Program Europejskiego Kongresu Gospodarczego w odpowiedzi na aktualne wyzwania

Plany XIV Europejskiego Kongresu Gospodarczego przeszły gruntowną zmianę, by odpowiedzieć na największe od dziesięcioleci wyzwanie dla Europy, jej mieszkańców i dla jej gospodarki.

Publikacja: 07.03.2022 22:09

Program Europejskiego Kongresu Gospodarczego w odpowiedzi na aktualne wyzwania

Foto: Adobe Stock

Misją Kongresu jest realna pomoc teraz i w przyszłości – w tym celu agenda kwietniowego spotkania została zaktualizowana o nowe sesje i najbardziej aktualne zagadnienia.

Jednym z ważnych obszarów omawianych w trakcie kongresu będzie geopolityka i zmiany w globalnym handlu. Inne z zagadnień to: radykalne zmiany w strategiach importerów i eksporterów odpowiedzią na poważne zaburzenia w łańcuchach dostaw; wojna w Ukrainie jako nowy czynnik geopolityczny – przerwane łańcuchy dostaw, nowe ryzyka a handel z krajami Azji; dywersyfikacja źródeł i dróg, weryfikacja oferty produktowej, aktywne zarządzanie dostawami i ryzykiem; nearshoring – doraźna reakcja czy trwały trend; konsekwencje przyspieszenia w e-handlu; jak podnieść odporność biznesu na perturbacje w transporcie wywołane pandemią i wojną.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Gospodarka
Rosjanie rezygnują z obchodów Nowego Roku. Pieniądze pójdą na front
Gospodarka
Indeks wiarygodności ekonomicznej Polski. Jest źle, ale inni mają gorzej
Gospodarka
Margrethe Vestager, wiceprzewodnicząca KE: UE nie potrzebuje nowej polityki konkurencji
Gospodarka
Gospodarka Rosji jedzie na oparach. To oficjalne stanowisko Banku Rosji
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Gospodarka
Tusk podjął decyzję. Prezes GUS odwołany ze stanowiska