Aktualizacja: 15.11.2024 04:45 Publikacja: 04.06.2022 09:24
Wiaczesław Wołodin, przewodniczący rosyjskiej Dumy
Foto: duma.gov.ru
„Analizując te, a także wcześniejsze decyzje Brukseli i Waszyngtonu, możemy stwierdzić: wyczerpał się arsenał środków na zahamowanie rozwoju naszego kraju” – napisał Wołodin na swoim kanale na Telegramie. Przewodniczący Dumy stwierdził, że ustalając nowe sankcje, „zachodni politycy są zmuszeni wybierać między złym a bardzo złym scenariuszem dla gospodarek i obywateli swoich krajów”
„Dla Federacji Rosyjskiej ewentualne straty z powodu zakazu eksportu ropy do Europy, zdaniem ekspertów, mogą wynieść 22 miliardy dolarów rocznie. Jednak ze względu na wzrost cen energii, wywołany sankcjami i reorientacją rosyjskiej sprzedaży ropy na rynki azjatyckie, będzie to w pełni zrekompensowane, a być może nawet nasza gospodarka wyjdzie na plus” - kontynuował Wołodin.
Rosyjskie wojsko odebrało wytwórni filmowej „Mosfilm” 28 czołgów T-55. Poradziecki sprzęt potrzebny jest Rosjanom do działań ofensywnych na froncie w Ukrainie.
Izraelskie lotnictwo zbombardowało dwa budynki mieszkalne na przedmieściach Damaszku - informuje syryjska agencja informacyjna SANA.
Po zawieszeniu broni Rosja zachowa kontrolę nad wszystkimi okupowanymi terytoriami? Ukraińcy już tego nie odrzucają, ale oczekują konkretnych decyzji państw NATO.
Gdyby Donald Trump wstrzymał pomoc dla Ukrainy, Kijów w ciągu kilku miesięcy mógłby opracować bombę atomową podobną do tej, jaką USA zrzuciły na Nagasaki w 1945 roku - pisze brytyjski "The Times".
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Zarówno amerykański Departament Stanu, jak wywiad Korei Południowej informują, że wojska Kim Dzong Una biorą bezpośredni udział w starciach na froncie.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Kreml krok po kroku konsekwentnie usuwa wspomnienia sowieckich represji
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Rzecznik MSZ Ukrainy zapewnił, że jego kraj nie zamierza pozyskiwać broni atomowej.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Sąd wojskowy w Rosji skazał - in absentia - twórcę Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego na dożywocie.
Zachodnie media spekulują, że już w maju nad Dnieprem mogłoby dojść do wyborów prezydenckich. Nasi rozmówcy w Kijowie są sceptyczni. Wskazują też potencjalnych rywali ukraińskiego przywódcy.
Rosyjskie wojsko odebrało wytwórni filmowej „Mosfilm” 28 czołgów T-55. Poradziecki sprzęt potrzebny jest Rosjanom do działań ofensywnych na froncie w Ukrainie.
Nie możemy liczyć, że sytuacja poprawi się sama. Jeśli chcemy uniknąć kryzysu, musimy działać – mówił w podcaście „Rzecz w Tym” Marcin Piasecki z „Rzeczpospolitej”
Izraelskie lotnictwo zbombardowało dwa budynki mieszkalne na przedmieściach Damaszku - informuje syryjska agencja informacyjna SANA.
To, że Niemcy przestrzegają obowiązujących przepisów, nie jest niczym nowym. Okazuje się jednak, że coraz częściej przestrzegają ich aż za bardzo. To działa jak hamulec dla gospodarki. I kosztuje miliardy euro.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas