Aktualizacja: 12.02.2025 05:11 Publikacja: 06.09.2023 14:59
Niemcy zamierzają stworzyć projekt następcy czołgu Leopard 2
Foto: PAP/DPA
Jeśli informacja ta się potwierdzi, będzie to cios dla Francji, która w 2017 roku porozumiała się z Niemcami ws. projektu wspólnego, francusko-niemieckie czołgu, który zastąpiłby czołgi Leopard 2 i Leclerc.
Jednak projekt - jak zauważa Reuters - naznaczony był "opóźnieniami i nieporozumieniami".
Premier Izraela Beniamin Netanjahu oświadczył, że izraelskie siły zbrojne wznowią walki w Strefie Gazy, jeśli do soboty Hamas nie wypuści zakładników. Wcześniej podobne ultimatum postawił Palestyńczykom prezydent USA Donald Trump, który chce wysiedlić palestyńską ludność
Podczas rozmów pokojowych Ukraina jest gotowa zaproponować Rosji wymianę terytoriów - przekazał Wołodymyr Zełenski. W wywiadzie dla brytyjskiego „The Guardian” prezydent Ukrainy ujawnił, że jego współpracownicy starają się doprowadzić do jego spotkania z prezydentem USA Donaldem Trumpem.
Szlomo Mansour, uważany za najstarszego zakładnika wciąż przebywającego w Gazie, został uznany za zmarłego. Władze Izraela stwierdziły, że w rzeczywistości został zabity w ataku Hamasu 7 października 2023 r., a jego ciało przewieziono razem z zakładnikami.
Wojna na Ukrainie musi się skończyć - to zdanie pada podczas niemal każdej wizyty ukraińskich oficjeli na Zachodzie. Na jakich warunkach? Pełnoskalowa inwazja Rosji na Ukrainę trwa od 2022 roku, a rozwiązanie konfliktu stało się jedną z wyborczych obietnic nowego prezydenta USA Donalda Trumpa, który powołał specjalnego wysłannika ds. Rosji i Ukrainy, Keitha Kellogga. Już wiadomo, że zbliżająca się Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa nie będzie tym forum, na którym pojawi konkretny plan.
„Poderwane zostały dyżurne pary myśliwskie, a naziemne systemy obrony powietrznej i rozpoznania radiolokacyjnego osiągnęły stan najwyższej gotowości” - przekazało w godzinach porannych polskie Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. To efekt ataków Rosji na Ukrainę.
Euro Styl z Grupy Dom Development realizuje kilka inwestycji premium w wyjątkowych lokalizacjach blisko centrum Gdańska. Utrzymane w industrialnym klimacie Doki powstają na postoczniowych terenach, gdzie rodzi się nowa, prestiżowa dzielnica Młode Miasto. Esencja i Jaskółcza to z kolei Dolne Miasto - historyczna część śródmieścia, którą okalają wody Motławy. Powstająca tam Esencja wyróżnia się piękną architekturą ze zdobioną elewacją o niespotykanych detalach. Z okien jej apartamentów mamy widoki na wody Nowej Motławy i panoramę Głównego Miasta. Z kolei Jaskółcza urzeka swoim eleganckim stylem nawiązującym do historycznej, kamienicznej zabudowy tego obszaru.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Rosja wypuściła z kolonii karnej Marka Vogela, pracownika ambasady USA, skazanego na 14 lat więzienia za przemyt narkotyków.
Po powrocie Donalda Trumpa do władzy nawet w najbardziej dotąd proamerykańskich krajach USA są częściej postrzegane raczej jako niezbędny partner niż sojusznik – wynika z badań ECFR.
Znane biura architektoniczne i niezwykłe projekty wieżowców przypominających geometryczne elementy rodem z gry Tetris – Tirana, stolica Albanii, staje się miastem słynącym z nieszablonowej architektury. Projekty budynków, które pojawią się w tym mieście w ciągu najbliższych lat w albańskiej stolicy, są niezwykle odważne, wręcz kontrowersyjne.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Donald Trump przekonuje, że zarówno Rosja, jak i Ukraina, chcą zawrzeć porozumienie kończące wojnę.
BitterSweet Festival, który odbędzie się w dniach 14–16 sierpnia w Poznaniu, ogłosił kolejnych artystów. Do programu dołączają Post Malone, Empire of the Sun, Natasha Bedingfield, Loreen, Apashe & Brass Orchestra, Marc Rebillet i Jan-Rapowanie.
Odmowa uznania przez Kreml swojej winy za ostrzelanie w grudniu azerbejdżańskiego samolotu pasażerskiego doprowadziła do szybkiego pogorszenia stosunków obu państw, które oficjalnie „sojuszniczo współpracują”
Czy Europejczykom się to podoba, czy nie, Donald Trump już teraz wpływa na politykę Unii Europejskiej – pisze Paweł Zerka, analityk ECFR, omawiając najświeższe badania tego think tanku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas