Kończymy relację
O najnowszych wydarzeniach na Ukrainie będziemy informować od rana.
Ukraina rozpoczyna rozmowy z USA w sprawie gwarancji bezpieczeństwa
Administracja prezydenta Ukrainy poinformowała, że rozpoczęto negocjacje ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie dwustronnego porozumienia o gwarancjach bezpieczeństwa.
"Symboliczne jest to, że Stany Zjednoczone, nasz największy partner strategiczny, były pierwszym krajem, z którym Ukraina rozpoczęła ten proces. W ten sposób tworzymy udany model dla innych partnerów" - przekazał Andrij Jermak.
Rosja ostrzeliwuje Ukrainę rakietami, które Kijów przekazał Moskwie w latach 90-tych
Dziennikarze znaleźli dowody na to, że Rosja ostrzeliwuje Ukrainę pociskami manewrującymi Ch-55, które Kijów przekazał Moskwie w ramach porozumienia z 1999 roku w zamian za spłatę długów za rosyjski gaz.
Dziennikarze uzyskali tekst umowy oraz listę numerów rakiet i porównali je z numerami rakiet Ch-55, które rosyjska armia zaczęła używać przeciwko Ukrainie.
Ukraina bada ataki na porty zbożowe jako potencjalne zbrodnie wojenne
Prokuratura Generalna Ukrainy prowadzi śledztwo w sprawie rosyjskich ataków na infrastrukturę rolniczą jako potencjalnych zbrodni wojennych - poinformowała w agencja Reutera.
Ataki na magazyny ze zbożem nasiliły się po wypowiedzeniu przez Rosję porozumienia zbożowego. Jak wyliczyli Ukraińcy, od początku inwazji przeprowadzono około 100 ataków na infrastrukturę zbożową i portową.
Premier Ukrainy: 48 mld dolarów na siły zbrojne w 2023 roku
Ukraina wyda około 48 mld dolarów z budżetu państwa na obronę i siły bezpieczeństwa w 2023 roku - powiedział premier Denys Szmyhal
- Ważne jest, aby Ukraina utrzymała stabilność makrofinansową. Daje nam to podstawę do szybkiej odbudowy po zakończeniu wojny i możliwość uzupełnienia budżetu w celu wsparcia Sił Zbrojnych - dodał.
Według premiera, Ukraina straciła około 30 proc. swojej gospodarki i 3,5 miliona miejsc pracy w pierwszym roku rosyjskiej wojny na pełną skalę.
Od początku inwazji Rosjanie wystrzelili co najmniej 1961 shahedów
- Znaczna ich liczba została zestrzelona. Niestety, nie wszystkie. Pracujemy nad tym, aby zestrzelić ich jak najwięcej. Pracujemy nad tym, aby mieć więcej systemów obrony powietrznej - powiedział prezydent Zełenski.
Daniłow o oczekiwaniach wobec kontrofensywy
Władze Ukrainy ponownie studzą oczekiwania wobec działań prowadzonych na południu.
Czytaj więcej
Władze Ukrainy nadal ostrożnie podchodzą do postępów prowadzonej na południu kraju kontrofensywy.
Syrski: Wróg stale naciska w dwóch kierunkach, ukraińskie siły zbrojne krzyżują plany
Ukraiński Dowódca Wojsk Lądowych Ołeksandr Syrski omówił ze swoimi dowódcami na frontach w Łymaniu i Kupiańsku.
- Ponieważ wróg kontynuuje aktywne ataki w sektorach Kupiańskim i Łymańskim, nasze wojska codziennie zakłócają jego plany przełamania obrony, zadając znaczne straty w personelu i sprzęcie oraz zmniejszając potencjał ofensywny wojsk wroga - powiedział.
Władze Ukrainy: Kijów odpowiedzialny za dwa ataki na Most Krymski
Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, Ołeksij Daniłow, potwierdził, że to ukraińska armia odpowiada za dwa ataki na Most Krymski.
Daniłow poinformował, że w operacje zaangażowana była Służba Bezpieczeństwa Ukrainy.
Most Kerczeński, łączący okupowany Krym z Rosją, został po raz pierwszy uszkodzony 8 października 2022 roku. Kolejny atak miał miejsce 17 lipca.
Blinken: Rosja wykorzystuje Morze Czarne do szantażu. Świat musi to przerwać
Sekretarz stanu USA Antony Blinken wezwał w czwartek wszystkie kraje na forum ONZ, aby zakomunikowały Rosji, by przestała wykorzystywać Morze Czarne jako szantaż.
Każdy członek ONZ powinien powiedzieć Moskwie "dość".
- Dość traktowania najbardziej bezbronnych ludzi na świecie jako narzędzia nacisku. Dość tej nieuzasadnionej, bezsensownej wojny - mówił.
Sondaż: Co trzeci Amerykanin popiera pomysł wysłania wojska na Ukrainę
Takie rozwiązanie najchętniej zaakceptowaliby najmłodsi pełnoletni obywatele USA.
Czytaj więcej
31 procent dorosłych mieszkańców Stanów Zjednoczonych popiera lub zdecydowanie popiera wysłanie amerykańskich sił zbrojnych na Ukrainę - wynika z sondażu przeprowadzonego wyłącznie dla "Newsweeka" przez Redfield & Wilton Strategies.
Przeciągająca się wojna zmienia podejście Chin. Przedstawiciel Pekinu weźmie udział w rozmowach w Arabii Saudyjskiej
Szczyt pokojowy jest pomysłem władz w Kijowie. W ocenie Kremla jest to koalicja antyrosyjska.
Czytaj więcej
Wraz z przeciąganiem się wojny na Ukrainie, Chiny zaczynają zmieniać swoje podejście do stosunków z Rosją i mogą wyrazić gotowość do rozważenia planu pokojowego, który zawierałby żądanie całkowitego wycofania wojsk rosyjskich - informuje "Wall Street Journal".
Kułeba: Pomoc USA dla Tajwanu nie zmniejszy wsparcia dla Ukrainy
Minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba nie ma wątpliwości, że zamiar Białego Domu sfinansowania pomocy wojskowej dla Tajwanu nie zmniejszy poparcia dla Ukrainy.
- To, jak rozwiążą tę lub inną kwestię wewnętrznie, to ich wewnętrzna decyzja, ale nie mam wątpliwości, że decyzje, które zostaną podjęte w administracji (Bidena - red.) w zakresie wspierania Ukrainy, w rzeczywistości nie doprowadzą do zmniejszenia tego wsparcia - powiedział.
W środę media poinformowały, że administracja prezydenta USA zamierza zwrócić się do Kongresu o sfinansowanie broni dla Tajwanu w ramach dodatkowego wniosku budżetowego dla Ukrainy.
Andrzej Duda nie wylądował w Gdyni. Samolot zawrócił do Warszawy
Prezydent miał złożyć wizytę w Centrum Operacji Morskich oraz 3. Flotylli Okrętów w Gdyni.
Przedstawiciele armii przekazać ocenę bieżącej sytuacji bezpieczeństwa na Morzu Bałtyckim, także w kontekście rozpoczętych wczoraj ćwiczeń sił morskich Federacji Rosyjskiej.
Czytaj więcej
Z powodu warunków atmosferycznych na polskim wybrzeżu, kilka samolotów nie mogło wylądować na lotnisku w Gdańsku. Piloci prezydenckiego samolotu zrezygnowali z lądowania na lotnisku w Babich Dołach.
Indie wezmą udział w rozmowach pokojowych w Arabii Saudyjskiej
Indie wezmą udział w rozmowach pokojowych w Arabii Saudyjskiej, mających na celu zakończenie wojny na Ukrainie.
Arindam Bagchi, rzecznik indyjskiego Ministerstwa Spraw Zewnętrznych, potwierdził, że kraj będzie reprezentowany na szczycie, ale nie powiedział, którzy urzędnicy wezmą w nim udział.
Dane FSB o podróżach do Rosji
W pierwszym półroczu 2023 r obywatele Unii odbyli o 42 proc. więcej podróży do Rosji, aniżeli w tym samym okresie rok wcześniej. Najczęściej przyjeżdżali z Niemiec, Polski i krajów bałtyckich.
Czytaj więcej
W pierwszym półroczu 2023 r obywatele Unii odbyli o 42 proc. więcej podróży do Rosji, aniżeli w tym samym okresie rok wcześniej. Najczęściej przyjeżdżali z Niemiec, Polski i krajów bałtyckich. Takie dane podaje FSB. Czy można im wierzyć?
Niemcy nie przekażą Ukrainie pocisków Taurus
Minister obrony Niemiec powiedział, że Berlin udziela wsparcia wojskowego w innej formie. Wskazał, że pocisków manewrujących dalekiego zasięgu nie przekazali też Amerykanie.
Czytaj więcej
Niemiecki minister obrony Boris Pistorius ponownie wypowiedział się przeciwko dostawie pocisków manewrujących Taurus na Ukrainę. - Obawy z tym związane są oczywiste - powiedział.
Kaczyński o białoruskich śmigłowcach nad Polską: Krótkotrwała prowokacja
Prezes PiS stwierdził, że reżimowi w Mińsku przeszkadza rosnąca w siłę Polska na wschodniej flance NATO i dlatego chce powrotu poprzedniej władzy.
Czytaj więcej
- To była trwająca bardzo krótko prowokacja. I tylko ktoś skrajnie niemądry mógłby się na to nabrać, czyli kazać strzelać prawdziwymi pociskami - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Po zniszczeniu zapory wysycha zbiornik Kachowka
Kreml boi się sprzętu Apple
Zakaz używania smartfonów, laptopów i tabletów amerykańskiego koncernu wprowadziło już kilka rosyjskich ministerstw.
Czytaj więcej
Choć władze oficjalnie zaprzeczają, to pojawia się coraz więcej informacji o potencjalnym zakazie sprzedaży urządzeń Apple w Rosji. Zakaz używania smartfonów, laptopów i tabletów amerykańskiego koncernu wprowadziło już kilka rosyjskich ministerstw.
Słynny japoński architekt zaprojektował szpital dla Lwowa. Powstanie z drewna
Shigeru Ban, laureat nagrody Pritzkera, architektonicznego Nobla, zaprojektował nowe skrzydło dla szpitala we Lwowie. W nowym budynku, o konstrukcji drewnianej, ma znaleźć się oddział chirurgii. Shigeru Ban od wybuchu wojny w Ukrainie jest zaangażowany w pomoc temu krajowi. W polskich miastach powstały centra dla uchodźców zaaranżowane w oparciu o rozwiązania pracowni Shigeru Ban Architects.
Czytaj więcej
Shigeru Ban, światowej sławy japoński architekt, znany z zaangażowania w pomoc ofiarom katastrof oraz kryzysów na świecie, wraz z ukraińską pracownią AMBK przygotuje rozbudowę szpitala we Lwowie. Obiekt powstanie z elementów drewnianych.
Polski charge d'affairs w MSZ Białorusi. Ostrzeżenie przed "pochopnymi wypowiedziami"
MSZ podkreśliło również, że deeskalacja i tak już skomplikowanej sytuacji w stosunkach dwustronnych jest możliwa tylko w ramach konstruktywnego i opartego na wzajemnym szacunku dialogu.
Czytaj więcej
Białoruskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało 2 sierpnia charge d'affaires Polski w Republice Białorusi Marcina Wojciechowskiego, poinformował serwis prasowy resortu.
Za kilka lat może zabraknąć zboża na światowych rynkach
Najwięksi ukraińscy producenci zbóż ograniczają zasiewy zbóż ozimych po tym, jak Rosja zablokowała główny szlak eksportowy Morza Czarnego.
Czytaj więcej
Najwięksi ukraińscy producenci zbóż ograniczają zasiewy zbóż ozimych po tym, jak Rosja zablokowała główny szlak eksportowy Morza Czarnego. To może zmienić sytuację na światowych rynkach na następne dwa lata.
Indie wezmą udział w ukraińskich rozmowach pokojowych
Indie wezmą udział w ukraińskich rozmowach pokojowych, których gospodarzem będzie Arabia Saudyjska w dniach 5-6 sierpnia, powiedział rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych podczas czwartkowego briefingu prasowego.
BRICS przyjmie nowych członków
Rosja poinformowała w czwartek, że grupa BRICS zostanie wzmocniona poprzez dodanie nowych członków, co jest jej najbardziej wyraźnym jak dotąd poparciem dla idei rozszerzenia, donosi Reuters.
Grupa gospodarek wschodzących BRICS obejmuje obecnie Brazylię, Rosję, Indie, Chiny i Republikę Południowej Afryki. Moskwa postrzega tę grupę jako coraz ważniejszą i wpływową przeciwwagę w sprawach globalnych dla kierowanego przez USA Zachodu.
Gwardia Narodowa wdarła się na głębokość 650 metrów w głąb rosyjskiej obrony
Jednostki ukraińskiej brygady Gwardii Narodowej wdarły się na głębokość 650 metrów w obronę wroga i okopują się na zdobytych liniach.
Poinformowała o tym Gwardia Narodowa Ukrainy w poście na Telegramie,
„Jednostki brygady operacyjnej Gwardii Narodowej posunęły się na około 650 metrów w głąb obrony wroga, półtora kilometra wzdłuż linii frontu i okopały się na zdobytych liniach” – czytamy w komunikacie.
Rosja nakłada grzywnę na Apple w wysokości 400 000 rubli za „niedokładne” informacje
Moskiewski sąd ukarał firmę Apple grzywną w wysokości 400 000 rubli (4274 USD) za nieusuwanie „niedokładnych” treści dotyczących sytuacji na Ukrainie – poinformowała rosyjska agencja informacyjna TASS.
Firma wstrzymała sprzedaż wszystkich produktów w Rosji wkrótce po tym, jak Moskwa wysłała dziesiątki tysięcy żołnierzy na Ukrainę w lutym 2022 roku i ograniczyła usługę Apple Pay w Rosji.
Od lat Moskwa ściera się z firmami mediów społecznościowych o treści, cenzurę, dane i lokalną reprezentację. Ale nasiliło się to od czasu, gdy Rosja wysłała swoje siły zbrojne na Ukrainę w zeszłym roku.
Estonia dostarcza Ukrainie pomoc w usuwaniu min podwodnych
1 sierpnia estońscy ratownicy dostarczyli swoim ukraińskim odpowiednikom z Mikołajowa 90 wykrywaczy metali i cztery specjalistyczne pojazdy.
Prezydent Brazylii: Ani Putin, ani Zełenski nie są gotowi do rozmów pokojowych
Prezydent Brazylii Luiz Inacio Lula da Silva powiedział, że jego kraj pracuje nad osiągnięciem pokoju na Ukrainie, ale ani rosyjski przywódca, ani ukraiński prezydent nie są gotowi do rozmów pokojowych.
- Ani Putin, ani Zełenski nie są gotowi – powiedział Lula zagranicznym korespondentom na konferencji prasowej, dodając, że propozycje pokojowe, których szuka z innymi krajami, będą gotowe, gdy Rosja i Ukraina będą gotowe do negocjacji.
- Rolą Brazylii jest próba wypracowania propozycji pokojowej razem z innymi, kiedy oba kraje tego chcą – powiedział.
Ukraina rozważa możliwość ubezpieczenia statków płynących przez „korytarz zbożowy”
Premier Ukrainy Denys Szmyhal powiedział, że kraj rozważa możliwość ubezpieczenia statków płynących przez „korytarz zbożowy”
- Teraz dyskutujemy w rządzie i jestem pewien, że podejmiemy decyzję w sprawie ubezpieczenia statków, które będą płynąć przez „korytarz zbożowy" i odpowiednich firm– powiedział Szmyhal.
Morawiecki: Grupa Wagnera przeniosła się na wschodnią flankę NATO, żeby je zdestabilizować
Podczas wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą Morawiecki mówił, że najemnicy z Grupy Wagnera zostali przeniesieni pod Przesmyk Suwalski, aby próbować destabilizować NATO.
Czytaj więcej
Granice Polski i Litwy to dziś granice wolnego świata powstrzymującego napór przed despotią ze wschodu. Musimy mieć świadomość, że liczba prowokacji będzie rosła - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas wspólnej konferencji z prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą.
Ukraiński Sztab Główny publikuje zestawienie strat Rosji
Rosyjski przedsiębiorca skazany za "dyskredytowanie rosyjskiej armii"
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy prowadzi poszukiwania deputowanego
SSU prowadzi poszukiwania deputowanego, który pod pozorem leczenia krewnego wyjechał na wakacje za granicę.
Badane jest również, w jaki sposób deputowany ludowy przebywając za granicą podpisywał dokumenty na Ukrainie. Za fałszowanie dokumentów deputowanemu może grozić 6 lat więzienia.
Kolejny atak dronów na Kijów. Rosjanie ostrzelali Chersoń
Był to 820. alarm lotniczy dla stolicy od początku rosyjskiej inwazji na pełną skalę i ósmy z rzędu w ostatnich dniach.
Czytaj więcej
Nocą w Kijowie ogłoszono alarm. Obrona przeciwlotnicza zestrzeliła ponad 20 dronów. W Chersoniu rosyjska artyleria ostrzelała trolejbus z ludźmi jadącymi do pracy.
Rosja twierdzi, że w nocy zestrzeliła sześć dronów w regionie Kaługi
Kaługa lezy mniej niż 200 kilometrów od Moskwy.
AFP donosi, że ministerstwo obrony poinformowało, że udaremniło „atak terrorystyczny z użyciem dronów” w Kałudze.
„Tej nocy sześć dronów próbujących przelecieć przez region Kaługi zostało zestrzelonych przez systemy obrony przeciwlotniczej” – powiedział gubernator regionu Wiaczesław Szapsza w Telegramie. Dodał, że nie ma ofiar.
Rosja dodała Norwegię do listy państw "nieprzyjaznych"
Rosja dodała Norwegię do swojej listy obcych państw, które dopuściły się tak zwanych „nieprzyjaznych” aktów wobec rosyjskich placówek dyplomatycznych, poinformowały w czwartek agencje informacyjne.
Kraje, które znalazły się na tej na liście, mają możliwość zatrudnienia w Rosji ograniczonej liczby lokalnych pracowników. Norwegia jest ograniczona do 27, podała państwowa agencja informacyjna RIA Novosti.
W kwietniu Norwegia wydaliła 15 rosyjskich dyplomatów za szpiegostwo, a Rosja wydała rozkaz wydalenia 10 norweskich dyplomatów.
Samolot Prigożyna przyleciał na Białoruś po raz szósty
Grupa monitorująca "Białoruski Gajun" informuje, że biznesowy odrzutowiec Prigożyna o numerze RA-02878 wylądował dziś w Maczuliszczach o godzinie 8:55, przylatując z Petersburga.
Cywile i ratownicy ranni po ataku na cerkiew w Chersoniu
Trzech cywilów i czterech pracowników służb ratowniczych zostało rannych w rosyjskim nalocie na Chersoń.
Armia rosyjska ostrzeliwała kościół w centrum Chersoniu — trzy osoby, które przejeżdżały trolejbusem obok katedry, zostały ranne i trafiły do szpitala, przekazał szef lokalnej administracji wojskowej Ołeksandr Prokudin.
Podczas gaszenia pożaru, który powstał w wyniku ostrzału cerkwi, doszło do powtórnego ataku: czterech ratowników, którzy gasili pożar, zostało rannych - poinformowało Państwowe Pogotowie Ratunkowe.
Były najemnik Prigożyna oskarżony o zamordowanie sześciu osób w Republice Karelii
Morderstwa dokonano w dwóch prywatnych domach oddalonych od siebie o dwieście metrów. W pierwszym domu zabito dwóch mężczyzn, ojca i syna, w drugim trzech mężczyzn i kobietę. Oba domy próbowano spalić, by zatrzeć ślady zbrodni.
Czytaj więcej
W Republice Karelii przy granicy z Finlandią były najemnik Grupy Wagnera, wcześniej skazany 37-letni Igor Sofonow, który niedawno wrócił z wojny na Ukrainie, został aresztowany pod zarzutem zabicia sześciu osób.
W ostrzelanym przez Rosję porcie Izmaił spłonęło 40 tys. ton zboża
W ataku na ukraiński port Izmaił Rosjanie zniszczyli elewator, w którym było 40 tys. ton zboża.
Ukraińcy z zaanektowanych terytoriów są celem systematycznych prób pozbawienia ich ukraińskiej tożsamości
Raport naukowców z Yale University zawiera harmonogram coraz bardziej agresywnych środków wywierania presji na Ukraińców lub zmuszania ich do zostania obywatelami rosyjskimi.
Gruzja zakazała eksportu i reeksportu amerykańskich samochodów do Rosji
Zakaz obowiązuje od 1 sierpnia.
Podobny zakaz dla samochodów europejskich wejdzie w życie od 26 września.
Rosja ostrzelała osiem społeczności w obwodzie sumskim
W ciągu dnia w obwodzie doszło do 35 ataków, w wyniku których doszło do co najmniej 206 eksplozji. Do przeprowadzenia ataków wojska rosyjskie użyły artylerii, ostrzału moździerzowego i pocisków wystrzeliwanych z helikopterów.
Siły rosyjskie zaatakowały Kijów dronami Shahed
Ukraińska obrona powietrzna wykryła i zniszczyła prawie tuzin dronów zbliżających się do miasta.
„Podobnie jak wczoraj był to zmasowany atak” – poinformował Serhij Popko, szef Administracji Wojskowej Kijowa.
W tej chwili nie zgłoszono żadnych ofiar ani szkód, chociaż skutki ataku są nadal oceniane.
Rosja popełniła prawie 100 000 zbrodni wojennych, twierdzi ukraiński prokurator
Jurij Biełousow prowadzący ukraińskie dochodzenia federalne w sprawie zbrodni wojennych twierdzi, że jego zespół odnotował 98 000 przestępstw sił rosyjskich od początku wojny.
Zdecydowana większość zbrodni wojennych jest badana na Ukrainie. Biełousow powiedział , że tylko ok. 1 proc. tych zbrodni będzie badana przez zachodnich partnerów Ukrainy.
Biełousow poinformował również, ilu ukraińskich cywilów zginęło w ciągu ostatnich 8 miesięcy, przy czym są to jedynie potwierdzone przypadki.
Liczba ofiar śmiertelnych wyniosła 10 749 zabitych, w tym 499 dzieci - ale prokurator, że liczby te są tylko wierzchołkiem góry lodowej.
Ukraina przygotowuje się do szczytu pokojowego w Arabii Saudyjskiej
Szef biura prezydenta Ukrainy Andrii Jermak powiedział, że jego zespół przygotowuje się do zbliżającego się szczytu pokojowego w Arabii Saudyjskiej.
"Przygotowujemy drugie spotkanie na poziomie doradców ds. bezpieczeństwa narodowego i doradców politycznych przywódców państw w Arabii Saudyjskiej" - napisał Jermak na Telegrami. “Będzie ono poświęcone kluczowym zasadom pokoju opartym na Formule Pokoju Prezydenta Wołodymyra Zelenskiego".
"Naszym celem w Arabii Saudyjskiej jest opracowanie jednolitej wizji Formuły i wypracowanie możliwości zorganizowania przyszłego Globalnego Szczytu Pokoju. Musimy przywrócić porządek światowy, prawo międzynarodowe i ustanowić sprawiedliwy pokój w oparciu o Kartę ONZ i warunki Ukrainy" - napisał Jermak.
Papież Franciszek pyta Zachód: „Jakim kursem płyniesz?”
Przebywający z wizytą w Portugalii papież Franciszek zadał Zachodowi kilka pytań na temat jego wysiłków na rzecz zakończenia wojny Rosji na Ukrainie.
- Możemy zapytać Europę: Dokąd płyniesz, jeśli nie oferujesz światowych ścieżek pokoju, kreatywnych sposobów zakończenia wojny na Ukrainie i wielu innych konfliktów na świecie powodujących tyle rozlewu krwi? Lub jeszcze raz, aby poszerzyć zakres: Zachodzie, na jakim kursie płyniesz?”
Zełenski: Jesteśmy wdzięczni za pomoc, ale sami też na wdzięczność zasługujemy
Prezydent Ukrainy zauważył na spotkaniu z ambasadorami, że "w nadchodzących miesiącach w różnych krajach odbędą się wybory, co stwarza pewną trudną sytuację. Potrzebujemy zrozumienia, które wykracza poza polityczną sytuację wewnętrzną".
Czytaj więcej
- Ukraina jest wdzięczna każdemu krajowi, który jej pomógł, ale nasz wkład we wspólne bezpieczeństwo również zasługuje na wdzięczność - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski ukraińskim ambasadorom pracującym za granicą.
Relacja ze środowych wydarzeń
Czytaj więcej