Obrońcy życia u Czarnej Madonny

Na Jasną Górę pielgrzymują dziś obrońcy życia. Jak co roku przed Cudownym Obrazem złożą przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Aktualizacja: 07.04.2018 11:17 Publikacja: 07.04.2018 09:43

Na Jasną Górę pielgrzymują dziś obrońcy życia.

Na Jasną Górę pielgrzymują dziś obrońcy życia.

Foto: youtube

- To dziękczynienie za dar życia i błogosławieństwo, otrzymywane w działaniach na rzecz jego ochrony i zastanowienie nad nowymi wyzwaniami – napisali dziś paulini z Jasnej Góry na Twitterze. - Nie bójmy się stawać w obronie życia – dodali.

Dziś 38. pielgrzymka Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę. Już o godz. 9.30 działacze pro-life zgromadzili się na uroczystej eucharystii w Kaplicy Matki Bożej.

Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił  ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. W czasie mszy św. zostały złożone przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Obrońcy życia wysłuchają wykładów m.in. o naprotechnologii. Głos zabiorą m.in. dr inż. Antoni Zięba oraz dr Paweł Wosicki z Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

Wykład tego drugiego będzie poświęcony 25-leciu działalności Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

Podczas pielgrzymki wręczone zostaną też nagrody laureatom XIV edycji Konkursu im. bł. ks. J. Popiełuszki „Pomóż ocalić życie bezbronnemu".

O godz.14.30 rozpocznie się Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich. Poprowadzi ją ks. prałat Stanisław Maślanka, asystent kościelny Krucjaty Modlitwy w Obronie Poczętych Dzieci.

Organizatorem 38. pielgrzymki jest Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia i Człowieka. Ma ona związek z Narodowym Dniem Życia, który jest obchodzonym 24 marca, oraz Dniem Świętości Życia, obchodzonym w uroczystość Zwiastowania, które w tym roku wyjątkowo wypada 9 kwietnia.

Celem Dnia Świętości Życia jest „budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i w każdej kondycji".

Zdaniem Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia oba dni były są okazją szczególnego dziękczynienia i nadziei za „zatrzymanie w naszej Ojczyźnie postępów kultury śmierci i wprowadzanie polityki społecznej służącej życiu i rodzinie („program 500+", ustawa „Za życiem"), nadziei na wzmocnienie polskiego prawa chroniącego życie od poczęcia poprzez objęcie tą ochroną także dzieci prenatalnie chorych.

Kościół
Ks. prof. Kobyliński zdradził, kto jego zdaniem zastąpi zmarłego papieża Franciszka
Kościół
Podcast „Rzecz w tym”: Czy jest szansa na kolejnego papieża Polaka?
Kościół
Ks. Andrzej Kobyliński: Franciszek, tak jak kraje Globalnego Południa, bardziej sympatyzował z Moskwą niż z Kijowem
Kościół
Kto po Franciszku? Giełda nazwisk ruszyła na dobre
Materiał Promocyjny
Jak Meta dba o bezpieczeństwo wyborów w Polsce?
Kościół
Abp Adrian Galbas: Franciszek nie zaklinał rzeczywistości