Nowy zarząd PFR zaczyna kadencję. Stare władze spółki z absolutorium

Zwyczajne walne zgromadzenie Polskiego Funduszu Rozwoju zatwierdziło sprawozdanie finansowe spółki za zeszły rok, co oznacza zakończenie kadencji poprzedniego zarządu i rozpoczęcie kadencji nowych władz.

Publikacja: 19.07.2024 18:02

Piotr Matczuk, nowy prezes zarządu PFR

Piotr Matczuk, nowy prezes zarządu PFR

Foto: Europejski Kongres Finansowy

Zakończone właśnie zwyczajne walne zgromadzenie Polskiego Funduszu Rozwoju podjęło szereg decyzji ważnych dla spółki.

PFR. Absolutorium, podział zysku, sprawozdanie finansowe

Udzieliło więc wszystkim członkom zarządu i rady nadzorczej PFR, którzy pełnili swe funkcje w ubiegłym roku, absolutorium z wykonania przez nich obowiązków w roku obrotowym 2023. Na tym jednak nie koniec, walne zgromadzenie rozpatrzyło bowiem również sprawozdanie spółki o wydatkach reprezentacyjnych, wydatkach na usługi prawne, usługi marketingowe, usługi w zakresie public relations i komunikacji społecznej oraz usługi związane z zarządzaniem za 2023 r. Zysk netto PFR za miniony rok obrotowy został w całości przeznaczony na kapitał zapasowy.

Czytaj więcej

Rada nadzorcza PZU przeciwko absolutorium dla byłego zarządu firmy

Zatwierdzenie sprawozdania finansowego PFR za rok obrotowy 2023 oznacza zakończenie kadencji przez dotychczasowy zarząd oraz rozpoczęcie od dnia 19 lipca 2024 r. 5-letniej kadencji nowego zarządu spółki w składzie Piotr Matczuk, prezes zarządu, Mariusz Jaszczyk, wiceprezes zarządu ds. finansów i rozwoju, Mikołaj Raczyński, wiceprezes zarządu ds. inwestycji” – poinformował Polski Fundusz Rozwoju w komunikacie.

Piotr Matczuk zastąpił za sterami PFR Pawła Borysa. Jest ekonomistą i menedżerem z 17-letnim doświadczeniem zawodowym, w tym 10-letnią praktyką w międzynarodowych instytucjach rozwojowych. W latach 2017-2024 był przedstawicielem Międzynarodowej Korporacji Finansowej (IFC) - agendy Grupy Banku Światowego w Polsce, gdzie odpowiadał za realizację strategii IFC, projekty inwestycyjne i doradcze, rozwój biznesu oraz relacje z partnerami publicznymi i prywatnymi. Przed dołączeniem do IFC nadzorował realizację projektów strategicznych w PKP Intercity. W latach 2011-2014 był doradcą w radzie nadzorczej Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Wcześniej, w latach 2008-2011 był analitykiem rynków finansowych w Narodowym Banku Polskim i pracownikiem naukowym Szkoły Głównej Handlowej. Jest absolwentem studiów ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej oraz programu sustainable corporations w Saïd Business School na Uniwersytecie Oxfordzkim.

Czym zajmuje się PFR?

Polski Fundusz Rozwoju to państwowa spółka za pośrednictwem której do przedsiębiorców trafiły dziesiątki miliardów złotych wsparcia dla firm poszkodowanych w okresie pandemii. PFR brał też m.in. udział w opracowaniu i wdrożeniu Pracowniczych Planów Kapitałowych, a teraz nadzoruje ten program. Do Grupy PFR należą liczne instytucje państwowe wspierające przedsiębiorców, w tym Bank Gospodarstwa Krajowego, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Agencja Inwestycji i Handlu oraz Agencja Rozwoju Przemysłu.

Zakończone właśnie zwyczajne walne zgromadzenie Polskiego Funduszu Rozwoju podjęło szereg decyzji ważnych dla spółki.

PFR. Absolutorium, podział zysku, sprawozdanie finansowe

Pozostało 94% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Finanse
Rynek CFD daje zarobić, wyścig brokerów trwa w najlepsze
Finanse
Ukraińcy biorą się za nieopodatkowane transakcje na kartach kredytowych
Finanse
Orlen nadal będzie płacił na Polską Fundację Narodową
Finanse
Skandal na Wall Street. Dane o etatach z BLS wyciekły do banków
Materiał Promocyjny
Aż 7,2% na koncie oszczędnościowym w Citi Handlowy
Finanse
Lider rynku nie zwalnia tempa
Materiał Promocyjny
Najpopularniejszy model hiszpańskiej marki