Aktualizacja: 29.01.2021 13:21 Publikacja: 29.01.2021 13:11
Foto: tv.rp.pl
W rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem, profesor Rzepliński odniósł się do decyzji Trybunału w sprawie aborcji.
- Obecnie prawo, które obowiązuje jest niejasne. Bez pewnego prawa, nie może mówić, że coś jest uregulowane, zwłaszcza w obszarach, które są szczególnie wrażliwe dla praw i wolności obywateli – stwierdził profesor.
Ponad połowa Polaków uważa, że Polska nie powinna przekazywać Ukrainie więcej broni - wynika z sondażu pracowni Opinia24.
Premier Donald Tusk zaznaczył w mediach społecznościowych, że „ani sondaże, ani podpowiedzi rozgorączkowanych komentatorów" nie będą miały wpływu na jego decyzje w sprawach Ukrainy.
Tuż przed wylotem do Paryża na spotkanie europejskich liderów premier Donald Tusk zdecydowanie wykluczył wysłanie polskich wojsk do Ukrainy. Przeciwne temu są również PiS i oczywiście Konfederacja. Z czego to wynika? I czy rzeczywiście chodzi o wybory prezydenckie?
Narodowy przewoźnik został oszukany na lotach do Taszkentu. Potwierdzenia przelewów za rejs okazały się fałszywe i nie sprawdzono, czy środki wpłynęły na konto. W tle polityczna presja na sprowadzanie Uzbeków do Polski, czyli afera wizowa i Collegium Humanum.
Premier Donald Tusk umył ręce, delegując sprawę deregulacji na pana prezesa Rafała Brzoskę. - Ogłosił coś o Bolesławie Chrobrym, błysk fleszy, i teraz, jestem przekonany, zapomni o tym programie na kolejne miesiące - tak były premier Mateusz Morawiecki skomentował sformułowaną podczas prezentacji gospodarczego programu rządu prośbę Donalda Tuska, by to prezes InPostu przygotował pakiet deregulacyjny.
Sąd Apelacyjny w Warszawie uchylił wyrok skazujący aktywistkę Aborcyjnego Dream Teamu Justynę Wydrzyńską za wysłanie ciężarnej kobiecie tabletek aborcyjnych. Sprawa ma być ponownie rozpoznana w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga Południe.
Polityka to profesja, w której łatwo sprawdzić skuteczność i profesjonalizm: wygrywa się lub przegrywa. Nie dziwne więc, że kandydat na prezydenta zaproponował uszczelnienie programu 800+ dla obcokrajowców, a pomysł poparły partie polityczne.
Prezydent USA oświadczył, że ułaskawia działaczy antyaborcyjnych skazanych za blokowanie wejść do placówek, w których przeprowadzane były aborcje.
„Julia Przyłębska zrezygnowała z kierowaniem Trybunałem Konstytucyjnym. Jak ocenia Pani/Pan sposób kierowania przez nią Trybunałem?” - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
Poprzednicy Julii Przyłębskiej na stanowisku prezesa Trybunału Konstytucyjnego, niejednokrotnie bardzo krytycznie recenzowali jej dokonania. Sprawdzamy, którzy z nich przewodniczyli TK w historycznych momentach, rozpatrując kontrowersyjne sprawy.
Walka o wpływy w Trybunale Konstytucyjnym, zaczęła się znacznie wcześniej zanim PiS doszedł do władzy. Konsekwencje rozwijającego się politycznego sporu okazały się destrukcyjne dla tej instytucji.
We wtorek 3 grudnia parlament Norwegii przyjął ustawę wydłużającą prawną granicę aborcji na życzenie z 12. do 18. tygodnia.
Julia Przyłębska zrezygnowała, by mieć wpływ na wybór swojego następcy. Choć można było kwestionować jej uprawnienie do zwołania zgromadzenia jako prezes TK, to nie da się podważyć, że ma do tego prawo z tytułu bycia sędzią z najdłuższym stażem w TK – wyjaśnia Stanisław Biernat, sędzia TK w stanie spoczynku i były wiceprezes Trybunału.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas