Aktualizacja: 02.11.2024 22:24 Publikacja: 23.02.2022 11:52
Ambasador Brazylii Hadil Fontes da Rocha Vianna i konsul honorowy Brazylii w Małopolsce i na Śląsku Grzegorz Hajdarowicz
Foto: materiały prasowe
Profesor Ruy Barbosa był jednym z największych propagatorów polskiej niezawisłości w Ameryce Południowej. W czasie obrad II Międzynarodowej Konferencji Pokojowej w Hadze w 1907 r. oficjalnie opowiedział się w imieniu rządu Brazylii za przywróceniem Polsce niepodległości. Podziwiał determinację Polaków w walce o odzyskanie suwerennego państwa. Był osobą zasługującą na miano wielkiego przyjaciela Polski.
Dlatego z okazji stulecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Brazylią 7 maja 2021 r. Grzegorz Hajdarowicz, konsul honorowy Federacyjnej Republiki Brazylii w Małopolsce i na Śląsku, w imieniu ambasadora Brazylii w Polsce zwrócił się do J.M. Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacka Popiela oraz Konwentu Godności Honorowych o zgodę na postawienie postumentu wraz z popiersiem Ruya Barbosy na terenie Biblioteki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.Konwent przyjął tę prośbę.
Prawda jest taka, że środki abonamentowe są obecnie przekazywane, a Radio Kraków Off posiada dwa źródła finansowania: przychody z opłat abonamentowych (mniej niż połowa kosztów) oraz przychody własne spółki (z obrotu prawami do audycji; z przekazów handlowych oraz z innych źródeł) – pisze KRRiT, odnosząc się do kontrowersyjnej sprawy prezenterów AI w rozgłośni OFF Radio Kraków.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Kształtowanie się przyszłości komunikacji w erze cyfrowej, zagadnienie sztucznej inteligencji, zarządzanie kryzysowe w miastach oraz inspirujące kampanie z całego świata będą jednymi z wielu tematów podczas tegorocznego Kongresu Local-SoMe’24.
Już 13 listopada br. w Renaissance Warsaw Airport Hotel w Warszawie odbędzie się szósta edycja konferencji Kod Innowacji, organizowana przez GS1 Polska. Tegoroczne wydarzenie realizowane będzie pod hasłem: „Technologia na czele zmian: Jak innowacje kształtują biznes i konsumenckie postawy”. Kod Innowacji to nie tylko spotkanie ekspertów, ale również konkurs, w którym aż 15 firm rywalizuje o prestiżową statuetkę Lidera Innowacji. Dodatkowo, trwa głosowanie internautów na Nagrodę Publiczności, w którym każdy może wesprzeć preferowany projekt.
Rzecznik MSWiA Jacek Dobrzyński przekazał, że wicemarszałek województwa śląskiego Bartłomiej S. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA).
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
Ministerstwo przyznaje, że „nie ma możliwości ustalenia”, którym konkretnie kościołom finansuje składki. Na liście mogą być wspólnoty o egzotycznych doktrynach, a nawet założone przez gangsterów – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
Cmentarz Prądnik Czerwony jest największą nekropolią w Krakowie. Znajduje się na obrzeżach miasta, przy ul. Powstańców 48. W dniu Wszystkich Świętych 2024 w jego okolicach zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu oraz rozkładzie jazdy tramwajów i autobusów.
Cmentarz Grębałów jest jedną z największych nekropolii w Krakowie. Zajmuje obszar ponad 25 ha i znajduje się na terenie Nowej Huty. W dniu Wszystkich Świętych w okolicach cmentarza nastąpią zmiany organizacji ruchu i transportu miejskiego.
Wszystkich Świętych 2024 w Krakowie wiąże się ze zmianą rozkładu jazdy komunikacji publicznej oraz zmianą organizacji ruchu. Uruchomione zostaną też specjalne linie tramwajowe i autobusowe. Jakie zasady ruchu będą obowiązywać w pobliżu największych krakowskich cmentarzy?
Cmentarz Rakowicki to najstarsza nekropolia w Krakowie o dużej wartości historycznej i artystycznej. W czasie Wszystkich Świętych 2024 w okolicach cmentarza będą obowiązywać zmiany w zakresie organizacji ruchu drogowego i komunikacji miejskiej.
Organizacje turystyczne z siedmiu polskich miast – Gdańska, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Warszawy i Wrocławia - podpisały porozumienie o współpracy na rzecz rozwoju turystyki miejskiej.
Off Radio Kraków kończy eksperyment, w ramach którego audycje na antenie tego radia prowadzili „dziennikarze” wygenerowani przez sztuczną inteligencję - poinformował Marcin Pulit, likwidator w Radiu Kraków.
Najważniejsze krajowe spektakle polskich twórców, europejska premiera wileńsko-krakowskiego „Quanty” Łukasza Twarkowskiego i „Neurony lustrzane Stefana Kaegi - wypełnią program 17. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia w Krakowie (6-16.12).
Władze Krakowa chcą wprowadzenia w Polsce opłaty turystycznej. Radni tego miasta zdecydowali o przekazaniu rządowi rezolucji w tej sprawie. Resort sportu pracuje nad przepisami w tym zakresie, bo na taką opłatę czekają też inne chętnie odwiedzane przez turystów miasta.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas