Aktualizacja: 22.11.2024 02:10 Publikacja: 27.06.2024 12:14
Krzysztof Kieślowski w Sokołowsku, gdzie mieszkał i chodził do szkoły podstawowej
Foto: Nieznany/Archiwum rodzinne
„Jeleń”, nad którym prace ruszą jesienią, będzie pierwszym scenariuszem z serii niezrealizowanych dotąd pomysłów i tekstów udostępnionych przez Marię Kieślowską we współpracy z Archiwum Twórczości Krzysztofa Kieślowskiego w Sokołowsku.
Trzy lata po tragicznym wypadku, gdy na planie „Rust” zginęła od kuli operatorka Halyna Hutchins, na EnergaCAMERIMAGE odbyła się światowa premiera tego filmu
Mamy wspaniałą wiadomość dla wszystkich fanów serialowych emocji: harmonogram oraz lista seriali wyświetlanych podczas BNP Paribas Warsaw SerialCon 2024 zostały ogłoszone! Rusza także sprzedaż karnetów i biletów na stronie festiwalu – doradzamy, aby nie zwlekać do ostatniej chwili, by nie przegapić najgorętszych premier i pokazów - przygotowaliśmy dla Was mnóstwo zaskoczeń!
Jim Jarmusch, w niedawnej rozmowie ze stacją radiową France Inter, podzielił się szczegółami dotyczącymi jego najnowszego filmu „Father, Mother, Sister, Brother”.
W Toruniu pokazano „Marię Callas" z Angeliną Jolie. W kinach dopiero w lutym. Operator filmu Ed Lachman otrzymał Złotą Żabę za całokształt twórczości. „Blitz” Steve’a McQueena o wojennym Londynie porywa świetnymi zdjęciami, ale rozczarowuje. Premiera w AppleTV+ 22 listopada.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Filmy z komentarzem artystów: Doroty Masłowskiej, Artura Andrusa, Michała Witkowskiego trafią najpierw do kin, a potem na specjalną platformę VOD.
W Sokołowsku, w którym w młodości mieszkał i dorastał Krzysztof Kieślowski, zaczyna się kolejny międzynarodowy festiwal „Hommage a Kieślowski”. Potrwa do 25 sierpnia.
Oscary 2024 - nominacja w kategorii "najlepszy film”. „Poprzednie życie” Koreanki Celine Song to opowieść o najdelikatniejszych uczuciach i pytanie o tożsamość w dzisiejszym, mobilnym świecie, przypominające filmy Krzysztofa Kieślowskiego o roli przypadku w naszym życiu.
Podczas ostatniej majówki algorytmy zaprowadziły mnie w dziwne zakątki internetu. Dość powiedzieć, że w efekcie obejrzałem po wielu latach „Amatora" Krzysztofa Kieślowskiego z 1979 r. Młodzi w filmie Krzysztof Zanussi (gra samego siebie) oraz Jerzy Stuhr (wciela się w Filipa Mosza, zafascynowanego kamerą zaopatrzeniowca fabryki) dziś są postaciami pomnikowymi, moralnymi autorytetami. Są też o 40 lat starsi, ale nie chodzi o wiek bohaterów, tylko o to, że wydaje się nam, iż dziś żyjemy w zupełnie innym świecie.
Ta pasjonująca biografia pokazuje, co kryło się za wizerunkiem Krzysztofa Kieślowskiego, człowieka sukcesu.
Po wspaniałym filmie „Wiara człowieka” reżyser Stephan Brize i aktor Vincent Lindon znów zmierzyli się z mocnym, społecznym tematem.
13 marca minęły 22 lata od jego śmierci. Piękne, kolekcjonerskie wydanie boxu „Kieślowski", które tego dnia miało premierę, jest ważnym wydarzeniem na filmowym rynku.
Za miesiąc na ekrany wejdzie jeden z najbardziej oczekiwanych filmów roku „Nić widmo" Paula Thomasa Andersona. Genialny aktor Daniel Day-Lewis zapowiada, że to jego pożegnanie z kinem.
Czwartkowe wydanie dziennika „Tagesspiegel“ zamieszcza felieton na temat planowanej w Berlinie niemieckiej premiery filmu „Smoleńsk”. Bezskutecznie próbowała ją w ubiegłym. roku zorganizować ambasada RP.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas