19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 09:28 Publikacja: 05.06.2023 03:00
Płk Konrad Korpowski (na zdjęciu) pełni funkcję dyrektora RCB od 20 listopada 2020 roku.
Foto: PAP/Radek Pietruszka
Dyrektor RCB złożył w piątek dymisję. Formalnie jednak będzie pełnił swoje obowiązki do czasu jej przyjęcia przez premiera Mateusza Morawieckiego.
Płk Konrad Korpowski to żołnierz wojsk specjalnych, weteran wojny w Zatoce Perskiej, uczestnik misji w Iraku i w Afganistanie. Pełni funkcję dyrektora RCB od 20 listopada 2020 roku. Wraz z nim dymisję złożyli też zastępca dyrektora RCB Grzegorz Matyasik i Damian Duda, szef Wydziału Polityki Informacyjnej – ceniony ratownik medyczny pola walki.
W pierwszym w tym roku odcinku podcastu "Pałac Prezydencki" Michał Kolanko rozmawia z Michałem Fedorowiczem, szefem europejskiego kolektywu analitycznego Res Futura. Nie tylko o kampanii prezydenckiej, ale też o jej kontekście i nastrojach społecznych w Polsce na przełomie 2024 i 2025 roku.
Pokoju wokół naszych granic, za którym tak tęsknimy; więcej zrozumienia dla innych, czego tak potrzebujemy...
Grzegorz Gauden – polski dziennikarz prasowy i radiowy, działacz opozycji w okresie PRL, a w latach 2004–2006 redaktor naczelny dziennika „Rzeczpospolita” – otrzymał odznaczenie „Za odwagę intelektualną”, przyznawane od 25 lat przez pismo społeczno-literackie „Ї”.
„Cicha noc, święta noc! Pokój niesie ludziom wszem”. Pokoju potrzeba dziś światu. Pokoju potrzeba nam, Polakom, bo podzieleni jesteśmy różnorakimi konfliktami w rodzinach, w polityce.
Ministerstwo Kultury oraz MSZ nie potwierdzają informacji, które pojawiły się w niemieckich mediach, aby trwały negocjacje na temat zwrotu pakietu dzieł sztuki, w tym manuskryptu średniowiecznej pieśni „Gaude Mater Polonia”.
Mieszkańcy niemal całego kraju muszą w najbliższych godzinach przygotować się na trudne warunki atmosferyczne. Zarówno IMGW, jak i Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) ostrzegają przed opadami marznącego deszczu i gołoledzią.
Incydenty takie jak uszkodzenia światłowodów są analizowane w kontekście potencjalnych działań hybrydowych – mówi Zbigniew Muszyński, dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.
Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami i gęstą mgłą wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Brak zrzutów wody ze zbiorników, nieogłoszenie stanu pogotowia powodziowego oraz nieprzygotowanie systemu łączności dla administracji i służb bezpieczeństwa retencyjnych – eksperci Biura Bezpieczeństwa Narodowego zdiagnozowali, co zawiodło w czasie kataklizmu w dorzeczu Odry.
Wydawałoby się, że wybuch wojny w Ukrainie przyspieszy procesy związane z poprawą bezpieczeństwa Polaków. To okazało się złudne. Straciliśmy mnóstwo czasu.
W przypadku, kiedy nawet sztab kryzysowy ma problemy z pozyskaniem wiarygodnych informacji na temat powodzi na południu Polski, to co dopiero mają myśleć zwyczajni ludzie, których dostęp do informacji jest ograniczony?
Dokumenty, mapa, podstawowe narzędzia, lekarstwa i środku opatrunkowe – te m.in. elementy trzeba umieścić w plecaku ewakuacyjnym który każdy powinien mieć pod ręką na wypadek sytuacji kryzysowej (takiej jak np. powód). O tym, jak powinna być zawartość plecaka informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB).
Działanie aplikacji opiera się na komunikatach Głównego Inspektoratu Sanitarnego. W momencie, gdy GIS wycofuje dany produkt, użytkownicy aplikacji foodAlert otrzymują powiadomienie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas