Aktualizacja: 10.10.2016 13:07 Publikacja: 10.10.2016 12:59
Foto: Rzeczpospolita
Polski eksport zwalnia. Sytuacja u naszych głównych partnerów handlowych wygląda nieciekawie. Szczególnie niepokojące sygnały napływają z gospodarki niemieckiej, od której polski eksport jest bardzo silnie uzależniony. O tym, jaka jest przyszłość polskiego eksportu, które branże radzą sobie najlepiej i gdzie krajowe firmy mogą szukać pomocy przy zagranicznej ekspansji opowiada Robert Antczak.
- Eksport pozostaje nadal głównym kołem zamachowym polskiej gospodarki, ale wyraźnie napływają do nas coraz bardziej niepokojące sygnały – ocenia.
Wykluczenie przez USA naszego kraju z grona zaufanych partnerów i nałożenie restrykcji na eksport amerykańskich półprzewodników do Polski zaskoczyło ministra cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego. Szybka reakcja resortu.
Suzuki Vitara jest dostępna w odmianach Mild Hybrid i DualJet Hybrid z technologią Strong Hybrid. Tłumaczymy, jakie są różnice między tymi wersjami i którą z nich dla siebie wybrać.
Rośnie polski eksport do Ukrainy, w 2024 r. może paść rekord. Polska prześcignęła Niemcy i jest drugim dostawcą, wyprzedzają nas tylko Chiny. Potencjał tej współpracy rośnie, gdy cofająca się globalizacja i kryzys wymuszają szukanie nowych partnerów.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej – mówi Rob Clark, dyrektor operacyjny, Epson Europe.
Prezydent USA Donald Trump stwierdził w przemówieniu transmitowanym na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, że Unia Europejska nie powinna „ścigać” amerykańskich firm. Zadeklarował jednak, że gwarantuje bezpieczeństwo energetyczne Europie.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Łotwa to kolejny kraj uniemożliwi osobom i firmom z Rosji i Białorusi zakup nieruchomości na swoim terytorium. Taki zakaz obowiązuje od dwóch lat na Litwie, a kilka innych krajów Unii też nad nim pracuje.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
- Nie wiem nic o żadnej odmowie - tak o rzekomym odmawianiu przez SN niektórym dziennikarzom dostępu do akt z afery taśmowej mówił w TOK FM rzecznik SN Michał Laskowski.
Poseł PiS Maciej Horała porównał w TVN24 Mateusza Morawieckiego do Eliota Nessa, który w latach 30-tych w USA, jako agent federalny na czele tzw. Nietykalnych walczył z gangiem Ala Capone. - Jak ktoś stracił, a tu straciły mafie i różne grupy interesu 30 miliardów tylko w zeszłym roku, to ma potężny interes, żeby atakować kogoś, kto do tego doprowadził - mówił.
Amerykańska aplikacja, łącząca zwykłych kierowców z pasażerami szukającymi transportu, umożliwi płatności systemem płatniczym Google’a - dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
Placówek bankowych jest coraz mniej. Dotychczasowi pracownicy tracą pracę lub przechodzą z tradycyjnych oddziałów do call center, chatów i pokojów wideo.
Sektor małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce, czyli takich, które zatrudniają od 10 do 249 pracowników, nie jest jeszcze do końca rozwinięty.
Jest ryzyko przekroczenia kowenantów przez Energę po podjęciu się realizacji wartego 5,5–6 mld zł bloku w Ostrołęce – alarmują analitycy.
Zwyżki zachęciły fundusze do zakupów na parkiecie. Tak ochoczo nie brały akcji z GPW od trzech lat.
Już we wrześniu powinniśmy poznać zwycięzcę przetargu na utrzymanie systemu informatycznego dla ZUS. Gra toczy się o 700 mln zł.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas