Aktualizacja: 24.11.2024 23:23 Publikacja: 12.12.2021 21:00
Foto: mat. pras.
Odznaczenie jest znakiem wdzięczności państwa polskiego wobec osób, które zmagały się z systemem komunistycznym w latach 1956–1989 i przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość odbyła się 10 grudnia w Rezydencji Ambasadora RP w Lizbonie. – To były ważne czasy nie tylko dla Polski, ale dla mnie osobiście. Ukształtowały mój charakter – mówił Grzegorz Hajdarowicz.
Krzyż Wolności i Solidarności to państwowe odznaczenie cywilne, ustanowione w sierpniu 2010 r. Instytut Pamięci Narodowej tak pisze o osobach, które zostały nim uhonorowane: „Nie występowali wprawdzie z bronią w ręku, wyróżniani są jednak odznaczeniem nawiązującym do Krzyża Niepodległości, ustanowionego w II Rzeczypospolitej dla zasłużonych w walce o suwerenny byt naszej Ojczyzny, zwieńczonej zwycięstwem w 1918 roku. Krzyż Wolności i Solidarności honoruje osoby, które dołączyły do bohaterów z początku wieku, tworząc kolejne ogniwo w łańcuchu pokoleń Niepodległej”.
Zmieniliśmy zasady konkursów o środki dla organizacji pozarządowych, tak żeby nikt nie miał wątpliwości, że są one wydawane sprawiedliwie i transparentnie – mówi Michał Braun, dyrektor Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (NIW-CRSO).
- Politycy innych ugrupowań pytali mnie, czy mogliby zagłosować w tych prawyborach - żartował Donald Tusk, ogłaszając wynik wewnętrznego głosowania. „Dziękuję! Ruszamy. Po zwycięstwo!” - napisał Trzaskowski. Jego kandydaturę komentują też politycy innych partii.
Jak wygląda praca fotografa politycznego od kuchni? W dzisiejszym odcinku Michał Kolanko rozmawia z Łukaszem Kamińskim, fotografem, który przez lata uwieczniał polityków, w tym prezydenta Bronisława Komorowskiego, podczas kampanii i codziennej pracy.
Ponad połowa polskich seniorów (53% ankietowanych) czuje się młodziej niż wskazywałaby na to metryka. Prawie tyle samo z nich (45%) przyznaje, że jest niemal cały czas online. Jednocześnie seniorzy wyrazili swoje obawy co do przyszłości – w obszarach dotyczących zdrowia, finansów oraz życia społecznego. Wszystkie te informacje zebrała Fundacja SeniorApp w ramach badania „Ocena potrzeb w zakresie wsparcia dla Seniorów w Polsce” 2024. Wyniki zaprezentowano 29 października w Warszawie podczas inauguracji już IV edycji raportu pod tym samym tytułem.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
1 października ruszył nabór wniosków o świadczenia z programu Aktywny rodzic, zapewniającego wsparcie rodzicom małych dzieci. Aktywny rodzic to nowy rządowy program, kierowany do wszystkich rodziców dzieci w wieku między 12 a 35 miesiącem życia, będący elementem kompleksowej reformy systemu wspierania opieki nad dziećmi do lat 3. Celem programu jest wspomożenie rodziców podejmujących zatrudnienie albo powracających na rynek pracy po urlopie macierzyńskim i rodzicielskim oraz tych, którzy wychowując dziecko w domu, pozostają nieaktywni zawodowo.
To nowa jakość na rynku postprodukcji i efektów wizualnych dla przemysłu filmowego.
„Jurorzy rankingu eksplorują branże, które mają największe perspektywy, ale co ważniejsze, znajdują w Polsce przedsiębiorców, którzy im podołają” – czytamy we wstępie do rankingu „Liderzy Biznesu 2022”. Na pierwszym miejscu znalazł się Jakub Swadźba, twórca firmy Diagnostyka. Kolejny rok w gronie najlepszych jest Grzegorz Hajdarowicz, główny inwestor i Przewodniczący Rady Nadzorczej Gremi Media SA - 16 pozycja w zestawieniu. Wyboru dokonało jury złożone z 15 bankierów inwestycyjnych i doradców biznesowych.
22 lutego br. w Bibliotece Uniwersytetu Jagiellońskiego uroczyście odsłonięto popiersie profesora Ruya Barbosy de Oliveiry, znakomitego brazylijskiego pisarza i prawnika.
– Rewolucja digitalowa to główny kierunek rozwoju rynku mediów. Zawsze w to wierzyłem. Z nowym udziałowcem będziemy aktywnie działać na tym polu – mówi "Rzeczpospolitej" Grzegorz Hajdarowicz, przewodniczący Rady Nadzorczej Gremi Media S.A.
Odznaczenie jest znakiem wdzięczności państwa polskiego wobec osób, które zmagały się systemem komunistycznym w latach 1956–1989. Uroczystość odbyła się w Rezydencji Ambasadora RP w Lizbonie. „To były ważne czasy nie tylko dla Polski, ale dla mnie osobiście. Ukształtowały mój charakter” – mówił Grzegorz Hajdarowicz.
Bardzo ważny jest prestiż tej grupy, jej znaczenie na polskim rynku mediów. Ważne, że jest rentowna, bo dzięki temu może pozyskiwać różnych akcjonariuszy – mówi Grzegorz Hajdarowicz w dziesięciolecie obecności Gremi Media w roli głównego inwestora w „Rzeczpospolitej".
Grzegorz Hajdarowicz będzie przez kolejne cztery lata pełnił funkcję konsula honorowego Brazylii w Krakowie – podało w dzienniku oficjalnym brazylijskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
Założenie „Rzeczpospolitej” 100 lat temu wymagało wizji, hartu ducha i przeświadczenia, że się uda. Tak jak dzisiaj, gdy stoimy w obliczu cyfrowej rewolucji w mediach - mówią Grzegorz Hajdarowicz, założyciel i główny akcjonariusz Gremi Media SA, Tomasz Jażdżyński, prezes zarządu Gremi Media SA i Bogusław Chrabota, redaktor naczelny dziennika „Rzeczpospolita”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas