Aktualizacja: 07.12.2019 08:39 Publikacja: 07.12.2019 08:39
Foto: Bloomberg
Ericsson przyznał się do wypłacania łapówek aby wzmocnić swoją pozycję na rynku. Szwedzka firma korzystała z usług zewnętrznych agentów i konsultantów, aby dokonywać płatności na rzecz urzędników państwowych aby zyskać przychylność lokalnych telekomów. Proceder według prokuratorów trwał między 2000 a 2016 r. Firma korumpowała urzędników w Chinach, Dżibuti, Indonezji, Kuwejcie i Wietnamie.
Szwedzki operator i producent telekomunikacyjny we wrześniu ogłosił o wyznaczeniu rezerw w wysokości 1,2 miliarda dolarów na pokrycie kar w związku z dochodzeniami korupcyjnymi. Ugoda między Ericssonem a Departamentem Sprawiedliwości jest jedną z najwyższych w historii w związku z naruszeniem ustawy o praktykach korupcyjnych za granicą (Foreign Corrupt Practices Act - FCPA). Obejmuje karę w wysokości 520 mln dol. dla wymiaru sprawiedliwości i płatność w wysokości 540 mln dol. na rzecz Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).
Spółka kontrolowana przez francuski rząd łamie polskie prawo i naraża polski Skarb Państwa na wielkie straty podatkowe – ostrzega Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Szarą Strefą Gier i Zakładów Wzajemnych „Graj Legalnie”.
Już 2 grudnia, na PGE Narodowym w Warszawie, odbędzie się Kongres Społeczno-Gospodarczy Polska Moc Biznesu 2024 – jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych w kraju. Kongres łączy liderów biznesu, przedstawicieli administracji publicznej, organizacji pozarządowych i środowiska naukowego, by wspólnie kreować rozwiązania wspierające gospodarkę opartą na zrównoważonym rozwoju i społecznej odpowiedzialności.
Wioska na włoskiej Sardynii chce przyciągnąć nowych mieszkańców. Po wyborach prezydenckich w USA stawia na Amerykanów rozczarowanych wynikiem głosowania. Domy można kupić już za 1 euro.
Wilno zainwestuje prawie 11,2 mln euro w rozbudowę fabrykę broni Giraites, co podwoi jej moce produkcyjne. W połowie roku rząd podpisał umowę z niemieckim Rheinmetall na budowę nowych zakładów amunicji, a we wrześniu z amerykańskim gigantem technologii obronnej Northrop Grumman International Trading.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Nie od dziś wiadomo, że aby osiągnąć sukces w biznesie, należy nieustannie podążać za najnowszymi trendami. Wymaga to przede wszystkim cennej wiedzy, ale także umiejętności dostosowania się do dynamicznie zmieniających się warunków. Strategiczne Spotkania w Świecie Biznesu to wyjątkowe, ogólnopolskie wydarzenie organizowane na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie przez Koło Naukowe Analiz Strategicznych w dniach 25-27 listopada.
Nie jest pewne, czy Unia Europejska weźmie sobie do serca rekomendacje Mario Draghiego. Jeśli jednak to zrobi, można być pewnym, że w sektorze telekomunikacyjnym będzie skandal.
Fińska Nokia analizuje strategiczne opcje dla segmentu rozwiązań dla sieci komórkowych – podają agencje informacyjne. Wśród potencjalnych zainteresowanych miałby być duży azjatycki gracz.
Budowa sieci nowej generacji jest już zaawansowana. Nowe kontrakty nie są już tak perspektywiczne i Ericsson oraz Nokia muszą zwalniać pracowników.
Usługi 5G napędzały w ciągu ostatnich dwóch lat wzrost przychodów telekomom – uważa dostawca takich nadajników. W naszym regionie przewiduje jednak spadki liczby użytkowników.
Producent sprzętu telekomunikacyjnego Ericsson poinformował o planach redukcji zatrudnienia. Firm planuje zlikwidować około 1400 miejsc pracy w Szwecji w ramach szerszego planu globalnej redukcji kosztów.
Szwedzki potentat telekomunikacyjny Ericsson poinformował, że wyprodukował w fabryce Flex w Tczewie milion urządzeń 5G. Urządzenia „Made in Poland” są sercem budowanych w Europie sieci piątej generacji.
Po poniedziałkowej decyzji szwedzkiego Ericssona, także fińska Nokia żegna Rosję. Oba koncerny kontrolowały 60 proc. rosyjskiego rynku sprzętu dla sieci telekomunikacyjnych. Huawei nie ma tu już konkurencji .
Szwedzki producent sprzętu dla sieci komórkowych przerywa swoją działalność w Rosji na czas nieokreślony. To poważny cios w rosyjską telekomunikację, bo Szwedzi mieli jedną piątą rosyjskiego rynku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas