RP.PL tylko 19 zł za 3 miesiące!
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 19.03.2018 05:09 Publikacja: 18.03.2018 20:00
Podpisana umowa stowarzyszeniowa to gwarant niepodległości Ukrainy – mówili politycy z Kijowa.
Foto: materiały prasowe
Dyskusja towarzysząca otwarciu Forum była zatytułowana „Stowarzyszenie z Unią i co dalej?". Protesty po tym, jak Wiktor Janukowycz zrezygnował z podpisania Umowy stowarzyszeniowej z UE, stały się początkiem ukraińskiej rewolucji godności. Umowa ostatecznie została podpisana w czerwcu 2014 roku i w pełnym wymiarze działa od 1 września 2017.
Specjalny gość panelu, marszałek Sejmu Marek Kuchciński przypomniał, że Polska od czasów Solidarności konsekwentnie wspierała integrację europejską Ukrainy. – Nasza polityka wobec Ukrainy nie jest tymczasowa czy koniunkturalna. Jest związana z polską racją stanu – podkreślił polityk. Jego zdaniem Polska i Ukraina powinny w dzisiejszej Europie trzymać się razem ze względu na podobną mentalność i wspólne wartości. Świadectwem tego marszałek nazwał m.in. brak kłopotów z ukraińskimi migrantami w Polsce.
Choć przez większą część 2024 r. światowe ceny produktów mlecznych, mięsa i olejów roślinnych szły w górę, indeks - obrazujący to, co dzieje się z cenami żywności na świecie - pozostał poniżej poziomów z 2023 r. Pomogły przeceny cukru i zbóż.
Zwiększenie wspólnego budżetu na zbrojenia, euroobligacje czy wzrost finansowania Europejskiego Programu Przemysłu Obronnego (EDIP) – pomysłów na finansowanie obronności w UE jest kilka, ale na razie konkretów brak.
Nowym prezesem Głównego Urzędu Statystycznego został były dyrektorem Urzędu Statystycznego w Rzeszowie - informuje GUS.
O rosnącej biedzie w USA i majątkach miliarderów. O złości francuskich przedmieść i strachu bourgeois. O federalizacji i rozpadzie Europy, o sztucznej inteligencji i Marksie. Rozmowa z prof. Andrzejem K. Koźmińskim o nieracjonalności świata u progu 2025 r.
Nadchodzi nowy etap rozwoju całej gospodarki. Z siecią 5G nam wszystkim będzie żyło się lepiej i bezpieczniej – przekonuje Orange Polska.
Pod względem zadowolenia z miejsca zamieszkania Polacy trafili do grupy narodów, które w miarę dobrze oceniają swój kraj. Mimo to sceptycy wygrywają z zadowolonymi. 55 proc. chciałoby wyemigrować, podczas gdy średnia dla wszystkich krajów to 45 proc.
Bank Pekao S.A. wprowadza zmiany w aplikacji PeoPay, dostosowując ją do potrzeb klientów prowadzących działalność gospodarczą. Rozszerzenie opcji personalizacji oraz dodanie elementów, które odróżniają profil firmowy od indywidualnego, to kolejny krok w rozbudowie oferty skierowanej do przedsiębiorców.
Co dziś nowego w prawie i gospodarce? Co opublikowano w Dzienniku Ustaw, jakie akty prawne wchodzą w życie, jakie ważne interpretacje wydały sądy, co ogłosił GUS, a co zapowiedział rząd? Oto subiektywne kalendarium dla profesjonalistów.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W poniedziałek Rosjanie zaatakowali cele na Ukrainie za pomocą ponad 120 dronów Szahid, ale maszyny zostały zneutralizowane przez obronę powietrzną - podały ukraińskie Siły Powietrzne.
„Kanada i USA razem, jakiż to byłby wspaniały naród” - w taki sposób prezydent-elekt USA Donald Trump zareagował na rezygnację premiera Kanady, publikując wpis na swojej platformie Truth Social.
Ekonomiści liczą, że koniec 2024 r. w polskiej gospodarce był niezły – z dobrym wynikiem w handlu i przyzwoitym w przemyśle.
Miniony rok przyniósł ubezpieczycielom potężne wyzwania związane ze zmianami klimatu. Zapewne pojawią się one i w 2025 r. Do tego dojdą ryzyka, których źródłem są niekorzystne zmiany demograficzne, a rosnące koszty szkód popchną w górę ceny polis OC.
Dokładnie cztery lata po tym, jak tłum zwolenników Donalda Trumpa brutalnie oblegał Kapitol, Kongres Stanów Zjednoczonych zatwierdził zwycięstwo prezydenta-elekta Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w 2024 r.
Reakto, który opracował system szybkiego reagowania do ochrony obiektów z wykorzystaniem bezzałogowców, myśli o kosmosie, rolnikach, międzynarodowej ekspansji i giełdzie.
Polska przegrała w finale United Cup z USA. W singlach porażki ponieśli zarówno Iga Świątek, jak i Hubert Hurkacz. Już w niedzielę rusza Australian Open.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas