Aktualizacja: 07.12.2019 08:39 Publikacja: 07.12.2019 08:39
Foto: Bloomberg
Ericsson przyznał się do wypłacania łapówek aby wzmocnić swoją pozycję na rynku. Szwedzka firma korzystała z usług zewnętrznych agentów i konsultantów, aby dokonywać płatności na rzecz urzędników państwowych aby zyskać przychylność lokalnych telekomów. Proceder według prokuratorów trwał między 2000 a 2016 r. Firma korumpowała urzędników w Chinach, Dżibuti, Indonezji, Kuwejcie i Wietnamie.
Szwedzki operator i producent telekomunikacyjny we wrześniu ogłosił o wyznaczeniu rezerw w wysokości 1,2 miliarda dolarów na pokrycie kar w związku z dochodzeniami korupcyjnymi. Ugoda między Ericssonem a Departamentem Sprawiedliwości jest jedną z najwyższych w historii w związku z naruszeniem ustawy o praktykach korupcyjnych za granicą (Foreign Corrupt Practices Act - FCPA). Obejmuje karę w wysokości 520 mln dol. dla wymiaru sprawiedliwości i płatność w wysokości 540 mln dol. na rzecz Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).
Jest środa, 22 stycznia – na codzienny podcast „Rzeczpospolitej” o gospodarce „Twój Biznes” zaprasza Bartłomiej Kawałek. Dziś przyjrzymy się raportowi EY, który ujawnia, że globalne korporacje ignorują zmiany klimatyczne, analizujemy pierwsze podwyżki cen aut spalinowych związane z nowymi regulacjami Unii Europejskiej, a także sprawdzamy, dlaczego Chiny ograniczają handel z Rosją.
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
Ruszyła kolejna fala podwyżek cen samochodów. Przez nowe limity emisji CAFE podwyżki cen aut z silnikiem spalinowym sięgają kilku–kilkunastu tysięcy złotych. Wzrost omija hybrydy plug-in. Natomiast auta w pełni elektryczne będą tanieć.
Produkty i usługi nowej ekonomii mają strategiczne znaczenie we wzmocnieniu konkurencyjności UE. W ostatnich latach stanowią coraz istotniejszą część polskiego eksportu.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Na rok 2025 patrzymy z optymizmem i wchodzimy w niego w pełnej gotowości. Pozostaniemy blisko naszych klientów i konsumentów, by razem przygotować się na zmiany, które czekają nasz rynek. Będziemy dalej rozwijać się w sposób zrównoważony, mając na uwadze dobro naszych pracowników oraz wpływ biznesu na społeczności i środowisko – mówi Ruža Tomić Fontana, dyrektorka generalna Coca-Cola HBC Polska i Kraje Bałtyckie.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Nie jest pewne, czy Unia Europejska weźmie sobie do serca rekomendacje Mario Draghiego. Jeśli jednak to zrobi, można być pewnym, że w sektorze telekomunikacyjnym będzie skandal.
Fińska Nokia analizuje strategiczne opcje dla segmentu rozwiązań dla sieci komórkowych – podają agencje informacyjne. Wśród potencjalnych zainteresowanych miałby być duży azjatycki gracz.
Budowa sieci nowej generacji jest już zaawansowana. Nowe kontrakty nie są już tak perspektywiczne i Ericsson oraz Nokia muszą zwalniać pracowników.
Usługi 5G napędzały w ciągu ostatnich dwóch lat wzrost przychodów telekomom – uważa dostawca takich nadajników. W naszym regionie przewiduje jednak spadki liczby użytkowników.
Producent sprzętu telekomunikacyjnego Ericsson poinformował o planach redukcji zatrudnienia. Firm planuje zlikwidować około 1400 miejsc pracy w Szwecji w ramach szerszego planu globalnej redukcji kosztów.
Szwedzki potentat telekomunikacyjny Ericsson poinformował, że wyprodukował w fabryce Flex w Tczewie milion urządzeń 5G. Urządzenia „Made in Poland” są sercem budowanych w Europie sieci piątej generacji.
Po poniedziałkowej decyzji szwedzkiego Ericssona, także fińska Nokia żegna Rosję. Oba koncerny kontrolowały 60 proc. rosyjskiego rynku sprzętu dla sieci telekomunikacyjnych. Huawei nie ma tu już konkurencji .
Szwedzki producent sprzętu dla sieci komórkowych przerywa swoją działalność w Rosji na czas nieokreślony. To poważny cios w rosyjską telekomunikację, bo Szwedzi mieli jedną piątą rosyjskiego rynku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas