19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 30.09.2015 10:20 Publikacja: 30.09.2015 10:20
Foto: 123rf.com
W roku zakończonym 31 marca 2015 r. inwestujący w obligacje korporacyjne płacili za te walory więcej, nie wiedząc, że można je było nabyć taniej gdzie indziej, wynika z wrześniowego badania prof. Larry'ego Harrisa, zajmującego się biznesem w University of Southern California.
Przy większości takich transakcji inwestorzy po prostu nie mają pojęcia, że takie same walory można kupić taniej, gdyż uzależnieni są od traderów, którzy przekazują im informacje o wycenie. Aby je zdobyć, kontaktują się telefonicznie z potencjalnymi inwestorami, którzy mogą mieć w portfelu poszukiwane walory i zechcieć je sprzedać.
Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju wspólnie z Enterprise Investor Fund IX inwestują w eTravel, polskiego organizatora podróży służbowych. Transakcja czeka jeszcze na akceptację Urządu Ochrony Konsumentów i Konkurencji.
Na lokatach bankowych gospodarstwa domowe odłożyły w minionym roku imponujące ponad 100 mld zł. Ale banki trochę kręcą nosem, bo wolałyby udzielać więcej kredytów.
Specjalny fundusz rządu USA utworzony w celu wypłacenia rekompensat tysiącom osób oszukanych przez nieżyjącego już Bernarda Madoffa, twórcy największej w historii piramidy finansowej - dokonuje ostatniej partii wypłat. CNN informuje, że udało się pokryć niemal wszystkie ich straty.
Warto skorzystać z dostępnych możliwości obniżenia tegorocznego podatku. Jedną z nich są wpłaty na rachunki emerytalne. Jeśli nie wykorzystamy limitów do 31 grudnia – przepadną.
Lista obietnic Donalda Trumpa jest długa, ale zapowiedź prezydenta elekta, że cała pozostała produkcja bitcoina będzie odbywać się w USA, może okazać się jednym z najtrudniejszych wyzwań.
Prezydent-elekt Donald Trump nominował Paula Atkinsa na nowego przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Ta nominacja ucieszyła branżę kryptowalutową i przyczyniła się do tego, że kurs bitcoina sięgnął 100 tys. dolarów.
Amerykańska komisja papierów wartościowych i giełdy SEC ukarała łączną grzywną 49 mln dolarów sześć światowych agencji ratingowych, w tym trzy najważniejsze, za złą ochronę swych danych i poważne uchybienia w swych rejestrach.
Nawet 100 milionów zysków z nielegalnych operacji giełdowych mogło paść łupem grupy giełdowych graczy, którzy dzięki ukraińskim hakerom otrzymywali informacje dotyczące spółek publicznych przed ich ogłoszeniem.
Spółki publiczne notowane na amerykańskim rynku kapitałowym będą musiały publikować dane dotyczące rozpiętości dochodów między zarobkami przeciętnego pracownika a dyrektorem wykonawczym spółki oraz członkami zarządów.
Amerykańska Komisja Pepierów Wartościowych i Giełdy (SEC) wszczęła dochodzenie w sprawie fałszywej wiadomości dotyczącej Twittera. Jej pojawienie się spowodowało we wtorek kokowy wzrost akcji spółki.
Chociaż zawody na Motoarenie były popisem Emila Sajfutdinowa, to Nicki Pedersen został zwycięzcą pierwszej rundy mistrzostw Europy w Toruniu.
Największy wytwórca energii i ciepła podpisał 13 maja czteroletnią, obowiązująca od 2016 r. umowę na dostawy ciepła i energii dla mieszkańców Szczecina z tamtejszym właścicielem sieci rur ciepłowniczych – Szczecińską Energetyką Cieplną.
Koniec sporu między głównym wytwórcą i dostawcą ciepła dla miasta. PGE i SEC rozmawiają o wspólnej inwestycji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas