Aktualizacja: 22.11.2024 00:58 Publikacja: 07.03.2022 22:09
Foto: Adobe Stock
Misją Kongresu jest realna pomoc teraz i w przyszłości – w tym celu agenda kwietniowego spotkania została zaktualizowana o nowe sesje i najbardziej aktualne zagadnienia.
Jednym z ważnych obszarów omawianych w trakcie kongresu będzie geopolityka i zmiany w globalnym handlu. Inne z zagadnień to: radykalne zmiany w strategiach importerów i eksporterów odpowiedzią na poważne zaburzenia w łańcuchach dostaw; wojna w Ukrainie jako nowy czynnik geopolityczny – przerwane łańcuchy dostaw, nowe ryzyka a handel z krajami Azji; dywersyfikacja źródeł i dróg, weryfikacja oferty produktowej, aktywne zarządzanie dostawami i ryzykiem; nearshoring – doraźna reakcja czy trwały trend; konsekwencje przyspieszenia w e-handlu; jak podnieść odporność biznesu na perturbacje w transporcie wywołane pandemią i wojną.
Buriacja i Jakucja, dwie rosyjskie republiki poinformowały o odwołaniu noworocznych przyjęć. Pieniądze przeznaczone na ten cel zasilą fundusze wojenne - podają rosyjskie media.
Polska ma problem z wiarygodnością ekonomiczną, zwłaszcza dotyczącą finansów publicznych, stabilności pieniądza, praworządności i respektowania zobowiązań międzynarodowych.
Naprawdę nie chcielibyście, aby unijni biurokraci decydowali o tym, jakie firmy powinny być europejskimi czempionami – mówi wiceprzewodnicząca KE Margrethe Vestager po dwóch kadencjach na stanowisku komisarza UE ds. konkurencji.
Prezeska Banku Rosji przyznała w parlamencie, że niemal wszystkie zasoby, jakie są w rosyjskiej gospodarce, zostały już wykorzystane. Stagnacja i wysoka inflacja są nieuchronne.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Premier Donald Tusk odwołał prezesa Głównego Urzędu Statystycznego Dominika Rozkruta – przekazała w środę wiceministra w KPRM Agnieszka Rucińska, cytowana przez PAP.
Polska ma szansę stać się ważnym graczem na europejskiej mapie energetycznej. Nowe możliwości otwiera współpraca z amerykańskimi partnerami przy budowie pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej, która powstanie na Pomorzu.
Spółki i inwestorów mogą zniechęcać m.in. nadmierne regulacje oraz nierówności podatkowe w porównaniu do innych form inwestowania, uważają uczestnicy debaty na Impact’24 w Poznaniu.
O wyzwaniach związanych ze zdrowiem Polaków mówią Justin Gandy, managing director, MSD Polska, i Gabriele Grom, public policy lead, Mid-Europe Region, MSD.
Uczestnicy debaty zgodnie przyznali, iż fundamentem każdej firmy są ludzie. To oni stoją za sukcesem każdego przedsiębiorstwa. Warto dbać o talenty i dobrostan swoich pracowników.
Od lat bardzo dużo mówi się o tym, że polski system podatkowy jest zawiły, nieczytelny i niejednoznaczny. Jak więc to zmienić?
Oczekuję, że III i IV kw. br. będą bardzo dobre, podobnie jak 2025 r. – mówi Janusz Signetzki, prezes WPIP Construction.
Zakładam, że pod koniec przyszłego roku wielkoskalowe magazyny energii mogą być elementem całego systemu w Polsce – mówi Tomasz Zadroga, wiceprezes Grupy Kapitałowej Respect Energy.
Transformacja energetyczna Unii Europejskiej nie może odbywać się kosztem obywateli. Jedną z najbardziej obiecujących technologii są morskie farmy wiatrowe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas