Aktualizacja: 24.11.2024 11:07 Publikacja: 09.03.2024 19:14
Papież Franciszek
Foto: AFP
Franciszek przedstawił swoje uwagi w wywiadzie nagranym w zeszłym miesiącu dla szwajcarskiego nadawcy RSI, na długo przed piątkową ofertą prezydenta Turcji Tayyipa Erdogana, dotyczącą zorganizowania negocjacji pokojowych między Ukrainą a Rosją. Wywiad zostanie opublikowany 20 marca.
Arcybiskup Canterbury Justin Welby, przywódca anglikanów na całym świecie, złożył rezygnację. Decyzję spowodował niekorzystny dla duchownego raport, z którego wynika, że nie zapewnił należytego dochodzenia w sprawie najpoważniejszego skandalu pedofilskiego w Kościele Anglii.
Papież Franciszek złożył we wtorek wizytę domową Emmie Bonino – polityk, która w 1975 roku współtworzyła Centrum Informacyjne ds. Sterylizacji i Aborcji (CISA).
Papież Franciszek podjął niezapowiedzianą decyzję, która nie jest bez znaczenia w kontekście wyboru jego następcy - podała agencja Reutera.
Tragiczne przypadki nadużyć wobec dzieci są plagą, z którą Kościół stanowczo i zdecydowanie się mierzy, wdrażając program prewencyjny na całym świecie (...) Kościół musi wstydzić się i prosić o przebaczenie za nadużycia wobec nieletnich - powiedział papież Franciszek, który przebywa obecnie w Belgii, kraju, w którym od 2012 roku złożono ponad 700 skarg i raportów ws. nadużyć przez katolickich duchownych.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Watykan w wydanym oświadczeniu podał, że papież Franciszek odwołał zaplanowane na poniedziałek spotkania.
Od trzech lat, bez trzech miesięcy, Ukraina broni się przed rosyjską agresją. W sobotę prezydent Wołodymyr Zełenski podczas międzynarodowej konferencji poświęconej żywności "Zboże z Ukrainy" wypowiedział się na temat ewentualnego terminu zakończenia konfliktu. Jego zdaniem "Ukraina ma szansę, aby zakończyć wojnę w przyszłym roku".
„Czy Europa bez pomocy USA jest w stanie Pani/Pana zdaniem udzielić Ukrainie pomocy wystarczającej do stawiania oporu Rosji?” - takie pytanie zadaliśmy w sondażu SW Research dla rp.pl.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Senator Partii Republikańskiej Lindsey Graham w komentarzu dla CBS News wyjaśnił, dlaczego "USA muszą pomóc Ukrainie wygrać z Rosją".
Jeden z czołowych sojuszników Donalda Trumpa w Senacie USA, senator Mike Rounds, uważa, że wszelkie pokojowe propozycje Władimir Putin uzna za oznakę słabości Zachodu - pisze Politico.
Wałerij Załużny, były dowódca naczelny ukraińskich sił zbrojnych, uważa, że Rosja traci zdolność do wykonywania zadań operacyjnych.
Po tym, jak w ostatni czwartek Rosja zaatakowała Dniepr eksperymentalną rakietą Oreszkin, we wtorek dojdzie do nadzwyczajnych rozmów między Ukrainą i NATO.
Ukraina straciła ponad 40 proc. ziemi, którą kontrolowała w obwodzie kurskim w Rosji. Tak wynika z ustaleń agencji Reutera, która powołuje się na wysoko postawione źródło wojskowe w Kijowie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas