Aktualizacja: 02.11.2024 22:34 Publikacja: 12.12.2021 21:00
Foto: mat. pras.
Odznaczenie jest znakiem wdzięczności państwa polskiego wobec osób, które zmagały się z systemem komunistycznym w latach 1956–1989 i przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość odbyła się 10 grudnia w Rezydencji Ambasadora RP w Lizbonie. – To były ważne czasy nie tylko dla Polski, ale dla mnie osobiście. Ukształtowały mój charakter – mówił Grzegorz Hajdarowicz.
Krzyż Wolności i Solidarności to państwowe odznaczenie cywilne, ustanowione w sierpniu 2010 r. Instytut Pamięci Narodowej tak pisze o osobach, które zostały nim uhonorowane: „Nie występowali wprawdzie z bronią w ręku, wyróżniani są jednak odznaczeniem nawiązującym do Krzyża Niepodległości, ustanowionego w II Rzeczypospolitej dla zasłużonych w walce o suwerenny byt naszej Ojczyzny, zwieńczonej zwycięstwem w 1918 roku. Krzyż Wolności i Solidarności honoruje osoby, które dołączyły do bohaterów z początku wieku, tworząc kolejne ogniwo w łańcuchu pokoleń Niepodległej”.
Prawda jest taka, że środki abonamentowe są obecnie przekazywane, a Radio Kraków Off posiada dwa źródła finansowania: przychody z opłat abonamentowych (mniej niż połowa kosztów) oraz przychody własne spółki (z obrotu prawami do audycji; z przekazów handlowych oraz z innych źródeł) – pisze KRRiT, odnosząc się do kontrowersyjnej sprawy prezenterów AI w rozgłośni OFF Radio Kraków.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Kształtowanie się przyszłości komunikacji w erze cyfrowej, zagadnienie sztucznej inteligencji, zarządzanie kryzysowe w miastach oraz inspirujące kampanie z całego świata będą jednymi z wielu tematów podczas tegorocznego Kongresu Local-SoMe’24.
Już 13 listopada br. w Renaissance Warsaw Airport Hotel w Warszawie odbędzie się szósta edycja konferencji Kod Innowacji, organizowana przez GS1 Polska. Tegoroczne wydarzenie realizowane będzie pod hasłem: „Technologia na czele zmian: Jak innowacje kształtują biznes i konsumenckie postawy”. Kod Innowacji to nie tylko spotkanie ekspertów, ale również konkurs, w którym aż 15 firm rywalizuje o prestiżową statuetkę Lidera Innowacji. Dodatkowo, trwa głosowanie internautów na Nagrodę Publiczności, w którym każdy może wesprzeć preferowany projekt.
Rzecznik MSWiA Jacek Dobrzyński przekazał, że wicemarszałek województwa śląskiego Bartłomiej S. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA).
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
Ministerstwo przyznaje, że „nie ma możliwości ustalenia”, którym konkretnie kościołom finansuje składki. Na liście mogą być wspólnoty o egzotycznych doktrynach, a nawet założone przez gangsterów – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
To nowa jakość na rynku postprodukcji i efektów wizualnych dla przemysłu filmowego.
„Jurorzy rankingu eksplorują branże, które mają największe perspektywy, ale co ważniejsze, znajdują w Polsce przedsiębiorców, którzy im podołają” – czytamy we wstępie do rankingu „Liderzy Biznesu 2022”. Na pierwszym miejscu znalazł się Jakub Swadźba, twórca firmy Diagnostyka. Kolejny rok w gronie najlepszych jest Grzegorz Hajdarowicz, główny inwestor i Przewodniczący Rady Nadzorczej Gremi Media SA - 16 pozycja w zestawieniu. Wyboru dokonało jury złożone z 15 bankierów inwestycyjnych i doradców biznesowych.
22 lutego br. w Bibliotece Uniwersytetu Jagiellońskiego uroczyście odsłonięto popiersie profesora Ruya Barbosy de Oliveiry, znakomitego brazylijskiego pisarza i prawnika.
– Rewolucja digitalowa to główny kierunek rozwoju rynku mediów. Zawsze w to wierzyłem. Z nowym udziałowcem będziemy aktywnie działać na tym polu – mówi "Rzeczpospolitej" Grzegorz Hajdarowicz, przewodniczący Rady Nadzorczej Gremi Media S.A.
Odznaczenie jest znakiem wdzięczności państwa polskiego wobec osób, które zmagały się systemem komunistycznym w latach 1956–1989. Uroczystość odbyła się w Rezydencji Ambasadora RP w Lizbonie. „To były ważne czasy nie tylko dla Polski, ale dla mnie osobiście. Ukształtowały mój charakter” – mówił Grzegorz Hajdarowicz.
Bardzo ważny jest prestiż tej grupy, jej znaczenie na polskim rynku mediów. Ważne, że jest rentowna, bo dzięki temu może pozyskiwać różnych akcjonariuszy – mówi Grzegorz Hajdarowicz w dziesięciolecie obecności Gremi Media w roli głównego inwestora w „Rzeczpospolitej".
Grzegorz Hajdarowicz będzie przez kolejne cztery lata pełnił funkcję konsula honorowego Brazylii w Krakowie – podało w dzienniku oficjalnym brazylijskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
Założenie „Rzeczpospolitej” 100 lat temu wymagało wizji, hartu ducha i przeświadczenia, że się uda. Tak jak dzisiaj, gdy stoimy w obliczu cyfrowej rewolucji w mediach - mówią Grzegorz Hajdarowicz, założyciel i główny akcjonariusz Gremi Media SA, Tomasz Jażdżyński, prezes zarządu Gremi Media SA i Bogusław Chrabota, redaktor naczelny dziennika „Rzeczpospolita”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas