Aktualizacja: 28.01.2016 19:14 Publikacja: 28.01.2016 16:31
Kompania Węglowa wypowiedziała załodze porozumienie gwarantujące im dotychczasowe warunki zatrudnienia przez rok po przeniesieniu kopalń do nowej spółki.
Foto: Bloomberg
Zarząd Kompanii przedstawił związkowcom swoje plany na ostatnim spotkaniu 27 stycznia. Rozmowy zostały zerwane, a związkowcy zażądali przyjazdu na Śląsk przedstawicieli rządu. - Przedstawione założenia planu techniczno-ekonomicznego dla kopalń Kompanii przewidują m.in. drastyczne cięcie kosztów osobowych, na co nie ma naszej zgody. Wypowiedzenie porozumienia można odczytywać jako przygotowanie do planowanych działań – powiedział PAP szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz.
Jak informuje PAP, związkowcy obawiają się, że wypowiedzenie porozumienia może być nie tylko wstępem do obniżki wynagrodzeń, ale nawet do zwolnień, po przekazaniu jedenastu kompanijnych kopalń do nowej spółki - Polskiej Grupy Górniczej (PGG) należącej do państwowego Węglokoksu.
Za tyle, ile latem trzeba zapłacić za wyjazd do Turcji, czy Egiptu, teraz można polecieć do Kenii, czy Kolumbii. Taniej, niż przed rokiem zapłacimy również za wyjazdy wiosną 2025.
Prezes i współzałożyciel platformy z e-książkami Legimi, Mikołaj Małaczyński, odpowiadał dziś na pytania o sytuację spółki po zastrzeżeniach zgłoszonych przez biznesowych partnerów. W tym czasie kurs akcji mocno rósł.
13 zestawów bezzałogowców obserwacyjnych FlyEye za prawie 100 mln zł - to najnowsza umowa na zakup polskiego uzbrojenia, którą podpisze resort obrony. Przez ostatni rok MON podpisało 15 umów na ponad mld zł.
Dzięki odpowiedniej segregacji możliwy jest recykling, czyli ponowne wykorzystywanie odpadów. Słoiki poddawać mu można wielokrotnie, co pozwala na zaoszczędzenie energii. Co jednak, gdy słoik jest brudny?
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Jest piątek, 15 listopada, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek podsumowuje kluczowe wydarzenia gospodarcze.
Nie było szkody Kompanii Węglowej, tylko oszustwo obliczone na wyłudzenie dotacji? Szokująca analiza Prokuratury Krajowej.
Związki zawodowe w Kompanii Węglowej nie przyjęły projektu porozumienia w sprawie płac, zaproponowanego przez zarząd. Przedstawiły za to własny projekt, którego z kolei nie przyjął zarząd węglowej spółki. Klincz w rozmowach trwa.
Przeprowadzony w węglowej spółce audyt potwierdził to, o czym eksperci mówili od dawna – fatalna kondycja firmy to nie tylko efekt spadających cen węgla.
Biznesplan Polskiej Grupy Górniczej (PGG), który trafił w poniedziałek do związków zawodowych, nie różni się zasadniczo od tego, który przygotował poprzedni zarząd węglowej spółki – wynika z naszych informacji.
Minister energii Krzysztof Tchórzewski nie przyjedzie w środę do Katowic na spotkanie z górniczymi związkami zawodowymi.
Fiaskiem zakończyły się czwartkowe rozmowy zarządu Kompanii Węglowej ze związkami zawodowymi na temat wypłaty 14. pensji w ratach. Negocjacje zostały zerwane przez związki.
Kompania Węglowa oświadczyła, że nowa spółka, czyli Polska Grupa Górnicza, powstanie w oparciu o jedenaście kopalń i cztery zakłady wchodzące obecnie w skład grupy.
Poniedziałkowe spotkanie zarządu Katowickiego Holdingu Węglowego ze związkami zawodowymi w sprawie późniejszej wypłaty tzw. 14. pensji nie przyniosło rozwiązania. We wtorek negocjacje rozpoczną się w Kompanii Węglowej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas