022 r. będą częścią europejskiej trasy. W pierwszych trzech dniach marca Aurora wystąpi w Krakowie, Warszawie i Gdańsku. I być może do tego czasu pojawi się jej nowy album.
Nowa, otwarta dla publiczności od dziś wystawa czasowa w Muzeum Historii Polski w Warszawie, upamiętnia 1000. rocznicę koronacji pierwszego króla Polski, Bolesława Chrobrego.
Zakończył się WspółKongres Kultury (7-9 listopada). Nie mógłby się odbyć za rządów Zjednoczonej Prawicy, ale też ujawnił zjawiska, które miały się już nie powtarzać.
- Pytanie, co w kulturze z sąsiadami mamy sobie do zaproponowania, jest bardzo ważne, trzeba na nie odpowiedzieć – mówi Robert Piaskowski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury, w rozmowie o Festiwalu Eufonie, który w ośmiu miastach potrwa do 8 grudnia.
W dniach 7–9 odbędzie się współKongres Kultury, którego tematy wybrano w głosowaniu. Najwięcej głosów otrzymał panel „Jak zapobiegać nadużyciom władzy w instytucjach kultury?”.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Karolina Rozwód oświadcza, że została zmuszona do ustąpienia ze stanowiska dyrektorki Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej bezprawną groźbą.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Na scenie bywa zalotna, kusząca albo zimna. Zakochana albo mściwa. Elīna Garanča, jedna z największych artystek XXI wieku, wystąpi w piątek 15 listopada w Operze Narodowej podczas Festiwalu Eufonie.
Ariana Grande i Cynthia Erivo spotkały się, aby porozmawiać o wspólnym doświadczeniu, jakie przyniosła im praca nad filmem "Wicked". Wcieliły się w nim w główne role - Galindy i Elphaby.
Druga część „Jokera” będzie miała formę musicalu, co intryguje mnie jeszcze bardziej, zwłaszcza że występuje w niej Lady Gaga.
Jedyny plus mojej wizyty w TV Republika, to że cała sytuacja zainspirowała mnie do napisania piosenki pod tytułem „Tutsi i Hutu” - mówi Muniek Staszczyk, wokalista T.Love.
Już po raz jedenasty w Warszawie odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Ignacego Jana Paderewskiego – najważniejsze cykliczne wydarzenie w Polsce poświęcone światowej sławy wirtuozowi fortepianu, wybitnemu kompozytorowi, mężowi stanu, politykowi, dyplomacie oraz jednemu z ojców polskiej niepodległości. Festiwal ma na celu popularyzację twórczości Ignacego Jana Paderewskiego, zapewniając, by jego dorobek artystyczny zajmował należne mu miejsce w kanonach muzyki klasycznej, a jednocześnie pielęgnację pamięci o jego wiekopomnych dokonaniach na rzecz polskiej niepodległości.
- Pytanie, co w kulturze z sąsiadami mamy sobie do zaproponowania, jest bardzo ważne, trzeba na nie odpowiedzieć – mówi Robert Piaskowski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury, w rozmowie o Festiwalu Eufonie, który w ośmiu miastach potrwa do 8 grudnia.
Jacob Collier uznany przez fanów i krytyków za jednego z najbardziej utalentowanych młodych artystów wystąpi 14 listopada w łódzkiej Atlas Arenie.
Wprawdzie szczególnie prestiżową nagrodę jako osobowość roku zdobył kontratenor Jakub Józef Orliński, ale pozostałe Koryfeusze Muzyki Polskiej otrzymały na gali w Filharmonii Narodowej równie utalentowane kobiety.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas