„Rzeczpospolita” jest partnerem medialnym Impact’24
W tym roku szczególnie ciekawie zapowiada się ścieżka „Defence&Cybersecurity”. W jej ramach eksperci przedstawią strategie i najlepsze praktyki w zakresie cyberbezpieczeństwa, także z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Nie zabraknie oczywiście tematu cyberodporności i reagowania na incydenty cybernetyczne, o których coraz częściej słyszymy w ostatnich miesiącach. W Poznaniu obecny będzie gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni; Jacek Siewiera, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, i Tony de Mario, były współpracownik CIA, a obecnie dyrektor Advanced Archer Technologies i ekspert ds. cyberbezpieczeństwa. Głos zabierze także były szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Rajmund Andrzejczak.
Uwagę może przyciągać także temat, który dotyczy nas wszystkich – prywatność i ochrona danych. W tym kontekście szczególnie ważne jest bezpieczne przetwarzanie danych, ale także bezpieczeństwo danych np. firm w chmurze.
Ciekawe, co do powiedzenia w sprawie sztucznej inteligencji będzie miał David Hogan, wiceprezes NVIDIA na region EMEA; Mohammed Amin, wiceprezes na Europę Środkowo-Wschodnią, Bliski Wschód, Turcję, Afrykę w Dellu, i prof. Aleksandra Przegalińska z Uniwersytetu Leona Koźmińskiego czy Nicklas Lundblad z Google DeepMind.
Geopolityka w centrum uwagi
Z wątkami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa na stałe powiązana jest geopolityka. W Poznaniu będzie można usłyszeć, co o sytuacji na świecie sądzi Marci Shore z Yale University, znany politolog Ivan Krastev, a wielu czeka z kolei na to, co powiedzą amerykański historyk Timothy Snyder, polityk i dyplomata (były ambasador USA w Polsce) Daniel Fried, strateg geopolityczny Peter Zeihan czy prof. Siergiej Miedwiediew, autor książki „Wojna made in Russia”. Głos w sprawach bezpieczeństwa zabierze były doradca w tym temacie w Białym Domu Ron Clark, ale także szef tureckiej firmy zbrojeniowej produkującej m.in. drony Haluk Bayraktar.