Aktualizacja: 14.02.2017 12:31 Publikacja: 14.02.2017 12:31
Sławomir Lachowski
Foto: Fotorzepa/Piotr Guzik
Sławomir Lachowski, pomysłodawca i twórca mBanku (ten powstały jesienią 2000 r. bank był pierwszym w Polsce oferującym wyłącznie wirtualną obsługę klientów przez internet, telefon stacjonarny i komórkowy), rozpoczyna kolejny projekt budowy banku internetowego. Jak ustalił „Puls Biznesu" bank ma się nazywać Golden Sand Bank i ma być bankiem w pełni mobilnym, to znaczy, że nie będzie miał sieci oddziałów, zatem nie będzie ponosił związanych z tym kosztów. Jak donosi „PB" ma to być platforma finansowa oferująca usługi bankowe, ale ma zająć się również inwestycjami i zarządzaniem finansami. Klientem docelowym ma być osoba zamożna, mająca nadwyżki finansowe do ulokowania na platformie Golden Sand Banku.
Infrastruktura powinna być wydajna, bezpieczna i tania. Musi być więc oparta na rozwiązaniach technologicznych – mówi Maciej Trybuchowski, prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych i izby KDPW_CCP.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Jak na wyniki wyborów reagują rynki finansowe w USA i na świecie? Jak komentują to analitycy i eksperci? Najnowsze informacje i opinie śledzimy w naszej relacji na żywo.
Brytyjskie media donoszą o niełatwej decyzji, którą miał niedawno podjąć król Karol III. Chodzi o odcięcie od funduszy królewskich księcia Andrzeja. Jak podaje prasa, finalna decyzja już zapadła i dotyczy m.in. kosztów ochrony księcia.
Zachowanie giełd, notowania dolara, bitcoina oraz złota jak dotąd wskazywały, że inwestorzy spodziewają się zwycięstwa Donalda Trumpa. W ostatnich dniach nieco zwątpili jednak w swoją strategię.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Biały Dom po raz pierwszy ukarał szwajcarskich prawników za pranie rosyjskich pieniędzy. Proceder jest w tym „neutralnym” kraju powszechny i dający dobrze zarobić.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Bank wypracował dobre wyniki w III kwartale 2024 r. dzięki umiarkowanemu wzrostowi ryzyka frankowego i wysokim dochodom odsetkowym.
100 mln euro pożyczył Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju deweloperowi, który zbuduje mieszkania na wynajem w Gdańsku i Wrocławiu.
Zabezpieczenie z mocy prawa może być najbardziej efektywnym czynnikiem przyspieszającym rozpoznawanie spraw frankowych. Jednocześnie - jak zwracają uwagę eksperci - niesie największe ryzyko.
Jak część Polaków będzie spłacać kredyt mieszkaniowy jeszcze na emeryturze? Z analizy przeprowadzonej przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) wynika, że na w 2023 r. kredyty, których termin spłaty przypada na wiek emerytalny kredytobiorcy stanowiły prawie połowę (45,2 proc.) kredytów mieszkaniowych w bilansach banków biorących udział w badaniu.
Mimo rezerw na kredyty frankowe, bank zarobił aż 1,83 mld zł w trzecim kwartale. To nawet więcej niż spodziewali się analitycy.
Na odsetkach, prowizjach i opłatach PKO Bank Polski „wykręca” rekordowo wysokie zarobki. Ale łączny zysk w III kwartale był nieco słabszy ze względu na rezerwy na kredyty frankowe.
Bank Ochrony Środowiska, jako jeden z pierwszych, podpisał umowę z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym. Kredyty dla MŚP na zielone inwestycje z unijną gwarancją mają być dostępne już od I kwartału 2025 r.
Przygotowywany przez Ministerstwo Sprawiedliwości projekt ustawy mającej wesprzeć frankowiczów jest o co najmniej kilka lat spóźniony. Dziś jego wejście na ścieżkę legislacyjną przewrotnie może bardziej zaszkodzić niż pomóc frankowiczom.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas