Aktualizacja: 14.04.2020 17:56 Publikacja: 14.04.2020 17:52
Foto: materiały prasowe
„Czarownica”, która weszła na ekrany w 2014 roku, była zaskoczeniem. Twórcy wykorzystali wątki bajki o śpiącej królewnie, ale stworzyli dzieło całkowicie oryginalne. Główną postacią była w nim nie księżniczka, na którą padła klątwa, lecz czarownica Diabolina. A historia jej życia, od samotnego dzieciństwa zaczynając, stawała się opowieścią o krzywdzie i rodzeniu się zła w człowieku, nie pozwalając na zbyt łatwe oceny. Nie obyło się wówczas od kontrowersji, raziła choćby w bajce dla dzieci kilka bardzo okrutnych scen. Ale całość poniosła fantastyczna Angelina Jolie w roli głównej. Efekt? Blisko 800 mln zysku i decyzja o realizacji sequelu. W „Czarownicy 2” młoda Aurora ma wyjść za mąż za księcia Filipa, ale właśnie wtedy zaczynają się przed nią piętrzyć kolejne przeciwności, dotkną ją dworskie intrygi, a przede wszystkim na próbę zostanie wystawiona jej relacja z opiekującą się nią od dawna Diaboliną. W filmie Ronninga dużo jest magii, kobiety są silne, jak przystało na okres #metoo i #timesup. No i ta obsada – Angelina Jolie jako Diabolina, złotowłosa Ellie Fanning jako Aurora i Michelle Pfeiffer jako królowa Ingrith.
W sprawie odwołania dyrektorki Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Karoliny Rozwód głos zabiera przewodniczący Rady PISF Andrzej Jakimowski.
Wielki sukces operatora Michała Dymka i duńsko-polskiego filmu Magnusa von Horna „Dziewczyna z igłą”.
Komisja selekcyjna pierwszego festiwalu seriali w Polsce zaprezentowała długo wyczekiwaną, pełną listę nominacji w konkursie na Najlepszy Serial roku 2024 BNP Paribas Warsaw SerialCon.
Wielkie widowisko „Gladiator II” i współczesne opowieści „Anora” i „Kolonia nr 5” to filmy o ludziach wyrzucanych na społeczny margines.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
We francuskich dzielnicach emigranckich nienawiść zaczyna rosnąć w chłopcach, którzy ledwo skończyli jedenaście, dwanaście lat. I to jest nasza przegrana – mówi Ladj Ly, twórca filmu „Kolonia nr 5”, który wchodzi na nasze ekrany”.
W sprawie odwołania dyrektorki Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Karoliny Rozwód głos zabiera przewodniczący Rady PISF Andrzej Jakimowski.
Policja ujawniła nowe informacje w sprawie incydentu, do którego doszło w sobotę na warszawskiej Pradze. "Policjant, z którego broni padł strzał, służbę w policji pełnił od ponad roku, ukończył niezbędne szkolenie i pozytywnie zdał egzaminy" – podkreślono, odnosząc się do sprawy funkcjonariusza, który śmiertelnie postrzelił kolegę podczas interwencji.
Media donoszą o pojawieniu się w Portugalii pochodzącego z Azji komara tygrysiego. Jego ukąszenie może być groźne dla ludzi i zwierząt.
Żądanie alimentów od byłego partnera sąd może ocenić jako sprzeczne z zasadami współżycia społecznego - tłumaczy adwokatka Maria Sankowska-Borman z Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego.
Wielki sukces operatora Michała Dymka i duńsko-polskiego filmu Magnusa von Horna „Dziewczyna z igłą”.
Wybitna indywidualność wśród wykonawców muzyki dawnej, Francuz Alexis Kossenko, został oskarżony przez studentów i muzyków o niedozwolone zachowania. Artysta rezygnuje z występów, nie pojawi się też na grudniowych koncertach w Warszawie.
W tym tygodniu rozmawiamy w podcaście „Komisja Kultury” z Rafałem Christem, redaktorem portalu Spider’s Web Rozrywka i autorem recenzji filmowych do „Plusa Minusa”, o jednej z najbardziej oczekiwanych premier kinowych tego roku – „Gladiatorze 2” w reżyserii Ridleya Scotta.
„Nowy świat na Marsie” Roberta Zubrina należy czytać wraz z wcześniejszą książką „Czas Marsa”, która ukazała się w połowie lat 90. A to w celu odnotowania zmian, jakie nastąpiły w astronautyce w ciągu ostatnich 30 lat.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas