Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji
w procesie konsultacji Międzynarodowych Regulacji Telekomunikacyjnych 2012 (
International Telecommunication Regulations, ITR
).
Aktualizacja: 08.03.2013 13:27 Publikacja: 08.03.2013 13:27
Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji
w procesie konsultacji Międzynarodowych Regulacji Telekomunikacyjnych 2012 (
International Telecommunication Regulations, ITR
).
KIGEiT wskazuje, że art.3.5 i 3.6 projektu traktatu ułatwi zarządzanie i zabezpieczanie wykorzystania numeracji abonenckiej w ruchu telefonicznym.
- Mogą [one] umożliwić skuteczniejsze działania przeciwko nadużyciom telekomunikacyjnym, wykorzystującym a czasem wręcz polegającym na zmianie numeru abonenta dzwoniącego - pisze KIGEiT. Takie manipulacje dokonywane są m.in. przy terminacji ruchu przychodzącego do Polski poprzez punkty styku z siecią Telekomunikacji Polskiej, objęte rozliczeniami w modelu Płaskiej Stawki Interkonektowej. Od kilku lat rynek nie ma sposobu na ograniczenie tego procederu niezgodnego z ideą regulacyjnego wprowadzenia PSI (taryfy nielimitowane dla abonentów).
Generalnie KIGEiT w swoim stanowisku jest za przyjęciem ITR. Zdaniem Izby traktat w wersji przyjętej na konferencji Dubaju nie zagraża interesom Polski, ani polskich użytkowników sieci. KIGEiT zwraca uwagę, że burzę, jaka rozpętała się w związku z koncepcją traktatu należy nałożyć na międzynarodowe interesy ekonomiczne: potężnych amerykańskich dostawców usług i treści, którym nie na rękę sa jakiekolwiek regulacje, czy ograniczenia pełnej swobody przepływu danych w globalnej sieci.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rpkom.pl
Prace budowlane na morzu przy projekcie morskiej farmy wiatrowej Baltica 2, realizowanym przez PGE i Ørsted, ruszą pod koniec 2025 r. O inwestycji, dotychczasowych działaniach i zadaniach na najbliższy czas mówią prezes zarządu PGE Dariusz Marzec i dyrektor zarządzająca Ørsted Offshore Polska Agata Staniewska-Bolesta.
Podobnie jak przy każdym wyjeździe poza granice kraju, również zimą warto pamiętać o zapewnieniu sobie i naszym najbliższym ochrony, jaką daje właściwa polisa ubezpieczeniowa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.
Przed wyjazdem na upragniony wypoczynek warto się upewnić, że nasza rodzina lub dzieci jadące na ferie mają odpowiednią ochronę ubezpieczeniową.
Zoptymalizuj proces wysyłki i zwiększ efektywność operacyjną dzięki Weekendowym Nadaniom od InPost. Nadania w weekend to możliwość szybszej realizacji zamówień, eliminacja poniedziałkowego chaosu w magazynie oraz podniesienie poziomu satysfakcji klientów. Sprawdź, jak możesz działać sprawniej i zyskać przewagę konkurencyjną.
Od początku działalności firmy należy promować nastawienie na internacjonalizację. Funkcjonujemy w warunkach gospodarki światowej i to w tej skali powinniśmy mierzyć własny sukces – mówi Paweł Roszczyk, członek zarządu, dyrektor zarządzający Adamed Pharma SA w rozmowie z dr Krzysztofem M. Zalewskim, prezesem Instytutu Boyma.
Nasze roboty zostały zaprojektowane z myślą o zadaniach wymagających szybkości i precyzji. Ich konstrukcja pozwala na wykonywanie powtarzalnych ruchów efektywnie i z wielką dokładnością – mówi Takanori Inaho, prezes Epson Europe.
Chińska spółka założona przez byłych pracowników Huawei może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Tak twierdzą amerykańscy politycy i postulują o skontrolowanie firmy. To nie spodobało się ambasadzie Chin w USA.
Nadchodzi nowy etap rozwoju całej gospodarki. Z siecią 5G nam wszystkim będzie żyło się lepiej i bezpieczniej – przekonuje Orange Polska.
Trwa proces zamiany technologii 3G na 4G LTE w Orange. Pierwsze zmiany wdrożono pod koniec 2023 roku. Proces obejmie teren całej Polski do końca 2025 roku. Jak należy przygotować się do zmiany?
Spółki prowadzące największe prywatne telewizje i sieci telefonii komórkowej znalazły się na liście firm chronionych przed przejęciami.
Po okresie budowy infrastruktury ze środków unijnych ruszyć może fala konsolidacji dużych sieci hurtowych światłowodowych w Polsce. Pomóc mogą obniżki stóp procentowych.
Cyfrowe narzędzia to podstawa działań przedsiębiorstwa, które chce być konkurencyjne – przekonuje Orange Polska.
Obniżona po konsultacjach projektu aukcji częstotliwości 700 i 800 MHz cena wywoławcza za blok pasma wynosi 356 mln zł. Resort cyfryzacji ma już ustalenia z Ukrainą.
Trzeci kwartał br. przyniósł telekomunikacyjnej grupie wyhamowanie spadku przychodów widocznego w pierwszej połowie roku – spodziewają się biura maklerskie ankietowane przez „Parkiet”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas