Aktualizacja: 24.11.2024 22:04 Publikacja: 13.02.2024 13:02
Foto: mat.pras.
Dziś o godz. 11.08 rozpoczęły się w Lubinie obrady nadzwyczajnego walnego zgromadzenia KGHM-u. Jedynym istotnym ich punktem były zmiany w radzie nadzorczej koncernu. W pierwszej kolejności, na wniosek przedstawiciela Skarbu Państwa odwołano siedmiu z 10 dotychczasowych jej członków. Stanowisko straciła m.in. dotychczasowa przewodnicząca Agnieszka Winnik-Kalemba, adwokat, członek rady nadzorczej PKO BP oraz były doradca i stały współpracownik Aleksandry Natalii-Świat, posłanki PiS, która zginęła w katastrofie smoleńskiej. Z zajmowanej funkcji odwołano też wiceprzewodniczącego Katarzynę Krupę i sekretarza Wojciecha Zarzyckiego. Ponadto z radą pożegnali się: Andrzej Kisielewicz, Marek Wojtków, Radosław Zimroz i Piotr Ziubroniewicz. Tym samym z dotychczasowego składu ostali się jednie przedstawiciele pracowników, czyli Józef Czyczerski, Przemysław Darowski i Bogusław Szarek.
McKinsey jest o krok od zawarcia porozumienia w wysokości 600 mln dolarów z rządem USA w sprawie kryzysu opioidowego. Firma konsultingowa jest oskarżana o pomoc producentom opioidów w zwiększeniu sprzedaży.
Nie spodziewam się, że dojdzie do przełamania frontu w takim klasycznym znaczeniu tego słowa, że w ciągu kilku dni Rosjanie wejdą na kilkadziesiąt kilometrów w ukraińską głębię – prognozuje analityk wojskowości Konrad Muzyka z Rochan Consulting.
Bezpośrednie loty z Warszawy do Tajpej i możliwe inwestycje Foxconnu – to wiadomości z polsko-tajwańskiego forum biznesowego w Warszawie.
Waszyngton chce zmienić przepisy regulujące globalną sieć podmorskich kabli obsługujących ponad 98 proc. międzynarodowego ruchu internetowego. To skutek niedawnych uszkodzeń dwóch takich połączeń na dnie Bałtyku.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Start-up założony przez Filipa Kozerę chce zrewolucjonizować tworzenie narzędzi AI. Cieszy, że inwestorzy wyłożyli na niego właśnie fortunę, ale i martwi, że polskie technologie wypływają za granicę.
Spadek temperatury i wietrzności, zawirowania geopolityczne oraz rywalizacja Europy o dostawy LNG z krajami azjatyckimi to jedne z głównych przyczyn drożejącego gazu. Co gorsza, dziś nie ma za bardzo przesłanek, aby oczekiwać zmiany tego trendu.
Koncern zapowiada dalszy wzrost produkcji miedzi z obszaru górniczego Głogów Głęboki – Przemysłowy. Istotną rolę w tym zakresie mają odegrać inwestycje w szyby górnicze GG-1 w Kwielicach, GG-2 Odra i Retków.
W płockim koncernie samo nieuzasadnione zaniżanie cen paliw i zaliczki na zakup ropy doprowadziły do powstania ponad 5 mld zł strat. Z kolei lubińska spółka podejrzewa możliwość popełnienia przestępstwa przy nabyciu covidowych maseczek.
KGHM podejrzewa możliwość popełnienia przestępstwa przy nabyciu covidowych maseczek, a KGHM Zanam przy rozporządzaniu jego mieniem i udzielonych upoważnieniach. Nieprawidłowości stwierdzono też w zakresie sponsoringu, marketingu i reklamy.
Związki zawodowe działające w koncernie wynegocjowały podczas rozmów z zarządem wypłatę dla załogi nagrody rocznej i uruchomienie tzw. przeszeregowania. To część tego, co chcieli. W tym roku dalszych wzrostów świadczeń pracowniczych ma już nie być.
Zarząd grupy planuje rozwój podstawowego biznesu związanego z wydobyciem miedzi, a to wymaga istotnego wzrostu nakładów.
Od ponad dwóch miesięcy akcje spółki tracą na wartości. To konsekwencja nie tylko spadającej ceny miedzi, ale i awersji inwestorów do rynków wschodzących.
Rząd planuje liberalizację przepisów dotyczących zapasów obowiązkowych ropy naftowej i gazu. To efekt zastrzeżeń Komisji Europejskiej. Pierwotnie ustawa ta miała zablokować rosyjski gaz w Polsce z gazociągów Nord Stream. Szczegóły projektu budzą jednak wątpliwości. Nową opłatę, które proponuje rząd mogą w konsekwencji zapłacić odbiorcy końcowi gazu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas