Korekta się pogłębia

WIG20 spadł wczoraj o 2,66 proc. do 1929 pkt, a dziś rano zniżkował o 1,1 proc. do 1907 pkt. Od spadków zaczęły też sesje inne segmenty rynku.

Aktualizacja: 28.01.2021 10:00 Publikacja: 28.01.2021 09:58

Korekta się pogłębia

Foto: Fotorzepa, Andrzej Cynka

Sesje na Wall Street i w Tokio zakończyły się dużymi przecenami. S&P500 stracił 2,6 proc., a Nikkei 225 1,5 proc. Na globalnych rynkach czuć atmosferę realizacji zysków, które podsycają obawy związane z opanowaniem pandemii, a także historie typu #wallstreetbet.

W tym kontekście nie dziwi poranna słabość GPW. Po kilku minutach handlu WIG20 nurkował o 1,1 proc., a mWIG40 i sWIG80 o 0,8 proc. W szerszym ujęciu czasowym zniżki stanowią kontynuację układów korekcyjnych. Warto zwrócić uwagę na wykres WIG20, który wczoraj zatrzymał się dokładnie na 50-sesyjnej średniej, a dziś rano ją forsował. To techniczne "zaproszenie" do pogłębienia przeceny, choć pamiętajmy, że luki na otwarciu sesji, pokrywające się z ważnymi wsparciami, bywają dość szybko zamykane. Najbliższe godziny zapowiadają się więc na rynku dość emocjonująco. Przedsmak widać na niektórych spółkach. Wczorajsze gwiazdy sesji - CD Projekt i KGHM - radziły sobie rano mieszanie. Akcje pierwszej traciły najpierw 1,1 proc. (po 3-dniowym rajdzie o 23 proc. w górę), by po 2 minutach drożeć o 4 proc., a drugiej spadały o 3,1 proc. Wśród blue chips ponad 1 proc. zyskiwały tylko LPP i Orange.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Giełda
Świąteczny prezent dla inwestorów z GPW
Giełda
Niedźwiedzie znów są prowokowane przez byki. Koniec korekty?
Giełda
Optymizm na GPW zaczyna wyparowywać
Giełda
Giełda zaniepokojona wypowiedzią premiera Donalda Tuska
Materiał Partnera
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Giełda
Wzrosty szerokiego rynku. Ale polskie spółki energetyczne mają kłopoty