Termomodernizacja budynków wymaga wsparcia państwa

Polska duży nacisk kładzie na poprawę efektywności energetycznej budynków. To także ogromna szansa na rozwój branży materiałów budowlanych.

Publikacja: 03.02.2023 03:00

Termomodernizacja budynków wymaga wsparcia państwa

Foto: Adobe Stock

Polska do 2050 r. chce poddać termomodernizacji 7,5 mln budynków na 14,2 mln zinwentaryzowanych. Istotną rolę mogą i chcą w tym procesi odegrać producenci materiałów budowlanych. Selena FM, globalny wytwórca chemii budowlanej, już od dłuższego czasu oferuje szeroką gamę produktów przyczyniających się do poprawy efektywności energetycznej budynków. Co więcej, zarząd zapowiada, że w tym roku i w kolejnych latach grupa będzie inwestować w nowe rozwiązania.

– Do tej pory wszelkie działania branży koncentrowały się głównie na redukcji operacyjnego śladu węglowego, czyli emisji CO2 spowodowanej użytkowaniem budynków – ogrzewaniem, chłodzeniem, grzaniem wody użytkowej, korzystaniem z urządzeń i instalacji. Wraz z rozwojem technologii pozwalających na zmniejszanie energochłonności budynków w trakcie ich eksploatacji rosnąć będzie znaczenie wbudowanego śladu węglowego (emisje spowodowane zużyciem energii niezbędnej do produkcji materiałów wykorzystywanych w budownictwie – red.), który obecnie jest często marginalizowany – twierdzi Jacek Michalak, prezes Seleny FM.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Gospodarka
FOR: Na stosunek do prywatyzacji duży wpływ ma to, jak o niej mówimy
Gospodarka
„Zachodni biznes opuszczał Rosję we łzach”. Kto tak twierdzi?
Gospodarka
Rośnie kapitalizacja spółek Skarbu Państwa, a to nie wszystkie korzyści
Gospodarka
PZU ważnym filarem rynku kapitałowego i gospodarki
Gospodarka
Agencja S&P nie zmieniła ratingu Polski