Brak masek i przyłbic dla medyków na mapie

147 punktów znalazło się na stworzonej przez Okręgową Izbę Lekarską w Warszawie mapie braków środków ochrony osobistej. Ułatwi komunikację między darczyńcami a potrzebującymi pracownikami medycznymi.

Publikacja: 22.04.2020 10:43

Brak masek i przyłbic dla medyków na mapie

Foto: Adobe Stock

Zbiórkę od chętnych przekazujących przyłbicę, maski czy rękawiczki warszawska izba prowadzi od końca marca. Jak informują jej działacze, do siedziby izby nieustannie zgłaszają się darczyńcy, m.in. osoby szyjące maski czy drukujące przyłbice.

OIL pośredniczy między nimi a medykami, zgłaszającymi braki na oddziałach. Jak przyznaje szef OIL w Warszawie dr Łukasz Jankowski, zgłoszenia dotyczą najczęściej maseczek i przyłbic – w każdych ilościach. - Często zgłoszeń uwzględniających konkretne liczby nie bylibyśmy w stanie zaspokoić nawet przekazując wszystko, co dotychczas do nas trafiało. Jako lekarze, wiemy, jak wielkie są potrzeby i jak bardzo niezbędny jest sprzęt w skutecznej walce z koronawirusem. Trzeba też zwrócić uwagę, że sprzęt jest teraz potrzebny szczególnie w ogniskach, które są poza szpitalami jednoimiennymi i oddziałami zakaźnymi. Potrzebujące są oddziały niezakaźne, poradnie, przychodnie, gabinety dentystyczne – mówi dr Jankowski.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Diagnostyka i terapie
Blisko kompromisu w sprawie reformy polskiej psychiatrii
Diagnostyka i terapie
Anestezjologia i intensywna terapia: trudna, odpowiedzialna, nowoczesna i coraz bardziej bezpieczna
Diagnostyka i terapie
Obowiązują nowe normy ciśnienia krwi. W grupie ryzyka więcej osób
Diagnostyka i terapie
Sepsa – choroba na śmierć i życie. Dziś światowy dzień sepsy
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Diagnostyka i terapie
Szczepionka na raka płuc testowana m.in. w Polsce. Trwają badania kliniczne